reklama

Szczepienia

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2008' rozpoczęty przez post_ptaszyna, 7 Sierpień 2008.

1. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Postanowiłam załozyc taki wąteczek, mam nadzieję że nie macie nic naprzeciw:-):-):-).
    wiem że dużo już tu pisałyście o szczepieniach ale kurcze te informacje są na kilku wątkach i cięzko ich szukać a szczepień jest trochę w przyszłości więc może się przyda wąteczek:-D:-D:-D

Mam pytanie oczywiście:tak::tak::tak:
    Wiem że ta szczepionka 5w 1 różni się od bezpłatnej tym że kłuje się tylko raz i że bakterie, jak określiła Pani doktor są "zabite" w odróżnieniu od tej niepłatnej i że to podobno lepiej.

A co zawiera 6 w jednym????
    wiem że może ktoś tu pisał ale odnaleść nie mogę:no::no::no:

2. pabla27

pabla27 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chyba jeszcze dodatkowo żóltaczke, ale nie jestem pewna..
    My mamy szczepienie we wtorek, zobaczymy jak pójdzie.
    Szczepie 5 w 1 plus rotawirus.

3. reklama
  4. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tak, dodatkowo żółtaczkę - dziś się dowiadywałam. W związku z tym ja szczepię 6 w 1 z rotawirusami a potem pneumokoki, chyba,że zanim do tego dojdzie znajdę opinie zdecydowanie odradzajace takie szczepienie:)

5. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  6. Roni21

Roni21 Spider's Web

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    i to napisal pan, ktory wierzy ze glukoza wymieszana z naparem melisy dziala najlepiej na wszelkie choroby... :baffled:

7. pabla27

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cholercia, ale artykuł. Ja jednak szczepię tak jak postanowiłam, tylko zobaczymy czy sie uda we wtorek, bo wydaje mi sie że mała ma katarek:no: co może pomóc na katarek??

8. post_ptaszyna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    o kurcze ale artykuł:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:

Kurde, w mojej zarąbistej wiejskiej przychodni lekarz nic nie wspomniał o rotawirusach. Rozumiem że jest to dodatkowe jeszcze szczepienie????
    A czy szczepienie na żółtaczkę nie jest obowiązkowe???

9. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wrzuciłam ten artykuł, żeby pokazać, że są inne "szkoły". Ja szczepię 5w1 ale rota (ptaszyna, tak, to jest cos dodatkowego) odpuszczam i jak na razie pneumo i meningo też.

10. reklama
  11. pabla27

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No ja pneumo i menigo też narazie odpuszczam...zaszczepię jak będzie starsza.

12. post_ptaszyna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no ja słyszałam że pneumo ma sens jak dziecko jest starsze i idzie do przedszkola, bo te wirusy się mutują. Tak słyszałam ale jak będę u "normalnego" (czytaj prywatego) pediatry to zapytam jeszcze.

Ostatnia edycja: 8 Sierpień 2008

Poleć forum