reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

Babyduck - mam nadzieję że to pomoże i wystarczy. my w sumie byliśmy u trzech ortopedów. pierwszy zalecił leczenie rozwórką, drugi stwierdził że rozwórka jest niepotrzebna i że wystarczy profilaktyka w postaci spania na brzuszku w pozycji na żabkę i noszenia małej brzuszek do brzuszka z szeroko rozwartymi nóżkami, trzeci ortopeda potwierdził diagnozę tego pierwszego i zdecydowaliśmy się na leczenie. przez tydzień pomiędzy wizytą u drugiego i trzeciego ortopedy próbowałam stosować tą profilaktykę i u nas było ciężko więc nawet się trochę "ucieszyłam" jak ten trzeci zalecił leczenie bo ta profilaktyka by u nas nic nie dała. wiadomo że takiego maluszka nie powinno się na noc kłaść do spania na brzuchu a w dzień moje dziecię mało śpi a nawet jak już spała to nie było mowy żeby usnęła na brzuchu, więc pozostawało przekładanie jej na brzuch po zaśnięciu - niestety wybudzała się przy tym prawie za każdym razem. mam nadzieję, że u Was pójdzie lepiej, trzymam kciuki!!!
 
reklama
Dlaczego nie powinno? Jeśli w łóżeczku nie ma żadnych "szmatek" to raczej nie ma ryzyka uduszenia. Koleżanki córka ma teraz 9 miesięcy, od 6 tygodnia śpi na brzuchu całą noc i bardzo dobrze się rozwija.
Kuba przespał tak już dwie noce, było ok.
 
ja akurat spotkałam się z opinią lekarzy, żeby na noc nie kłaść dziecka na brzuchu, ale pewnie co lekarz to opinia... ale skoro Wam tak pozwolił, to rzeczywiście ta profilaktyka może przynieść efekty
 
No i u nas 5 tygodni temu na usg wyszło że mała ma lewe bioderko IIa a prawe Ib . Wczoraj na kontroli lekarz powiedział że prawe jest już super a lewe Ib czyli jest poprawa.... Na pierwszej wizycie kazano nam małą szerzej pieluchować więc kupiłam pielucho majtki i tak na pampersa zawijałam tetrę i na to te gatki i wtedy nóżki były szeroko.... mała nie narzekała . Po tygodniu zrobiła Jednak toksyczną kupę i odparzyła sobie tyłek .... wtedy przestałam ją tak pieluchować z wiadomych przyczyn. Od tamtej pory przy każdym przemijaniu ćwiczymy(kręcimy kółeczka i rozszerzamy nóżki tak mocniej naciskając dłońmi) Ala w ogóle nie chce leżeć na brzuchu .... zmuszam ją ale zawsze kończy się to histerią!
klz9hdge5yzwxosx.png
 
no i po wizycie i szczepieniu :-) nie było tak źle jak się bałam. Mały zapłakał, owszem, ale dopiero pod koniec wstrzykiwania, przy ukłuciu tylko drgnął. Za to zapłakał takimi wysokimi tonami, że mi zadrżała błona bębenkowa :-D
Waga 7160 :-) waży sobie maluszek, nie ma co.
Pytałam też o bioderka (nie mieliśmy nigdy usg!) i wiecie co mi powiedziała pani dr? Że ona, jako lekarz POZ nie może mi dać skierowania na usg, bo tylko ortopeda może takie skierowanie dać.. I, że jeżeli mnie coś niepokoi, to żebym zrobiła sobie prywatnie, ale ona nie widzi żadnych nieprawidłowości.
No i nie wiem co o tym myśleć.. robić, nie robić? Pewnie zrobimy dla pewności, bo inaczej tak się będę zastanawiała czy jest ok czy nie jest ok. No, ale zaskoczyła mnie tym, że skierowania nie może dać:confused:
I mamy zalecenie częstszego leżenia na brzuszku, bo jak go podnosiła za rączki to mu główka spadła do tyłu..:crazy: a to w ogóle jest nieprawda, że ma problemy z trzymaniem główki, bo trzyma pięknie i to od dawna. Nie wiem czemu tak się stało. No, ale jak będzie częściej na brzuszku to może rzeczywiście i lepiej, pewnie będzie miał motywację do próbowania odwracania się na plecki :-D

