reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

A ja przeczytałam ostatnio takie coś i powiem szczerze dało mi to do myślenia...
zrobiłam zdjęcie bo mi się przepisywać nie chciało...:-D

ale to jest z ze strony sponsorowanej, dlatego też tekst tam zawarty może być tendencyjny :baffled:
najważniejsze nie popadać w paranoje. Przecież "za naszych czasów" też były i pneumokoki i menigo, to nie są bakterie, które teraz pojawiły się. Zapytać kilku, niezależnych pediatrów i wyciągnąć wnioski. :confused:
 
reklama
No właśnie. Na przykład ja miałam w wieku 2,5 lat meningokokowe zapalenie opon mózgowych a moich dzieci i tak szczepię tylko na te "obowiązkowe"
 
a ja mam problem ze szczepieniem
mały dostał dwie dawki szczepionki 5w1
po pierwszej dawce wszystko było dobrze- jak by w ogóle dziecko szczepienia nie dostało
natomiast po drugiej dawce- 3dni temperatury 38,6 wysypka, kaszel....
no i teraz mamy 15kwietnia termin ostatniej dawki i nie wiem co robić:confused: boje sie bardzo...
 
Dla tego ja szczepie Oliwiera podstawowymi.Dużo rozmawiałam z pielęgniarką dziecięcą o tych zalecanych i powiedziała mi że jak nie oddaje dziecka do 6 miesiąca do żłobka to głupotą jest szczepić na te dodatkowe po za tym powiedziała że to wyrzucanie pieniedzy w błoto bo i tak to dziecko będzie przechodziło daną chorobę(fakt troche słabiej)ale po szczepieniu dziecko bardziej to roznosi i później reszta domowników to przechodzi.
 
Ja szczepię podstawową, tutaj jest to bezpłatna 6w1, ale zwlekałam ze szczepieniem jak najdłużej, żeby mala była większa i miała troszkę więszą masę ciała. Dopiero niedawno miałyśmy 2 dawkę. Jak na razie wszystko jest ok.

 
ja tez szczepie darmowymi i dzisiaj akurat idziemy na 4 szczepienie tym razem jedno wklucie na wzw B do tej pory bylo dobrze raz miala goraczke przez 1 dzien zobaczymy jak dzis sama sie boje zawsze tych szczepien tak nie lubie jak płacze:-(
 
reklama
Do góry