reklama

Szczepienia

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2009' rozpoczęty przez kora30, 22 Grudzień 2009.

1. kora30

kora30 Fanka BB :)

Myślę, ze czas podyskutować o szczepieniach, chyba zbliżamy się, a niektórzy już wkroczyli w okres pierwszych szczepień. Więc jak to z tymi pneumo, meningo oraz rota? to chyba pierwsze z tych nieobowiązkowych. jak sądzicie? Ja się chyba zdecyduję... No i druga sprawa to oczywiście 5 w 1, 6 w 1, czy jednak nieskojarzone?

2. Marzka283

Marzka283 synek Michaś

My mamy 15 stycznia szczepienie i też myślę nad 5 w1 ale nie wiem co z pneumokokami i rotawirusami?

3. reklama
  4. joanna82

joanna82 Mama Patryka i Filipka

My mamy 29 grudnia i bedziemy podawac 5 lub 6 szczepionek w 1 strzykawce co do pneumokokow i rotawirusow intensywnie mysle ,poradze sie pediatry w najblizszych dniach , slyszalam ze sa cholerenie drogie !!

5. madziara-kr

madziara-kr Fanka BB :)

dziewczyny, super temat,
    a czy mozecie przestukac jeszcze kalendarz obwoiazkowych szczepien niemowlaczka?
    dzieks z gory

6. joanna82

Masz kochana ja sobie sciagnela z netu !

[​IMG] [​IMG]

Załączniki:

7. aga6671

aga6671 Mama Hani i Tomka

My idziemy na szczepienie 29 gr!
    Oczywiście zakupiłam szczepionkę skojarzoną i zaczynamy szczepić na meningokoki...za jedną dawkę 133 zł...trzeba 3 i w 2 roku życia przypominającą!
    Na pneumokoki zaszczepię jak skończy rok bo wtedy wystarczy jedna dawka...cena 270 zł, teraz mnie niestety nie stać!
    Na rotawirusy z chęcią bym zaszczepiła ale ponoć jedna dawka kosztuje 500 zł...przy 2 dzieci też mnie nie stać!

8. joanna82

aga powiedz mi ile placilas za skojarzona szcepionke ? 180 zł ?

9. Marzka283

Marzka283 synek Michaś

U mnie skojarzona 5w1 kosztuje 110zł, 6w1 170zł pneumokoki 280zł a rotawirusy 300zł ceny za dawkę.

10. reklama
  11. aga6671

aga6671 Mama Hani i Tomka

Ja też za skojarzoną płaciłam koło 110 zł

Hanię też szczepiłam skojarzonymi, ale potem najpierw brałam na pneumokoki , a na meningokoki teraz ją szczepiłam!
    Teraz ze względu na cenę zmieniamy kolejność!

12. kora30

kora30 Fanka BB :)

Ja mam rozmawiać z pediatrą w następną środę, więc wtedy decyzja. Na razie myślę o 5 w 1, no i reszcie zalecanych - pneumo, meningo, rota. Tylko jak to jest - wszystko w jeden dzień? Nie za dużo?Chyba bym wolała rozłożyć na raty - zobaczymy co zaproponuje lekarz.
    A ceny jak widzę kładące :-(

Poleć forum