reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarzy i zdrowie styczniowych bobasów

MILUSIA ten debridat ponoc tak dziala, ze najpierw nasila a pozniej pomaga. U nas dwa pierwsze dni jeszcze gorzej ulewala pozniej jakby mniej. Jednak dalej ulewala. Nie zauwaxylam, zeby to jakos szczegolnie sie zmniejszylo a podawalam prawie miesiac od 13.02
 
reklama
Milusia a czego się dowiedzieliście u lekarza?
że mała ma refluks i stąd ten katar od 3tyg...przybrała już 2kg:)
na plesniawki dostała nystatyne

MILUSIA ten debridat ponoc tak dziala, ze najpierw nasila a pozniej pomaga. U nas dwa pierwsze dni jeszcze gorzej ulewala pozniej jakby mniej. Jednak dalej ulewala. Nie zauwaxylam, zeby to jakos szczegolnie sie zmniejszylo a podawalam prawie miesiac od 13.02
Nasza mało ulewa,ale słychać ze jej się cofa i jest niespokojna...nie płacze,ale o coś jej chodzi,nie może się wespać...ale to tak od 17-18 do 21-22
 
A ja w ciagu tego miesiaca nie zauwazylam zmian po debridacie, jak nie spi tak nie spala itp. Teraz odstawilam bo i tak 3 tyg minely od otwarcia butli.
No i u nas katar od miesiaca jak nie dluzej
 
ja dziś byłam u lekarza, co prawda z Natanielem ale głównie dyskusja toczyła się o szczepienia. no i mamy indywidualny kalendarz szczepień :) trzy wkłucia każde w odległości 4 tygodni, trochę rozciągną się te nasze szczepienia ale pani doktor nie miała nic przeciwko takiemu mojemu "dziwactwu". poza tym zmieniami dwie bezpłatne szczepionki, zamiast bezpłatnej na wzwb będzie engerix i zamiast tej potrójnej (krztusiec, tężec, błonica) będzie infanrix DTPa. o dziwo pielęgniarka w punkcie szczepień przytaknęła że będzie mały szczepiony tak jak ja chcę :)
[h=1][/h]
 
No i super Vinga! W końcu to Twoje dziecko i masz prawo decydować jak i kiedy je szczepic!
 
Marika, dziekuje za informacje o debridacie. Trzymałam w lodówce bo tak mi powiedziano w aptece. Dawałam takie zimne, mam nadzieję że jej nie zaszkodziło. Bo tak szczerze to poprawy po tym leku nie widzę.Wcześniej ulewała sporadycznie, teraz zdarza sie to coraz częściej. Może zbieg okoliczności nie wiem.
 
PATI ten debridat moze na poczatju nasilac objawy. A czy trzymac w lodowce to tego nie wiem. Ale jak tak ci powiedziano to tak rob. Tylko tak jak mowilam niech strzykawka z syropem polezy poki sie nagrzeje ;) zeby maluszek nie mial tego szoku termicznego
 
a my juz szczepilismy synka naszego w piatek zdecydowalismy sie na:program na 6 . jedno wklucie teraz 190zł drugie wklucie w kwietniu 190 zł trzecie wklucie w czerwcu 190zł i ostatnei 4 wklucie w 17-18msc zycia 190 zł i to koniec tylko 4 wklucia . a malutki dzielny ;D zaplakal tylko 3 sekundy , wzielam go na raczki i zapomnial wgl o szczepionce i usmiechal sie ;) zadnych objawów po szczepiennych pozatym ze spal pozniej caly dzien tylko z przerwami na mleczko :) wole tak niz w druga strone jak by sie mial drzec :)
 
Maciuś ma jednak naczyniaka limfatycznego.


Wczoraj byliśmy znów na wizycie u chirurga dziecięcego, nie spodobało mu się to usg, które zrobiliśmy. Dostaliśmy skierowanie do Instytutu Matki i Dziecka, Poradni Onkologicznej. Możecie sobie wyobrazić, jak się zdenerwowaliśmy... ręka mi tak drżała, że nie mogłam telefonu utrzymać, żeby tam zadzwonić... ostatecznie pojechaliśmy tam i o dziwo od razu nas przyjęli, musieliśmy tylko trochę poczekać na usg, diagnoza to naczyniak limfatyczny... mamy go obserwować, być może się sam wchłonie, jeśli nie to w grę wchodzi leczenie operacyjne, tylko podobno to bardzo trudny obszar do operowania... za miesiąc kontrolne usg... biedny Maciuś spędziliśmy na tych badaniach cały dzień, o 9 wyjechaliśmy z domu, z powrotem byliśmy na 17 :(
 
reklama
Do góry