reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

Ja tu dopiszę się, byłam zwolenniczką szczepień ale.... now właśnie 2 pediatrów u których byłam między wierszami wyraźnie odradzili szczepienie na te pneumo i meningo i rota. Z rota to za późno bo juz zaszczepiłam ale reszta - nie szcepię. Głównym argumentem jest to że sczepione dieci stają się alerikami ponieważ ich układ immunologiczny nie ma z czym walczyć więc walczy ze sobą i uczula na wszystko. Po za tym szczepienie jet tylko na jedna odmiane meningo a jest ich kilka (podobnie jak mutujaca grypa) tak więc nie szczepię. :no:
 
reklama
mnie bulwersuje jedno, że nasze dzieci są królikami doświadczalnymi i nie ma jednej prawdy, szkodzą nie szkodzą, tylko jeden mówi tak, drugi zachęca, trzeci odradza, co raz ktoś pokazuje badania, ze działa niepożądanie, to ktoś umiera, to reklama, ze jak nie zaszczepisz to dzieci ci nie daj Boże umrze.....
sumienie męczy, lekarze załamuja ręce, wywiady, dyskusje, i kasa dla firm farmaceutycznych........a obok te maleńkie nasze kruszynki a nie jeden na sto tysiecy czy milon, ale Jaś, Kubuś, Zosia, Bartuś czy Emilka.....konkretne dzieci, konkretne rodziny.....

A co do sepsy, to wiem, zę jest groźna, że istnieje, ale często jest to tak jak ze świńską grypą, czyli zabija jak sie jest dodatkowo na coś chorym, u nas zabiła dziecko, ale miało wade serca i inne schorzenia, kiedyś też nie zabijał wirus grypy ale zapalenie mięśnia sercowego czy zapalenie płuc bakteryjne np pneumokokowe. na śmierć się nie zaszczepimy, choć część groźnych chorób można się ustrzec.
Szyszunka-moje dziecko nie jest i nigdy nie będzie ''królikiem doświadczalnym''-Jak na razie żadnej szczepionki nie dostała -efekt taki:
zero chorób-nawet najmniejszego kataru
zero kolek
mega spokojna -żadnych płaczów
rośnie pięknie od 7 tyg.utrzymuje wzrost i wagę pomiędzy 97a 100centylem
zero alergii
Jak już kiedyś pisałam ,porównuje do starszych córek które niestety były szczepione (nie mówiło się wtedy wogóle o szkodliwości)i widzę znaczne róznice.
Ważne żeby mieć świadomość że jako rodzice nie musimy się godzić na zatruwanie naszych dzieci.Od roku już funkcjonuje nowa ustawa -sanepid nie może nałożyć grzywny za nie szczepienie-jak to było dawniej.
 
mój synek dostał wszystkie szczepienia oprócz tego w 18 mż. i teraz dopiero się dowiedziałam o rtęci w szczepionkach. w książeczce zdrowia ma wpisane tylko daty szczepienia. Dzisiaj byłam w ośrodkui powiedziałam że chce receptę na infanrix. Pediatra od razu wpisała w recepcie szczepionkę skojarzoną. Ja na to że chce taką zwykłą. trochę potrwało zanim wyjaśniłam o co chodzi.Po czym mówię że może jeszcze na polio bo nie wiem czym był szczepiony. A pani pielęgniarka na to że ona też nie wie bo wpisuje tylko nr szczepionki i serię ale pani pediatra powiedziała że to jest nowa szczepionka to nie powinna mieć rtęci. Pytam o nazwę. Pani pielęgniarka patrzy na opakowanie i mówi Imovax. No to dobrze, myślę sobie to może wiedzą czym szczepią na DTP. No niestety nie wiedziały. Stwierdziłam że wykupię receptę bo chcę wiedzieć czym dziecko będzie zaszczepione. Myślałam że zostanie zaszczepiony chociaż na polio i hib a na dtp jak kupię szczepionkę, ale pani pielęgniarka mówi że nie można, że to trzeba w jednym dniu bo inaczej trzeba zrobić przerwę 6 tygodniową. Dziewczyny nie wiecie czy to prawda? żałuje że tak późno dowiedziałam się o szkodliwości szczepionek ale obiecałam sobie, że mój synek nie dostanie już nawet mikrograma rtęci w szczepionkach. Jak to możliwe że nie wiedzą czym szczepią? dlaczego pediatra tak mało wie?
 
