reklama

Szczepienia

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2008' rozpoczęty przez post_ptaszyna, 7 Sierpień 2008.

1. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

Postanowiłam załozyc taki wąteczek, mam nadzieję że nie macie nic naprzeciw:-):-):-).
    wiem że dużo już tu pisałyście o szczepieniach ale kurcze te informacje są na kilku wątkach i cięzko ich szukać a szczepień jest trochę w przyszłości więc może się przyda wąteczek:-D:-D:-D

Mam pytanie oczywiście:tak::tak::tak:
    Wiem że ta szczepionka 5w 1 różni się od bezpłatnej tym że kłuje się tylko raz i że bakterie, jak określiła Pani doktor są "zabite" w odróżnieniu od tej niepłatnej i że to podobno lepiej.

A co zawiera 6 w jednym????
    wiem że może ktoś tu pisał ale odnaleść nie mogę:no::no::no:

2. pabla27

pabla27 Fanka BB :)

Chyba jeszcze dodatkowo żóltaczke, ale nie jestem pewna..
    My mamy szczepienie we wtorek, zobaczymy jak pójdzie.
    Szczepie 5 w 1 plus rotawirus.

3. reklama
  4. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

tak, dodatkowo żółtaczkę - dziś się dowiadywałam. W związku z tym ja szczepię 6 w 1 z rotawirusami a potem pneumokoki, chyba,że zanim do tego dojdzie znajdę opinie zdecydowanie odradzajace takie szczepienie:)

5. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

6. Roni21

Roni21 Spider's Web

i to napisal pan, ktory wierzy ze glukoza wymieszana z naparem melisy dziala najlepiej na wszelkie choroby... :baffled:

7. pabla27

Cholercia, ale artykuł. Ja jednak szczepię tak jak postanowiłam, tylko zobaczymy czy sie uda we wtorek, bo wydaje mi sie że mała ma katarek:no: co może pomóc na katarek??

8. post_ptaszyna

o kurcze ale artykuł:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:

Kurde, w mojej zarąbistej wiejskiej przychodni lekarz nic nie wspomniał o rotawirusach. Rozumiem że jest to dodatkowe jeszcze szczepienie????
    A czy szczepienie na żółtaczkę nie jest obowiązkowe???

9. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

Wrzuciłam ten artykuł, żeby pokazać, że są inne "szkoły". Ja szczepię 5w1 ale rota (ptaszyna, tak, to jest cos dodatkowego) odpuszczam i jak na razie pneumo i meningo też.

10. reklama
  11. pabla27

No ja pneumo i menigo też narazie odpuszczam...zaszczepię jak będzie starsza.

12. post_ptaszyna

no ja słyszałam że pneumo ma sens jak dziecko jest starsze i idzie do przedszkola, bo te wirusy się mutują. Tak słyszałam ale jak będę u "normalnego" (czytaj prywatego) pediatry to zapytam jeszcze.

Ostatnia edycja: 8 Sierpień 2008

Poleć forum