reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

u nas dzis 5 tyg po porodzie i zauważyłam na rączce małej różowy bąbel po szczepionce na gruźlicę taki na pół cm... czy Wasze dzieciaczki mają jakies ślady czy nie? bo nie wiem czy sie stresowac... przyznam sie szczerze ze wcześniej nie podglądałam rączki ;((

Chyba nie masz sie czym martwić bo moj Kacperek też ma bąbelek i też go niedawno zauważyłam :blink:
 
reklama
Reniferek - nic sie nie stresuj. W szpitalu mi powiedzieli jak maly byl szczepiony na gruzlice ze to jest normalny objaw i ze moze sie taki ropniaczek zrobic.. trzeba tylko na niego uwazac zeby go nie rozdrapac czy za bardzo nie moczyc :-) potem zostanie tylko wszystkim nam znana blizna poszczepienna ;-)
 
kochane czym były szczepione wasze maluchy na WZW B?
Mój syn w szpitalu miał Euvax B, naczytałam się sporo i chcę zaszczepić teraz chyba Engerix-em.
Moja córcia miała 2 razy Euvax potem Hepavax, wiec sama nie wiem już....
Czym wy szczepiłyście? ja napewno idę teraz systemem szczepień pojedynczych, ale chyba chcę tą droższą engerix teraz.
 
szyszunka u nas Franka też zaszczepili Euvaxem ale w przychodni pytałam się pediatrki czy tak można sobie zmieniać i mówi że spoko to ja mówie że chce Engerixa a ona mówi właśnie też uważam że jest lepszy ale nie chcę ludzi naciągać na to :baffled: dała nam receptę na szczepionkę i musimy wykupić .... na błonice, tężec, ksztusiec to już z wejścia powiedziała że te szczepionki przychodniane są stare i ona ich nie poleca i mog być częstrze powikłania i poleciła nam nowszą szczepionkę
ehhhh najchętniej to bym nie szczepiła no ale cóż WZW B chcemy skończyć bo maly nie będzie szczepiony żadnymi dodatkowymi tylko te obowiązkowe i napewno nie skojarzone :no:
 
niestety nie umiem odczytać dobrze, więc wklejam foto ;-)


1d5d71766b0f0702f8fbb95ecfd2dfe4,10,19,0.jpg
 
Mój maluszek miał WZW typu B szczepionką Hepavax Gene w szpitalu i teraz już po 6 tyg też tą samą. Na krztusiec, błonicę i tężec miał szczepionkę DTP.
A jeśli chodzi o szczepienie na rączce- też miał bąbelka:tak:. Przedwczoraj strupek zasuszony odpadł i ma już bliznę, czyli ok.
 
u nas dzis 5 tyg po porodzie i zauważyłam na rączce małej różowy bąbel po szczepionce na gruźlicę taki na pół cm... czy Wasze dzieciaczki mają jakies ślady czy nie? bo nie wiem czy sie stresowac... przyznam sie szczerze ze wcześniej nie podglądałam rączki ;((
stresować powinnaś się gdyby nie było tego bąbla, bo to oznaczałoby ,ze szczepionka sie nie przyjęła i trzeba ją powtórzyć, czyli w twoim przypadku wszystko jest ok
 
reklama
Do góry