reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia?

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Czy grono dzieci nie szczepionych powiększa się ? Jaki jest powód waszej decyzji oraz czy nie macie jakiś nieprzyjemności z tym związanych?
Czy wasze dzieci jeśli zaszczepione - to miały jakieś powikłania lub dolegliwości po szczepieniu ?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja córka szczepiona na wszystko i powikłań praktycznie nie było. Jedynie wysypka na rączce w miejscu wkłucia oraz jeden raz miała przez pół dnia temperaturę 38 a tak to nic wiecej
Moja córka szczepiona na wszystkie obowiązkowe szczepionki. Głównie zawsze występowała gorączka, raz się zdarzyło że razem z gorączką była też biegunka. Nigdy żadnych groźniejszych powikłań.
 
Szczepiony zgodnie z kalendarzem szczepień i po wszystkich oprócz pierwszej szczepionkach coś. 4 miesiące- kilka godzin nieustannego płaczu i dziecko zupełnie nie chciało jeść, jak zjadło wymiotował, trwało to 1 dzień.
7 miesięcy- jeszcze tego samego dnia gdzie wcześniej był zupełnie zdrowy kaszel, temperatura na szczęście szybko minęło. 13 miesięcy- mmr- po tygodniu gorączka, bardzo długo powiększone węzły chłonne. 18 miesięcy- ogromne siniaki w miejscu szczepień na nóżkach, dziecko przez tydzień budziło się w nocy z atakami histerii, zwijało się z bolu po dotknięciu w nozke, aż dzwoniłam na pogotowie. 19 miesięcy - ostatnie szczepienie-uff tylko temperatura. Nie wiem czy wymienilam wszystkie. Chyba nie. Ogólnie rzecz biorąc po każdym coś jak by objawy delikatnego przeziębienia, gorączka+ to co pisałam+ pogarszał się stan skóry. Nie były to jakieś nopy zagrażające życiu ale jednak, widać było że dziecko bardzo cierpi. Z duszą na ramieniu szłam na kolejne szczepienia. Żaden nop nie zgłoszony mimo że lekarka wiedziała zawsze bo zazwyczaj albo tego samego albo następnego dnia byliśmy u niej lub telefonicznie
 
Moja trójka szczepiona na wszystko co obowiązkowe plus ospę. Czasami zaczerwienione miejsce po wkłuciu. Nie za wysoka gorączka taka do 38. Córka tylko źle zniosła ospę, świnkę, różyczkę. Była w szpitalu wtedy 6 dni, dostała antybiotyk który brała 21 dni. Najpierw 10 dni i wydawało się ze jest już ok ale po dwóch dniach zaczęło się na nowo. Oprócz tego zazwyczaj wszystko było ok
 
reklama
W UK szczepienia nie są obowiązkowe tak wiec jak się zdecyduje nie szczepić to żadnych konsekwencji nie ma.
Mimo wszystko nasza szczepiona na wszystko poza MMR. Zazwyczaj występowała tylko gorączka i miała śpiący dzień. Nic ponad to.
 
Moja córka szczepiona na wszystko i powikłań praktycznie nie było. Jedynie wysypka na rączce w miejscu wkłucia oraz jeden raz miała przez pół dnia temperaturę 38 a tak to nic wiecej
 
Rozwiązanie
Do góry