reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

reklama
ja zdecydowałam się tylko na 5w1 chociaz mam jeszcze watpliwosci pierwsze szczepienie w piatek wiec mam jeszcze czas do namyslu ...niewiem juz co robic bo sie zamieszalam z tymi szczepieniami :-(
 
5 w 1 to najgorsze rozwiązanie!!!!Pomyślcie na prosty rozum-ile zarazy w 1 zastrzyku dziecko dostaje???i czy ktokolwiek choruje na 5 chorób jednocześnie???Jak barzdo malutki organizm jest obciążony??
Ja tylko widzę po Laili-nie była na nic na razie szczepiona i idealnie rośnie-zero kolek,zero katarów,przybiera świetnie i jest spokojna .Z tego co zaobserwowałam to sporo dzieci forumowych już po albo w trakcie infekcji-katar albo inne atrakcje o kolkach nie wspomnę ...Najgorzej sie przełamać i podjąć decyzję o nie szczepieniu -choć warto mieć swiadomość że już samo odwleczenie szczepionek w czasie ma spore znaczenie dla zdrowia-im pózniej tym lepiej a najlepiej wogóle:tak:
 
Ja po przeanalizowaniu wszystkiego za i przeciw zdecydowałam sie na szczepienia , ale teraz posłuchajcie:
skojarzone niebezpieczne-wiec szczepimy nieskojarzonymi a więc bezpłatnymi
zrobiłam jednak wywiad co do bezpłatnych!!! i co sie okazało:
w przychodniach są zazwyczaj "gorsze" szczepionki te bezpłatne, bo najtańsze dla przychodni i na przykład w mojej przychodni na WZW B jest EuvaxB- a Engerix B ma o połowę mniejszą ilość rtęci, wiec poprosiłam o receptę na Engerix ok 53zł, zapytałam też czym szczepią bezpłatnie na DTP-błonica, krztusiec, tężec i kochane!! bezpłatnie szczzepią szczepionką z ŻYWYMI TOKSYNAMI -DTP, NATOMIAST BEZPIECZNIEJSZA JEST SZCZEPIONKA ACELULARNA "MARTWA" Z TZW.TOKSOIDAMI
Toksoidy
inaczej anatoksyny - substancje mające właściwości antygenowe toksyny, pozbawione jednak szkodliwości dla organizmu.
dlatego i tą szczepionkę wolę płatną, lepszą, poprosiłam o receptę na zwykły Infanrix DTPa.

Zobazcie sobie artykuł na temat :
Acelularna szczepionka przeciw krztuścowi wywołuje mniej ciężkich działań niepożądanych

Artykuły - Acelularna szczepionka przeciw krztuścowi wywołuje mniej ciężkich działań niepożądanych

tutaj jedynie wyrywek artykułu:
Po wprowadzeniu nowej szczepionki, w latach 1996-1998 przyjęcia do szpitala z powodu drgawek gorączkowych występujących po szczepieniu DTP/DTaP zmniejszyły się o 87%, a przyjęcia po epizodzie hipotoniczno-hiporeaktywnym o 75%

Kochane pytajcie o wszystko lekarzy, pytajcie jakie są rodzaje szczepionek, także pytajcie o działania niepożądane, nie dajcie sobie wmówić, ze tylko moze wystąpić czerwone w miejscu ukłucia, gorączka czy rozdrażnienie.
 
czesc dziewczyny:-) mam jedno pytanie czy nic sie nie stanie jak mój syn sotanie zaszczepiony koncem 9 tygodnia na te szczepionki co maja byc miedzy 6-8 tygodniem?? dodam ze wczesniej nie został zaszczepiony bo nie wybiła mu sie szczepionka po gruzlicy która dostał jeszcze w szpitalu zaraz po urodzeniu.
 
Nie sądzę, nam lekarka też przeciagnęła trochę, bo uważa, ze lepiej odczekać ciut a że ona nas prowadzi a tydzień temu jej nie było, to idziemy na szczepienie dopiero jutro. będzie prawie równe 2 miesiace. Często z różnych przyczyn odracza sie szczepienie, np. infekcji, wiec myśle że to nie skutkuje niczym, zwłaszcza kilka dni.

No i mam też mały problem, mój synek nie ma też żadnego pęcherzyka po szczepieniu, ma maleńką gulkę i tyle, nic się wiecej nie działo-żadne pęcherzyki, strupki itd. Zaczynam sie denerwować!
 
moja lekarka mi tak tłumaczyła ze gruzlica musi sie wybić!!! Poszlismy po 6 tygodniu na szczepienie i powiedziała ze nie bedziemy szczepic, bo włsnie musi sie ona wybić (na poczatku była taka niewielka grudka czerwona, a pozniej podeszło ropą, pekło i teraz ładnie sie zaszuszyło i został tylko strupek). nie wiem jak to jest w takiej sytuacji jak sie nie przyjmie ale chyba trzeba jeszcze raz zaszczepic:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
szyszunka u nas też jest odstający bąbelek i nic nie ropiało tzn ja nie zauważyłam tego, zapytasz doktorki w dniu szczepienia
czyli to zdjęcie recepty co dałam to będziesz też tymi szepić??
 
Do góry