reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

A ja niestety znam przypadek 6 miesięcznego chłopca, który złapał pneumokoka i umarł na SEPSĘ, było to dość dawno, ale jak spotkałam jego Mamę to pierwsze co, to pytala ,czy Gabi szczepiłam...
Dlatego uważam, że powinny być to refundowane szczepienia jak w pozostałych krajach Europy. Beznadziejna jest ta reklama pt. Stworzyłaś dziecku bezpieczny świat..ble ble- uważam, że dyskryminuje rodziców. Za hexę, rota i pneumo zapłaciłam 935 zł- uważam, że to bardzo dużo i niestety nie jest to jednorazowa opłata... Szkoda, że żyjemy w takim systemie, gdzie naprawdę ważne sprawy dla rządzących są mało istotne...:-(
 
reklama
My dzis poszłiśmy na konrolne badanie i po recepte właśnie na hexe. Bralam tą recepte bo w naszej przyschodzni szczepionka kosztowała ponad 250 zł a ja ją wynalazłam w aptece internetowej za 195 zł. Dzis pielegniarka mi powiedzała że obniżyli cene szczepionki i czy wezme ją u nich za 180 zł. Pewnie że wezmę. Ile oni muszą miec na tym marży że sie im połaca aż tak zejść z ceny.:szok:
 
Aguśka zeszli z ceny bo sprzedaż spadła ;-)

niedługo w TVN w Uwadze będzie na temat dzieci nie szczepionych, i lekarzy antyszczepionkowych, jak dowiem się kiedy będzie to dam znać :tak:
ale widać że jest poruszenie narodowe i ludzi zaczęło wiele rzeczy interesować a i w programach TV coraz tego więcej, niedawno w DDTVN ostatnio Ostry Dyżur Jedynki

a ha tak dla wiadomości to Euvax B będzie wycofywany bo ma za dużo rtęci :eek: ale dopiero za dwa lata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pewnie muszą magazyny opróżnić bo to tańsze niż utylizacja szczepionek :crazy:
 
mnie bulwersuje jedno, że nasze dzieci są królikami doświadczalnymi i nie ma jednej prawdy, szkodzą nie szkodzą, tylko jeden mówi tak, drugi zachęca, trzeci odradza, co raz ktoś pokazuje badania, ze działa niepożądanie, to ktoś umiera, to reklama, ze jak nie zaszczepisz to dzieci ci nie daj Boże umrze.....
sumienie męczy, lekarze załamuja ręce, wywiady, dyskusje, i kasa dla firm farmaceutycznych........a obok te maleńkie nasze kruszynki a nie jeden na sto tysiecy czy milon, ale Jaś, Kubuś, Zosia, Bartuś czy Emilka.....konkretne dzieci, konkretne rodziny.....

A co do sepsy, to wiem, zę jest groźna, że istnieje, ale często jest to tak jak ze świńską grypą, czyli zabija jak sie jest dodatkowo na coś chorym, u nas zabiła dziecko, ale miało wade serca i inne schorzenia, kiedyś też nie zabijał wirus grypy ale zapalenie mięśnia sercowego czy zapalenie płuc bakteryjne np pneumokokowe. na śmierć się nie zaszczepimy, choć część groźnych chorób można się ustrzec.
 
SZyszunka może i prawo sie zmieniło i niektórzy boja sie "brać", ale mam ciocie , która pracuje w aptece i co roku wyjeżdża na wczasy czy wycieczki fundowane przez firme farmaceutyczną. Każdy zakaz da sie ominąć i inaczej nazwać "wdzięczność" za zwiększenie sprzedazy, a króliczkami jestesmy my i co gorsze nasze dzieci, widac to w prosty sposób na przepisywaniu drogich zagranicznych leków zamiast tańszych polskich odpowiedników. Ostatnio poprosiłam o tańszy lek dla córki to pani doktor zaczęła sie śmiać, więc powiedziałam wprost ,że nie widzę w tym nic smiesznego, bo wolę wydać te pieniadze, które zostaną na owoce dla chorego dziecka
 
Ostatnia edycja:
Henrietta- dokładnie! Często lekarze zapisują leki bo mają w tym zysk a istnieją inne leki o tym samym składzie i działaniu tyle, że o połowę niższa cena...
 
No niestety, tak to jest, ja mam od wujka ksiazkę taką medyczną z indeksem leków i często zamieniam lub proszę o zamiennik, a to draństwo napewno, poza tym wiele lekarzy pisze receptę i bez dyskusji, a mamy jednego lekarza, który pyta np, jak mała choruje, "a co ma pani wykrztuśnego? ja np Flegamina, to prosze dawac tyle, a co ma pani przeciwapergicznego........ " i wtedy nie mam w szafce z lekami sto butelek tego samego (flegamina, mucosolvan, ambrosol,flavamed...wszystko to samo!)
dlatego śmieją sie ze mnie w rodzinie, ze pominęłam się z kieunkiem, bo powinnam iść na medyczynę czy farmację:)
najważniejsze, czytać, pytać, prosić, to nasze dzieci a my powinnyśmy walczyć o nie jak lwice!
 
Tak Szyszunka- racja:tak:. Teraz to właściwie wszędzie gdzie by człowiek nie poszedł to musi najpierw doinformować się samemu bo potrafią takie "kity" wcisnąć wszędzie, że szok! Począwszy na lekarzach, poprzez biurokrację a na sklepach skończywszy....:tak:
 
ja z Hexa dalam mega plame....potrzebowaliśmy szybko, na nastepny dzien i kupiła w superpharmie - 350 pln......dzieki temu nie kupilam pneumokow, bo kaski na nie zabraklo jak uslyszlaam cene hexy....
a teraz zmienilismy przychodnie i chcialam isc po recepte na druga dawke hexy, ale Pani w recepcji powiedziala, ze oni sprzedaja i kupuje sie w dniu szczepienia za ......170 pln....
produkcja pewnie kosztuje 20 zl.....
 
reklama
Do góry