A, i jeszcze mam pytanie do dziewczyn, które miały w ciąży cukrzycę: glikemia Wam wróciła do normy? Robiłyście powtórne badanie krzywej cukrowej? Bo właśnie się wybieram w najbliższym czasie. Niby wszystko ok i na czczo i po jedzeniu poziom glukozy jest u mnie w normie, no, ale zawsze jest niepokój, że to obciążenie glukozą nie wyjdzie... W ciąży też tak było, że na czczo wychodziła dobra glukoza a na obciążeniu wyszła cukrzyca.. Tyle, że ciąży teraz nie ma;-) No i jestem ciekawa jak jest u Was?
 
My dostałyśmy profilaktycznie skierowanie do poradni preluksacyjnej, mimo,że pediatra nie widziała problemu z bioderkami, w poradni pani dr obejrzała małą i od razu zrobiła USg, dziś idziemy do kontroli, mam nadzieję, że będzie ok
 
Multiplacimini ja jestem juz po glukozie i jest ok. Co prawda babki mnie ochrzaniły i kazały podpisac karteczkę, ze wychodze z przychodni,a le musiałam szybko podjechac do domu,bo zostawiłam Franka z bratowa i jej cóerczką,a bratowa akurat w 8 mies ciazy. A to pierwszy raz jak nie było mnie i meza. Zobaczyłam, ze ok i wróciłam tam i nastepna godzine juz siedziałam na korytarzu czytałam książkę. Wyniki są w porządku, nawet jak na to, że zeszłam do samohcodu, poźniej z samochodu do windy do domu i z powroetem, niech nie przesadzają, że mi przez to cukier znacznie spadł.
Pediatra nie da skierowania na usg bioderek, ale daje skierowanie do ortopedy, by ten obejrzał i jak coś wysłal na usg. Zrób może dla świetego spokoju :)
 
Pediatra nie da skierowania na usg bioderek, ale daje skierowanie do ortopedy, by ten obejrzał i jak coś wysłal na usg. Zrób może dla świetego spokoju :)

U nas pediatra daje skierowanie do poradni preluksacyjnej, gdzie bez żadnego dodatkowego chodzenia od razu pani dr ortopeda robi USG bioderek. Wczoraj byłam na kontrolnym USG, bioderka już ok, nie muszę podwójnie pieluchować, ale pani dr nie spodobały się stópki, mała ma tendencje do koślawego ustawienia stóp, za bardzo je kieruje do środka i muszę jej masować i ćwiczyć z nią, za 3 miesiące znowu idziemy do kontroli. Pediatra nie zwróciła uwagi, że ze stopami jest coś nie tak, biodra też wg niej były ok, na całe szczęście profilaktycznie daje skierowanie i można to sprawdzić przez specjalistę
 
reklama
U nas pediatrzy standardowo każdemu dają skierowanie do poradni preluksacyjnej. Mój pediatra nawet nie badał Oli bioderek, zostawił to ortopedzie.
U nas było tak że w badaniu fizykalnym - ocena równości fałdek, odwodzenia itd. wyszło wsio ok. Natomiast na usg wyszło że Olunia miała lewe bioderko 1a, a prawe IIb. Lekarz zalecił profilaktykę - szerokie pieluchowanie, leżenie na brzuszku, noszenie z szeroko rozstawionymi nóżkami itd. Teraz byliśmy na kontroli w czwartek, jest już dużo lepiej - lewe 1a, a prawe 1b... Kontrola w kwietniu.
CO do szczepienia to nasza Ola po miała 24h stan podgorączkowy i była mega marudna :( już się boję kolejnej dawki :(

Dziewczyny a szczepcie dzieciaczki na rota i pneumokoki? My w czwartek mamy szczepienie właśnie na rota, zastanawiam się czy dzieciaczki też mogą po niej gorączkować?
 
Do góry