że się tak wyrażę pierdzielą głupoty jakich mało !! chcą żebyś wykupila od razy 5w1

możesz szczepić za dwa tyg. za 3 itd itp ... nawet lepiej jak rozłożysz w okresach conajmniej półtoratygodniowych te szczepienia za 6 tyg to by wypadała następna dwaka DTP czy HiB

a ha i odrazu mowię że polecam żebyś wykupiła DTPa bo w przychodniach mają DTPw a ta z "a" to acekularna i duuużo lepsza kosztuje okolo 60 zł ale lepiej tym zaszczepić 80 % mniej powikłań poszczepiennych
HiB ten przychodniowy jest w miarę OK jeśli wogóle szczepionki można nazwać że są OK
Polio niby że też w porządku tylko jaki sens szczepić dziecko na coś co od 6 lat nie wystąpiło w Polsce i WHO uznało chorobę za całkowicie zwalczoną w Europie :baffled:
a ha i ostatnio siedzącc w kolejce do naszej pediatrki zgadaliśmy się z młodym małżeństwem też tacy uważni ze szczepieniem jak my ..... mają swoją znajomoą co pracuje w jakieś firmie farmaceutycznej i powiedziała im wprost że z tą na rota to pic na wodę nigdzie nie podają że ta szczepionka działa tylko 3 miesiące !!!!!!!!!!!!!!!!!!! a taka jest ukryta prawda
 
Przepraszam, że się tutaj wtrącę, ale znalazlam ciekawy link, gdzie podana jest lista szczepionek, ktore nie zawierają rtęci (zaznaczone na żółto). Szkoda tylko, że w szpitalach szczepionka refundowana, podawana w pierwszej dobie życia, jest najgorszym g... Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ODZYSKAĆ WIĘZI
i zgadzam się z moją przedmówczynią, że szczepionka na rota to pic na wodę, bo znajoma zaszczepiła dziecko, a i tak zachorowało...
 
Już kupiłam infanrix dtpa ale miałam problem bo obecnie nie ma tej szczepionki w hurtowniach, na szczęście w jednej aptece była. trochę się naszukałam. teraz tylko żeby nie zachorował do czwartku. Za dwa tygodnie kończy 18m i to już ostatnia chwila na szczepienie. A zaraz potem zmieniam przychodnie. teraz chodzimy do ośrodka zdrowia. pediatra przyjmuje tam raz w tygodniu, mało tego od narodzin synka zdążyła się zmienić trzy razy. wcześniej nie zwracałam na to uwagi bo Piotruś był okazem zdrowia, jeździliśmy tylko na szczepienia. Po roczku już trzy razy zachorował na anginę.zaczęłam szukać w necie skąd te ciągłe anginy i trafiłam na informacje że to może być wina szczepienia MMR.Drugiego dziecka na pewno nie będę szczepiła wg kalendarza szczepień.Ale jednak nie oważę się nie szczepić w ogóle.Wiem jedno, muszę znaleść dobrego pediatrę, co może być trudne w małym miasteczku
 
Polio niby że też w porządku tylko jaki sens szczepić dziecko na coś co od 6 lat nie wystąpiło w Polsce i WHO uznało chorobę za całkowicie zwalczoną w Europie :baffled:

A ja przeczytałam ostatnio takie coś i powiem szczerze dało mi to do myślenia...
zrobiłam zdjęcie bo mi się przepisywać nie chciało...:-D
 

Załączniki

  • P1060937.jpg
    P1060937.jpg
    26,4 KB · Wyświetleń: 169
reklama
Do góry