reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

reklama
U nas narazie dwa szczepienia za nami, szczepimy 6w1 Prevenar i pneumokoki Infanrix Hexa. Na razie zero reakcji na szczepienia, nawet żadnej senności nie zauważyłam:)
 
Super, że wasze dzieciaczki tak dobrze reagują na szczepienia. U nas jeszcze jest to zaczerwienienie nad miejscem wkłucia i miejsce jest twardsze i zaczerwienione- na szczęście nie pogębia się to...może Altacetem samym damy radę. Czasami zdarzają się ropniaki, które trzeba nacinać- mam nadzieję, że u nas tego nie będzie. Trzymamy się dzielnie :-)
 
Jakim Altacetem smarujecie? kremem czy żelem? jest specjalny dla dzieci? My jutro mamy drugie szczepienie a po ostatnim mały strasznie płakał (pomógł czopek) a teraz chcę też coś kupić żeby nóżka nie bolała
 
My też Hexą szczepimy. Po pierwszym szczepieniu wieczorem był krzyk nie do uspokojenia przez jakieś 40min, ale bez gorączki i bez żadnych skórnych odczynów, po drugim to samo :( Nic nie podawaliśmy do tej pory, ale jeśli sytuacja się powtórzy po trzecim szczepieniu, chyba podam paracetamol w czopku(który awaryjnie mamy już od kilku miesięcy).
 
My szczepimy według kalendarza szczepień i nic ponad to-mam kuzynke pielegniarke i zaprzyjaźniona panią pediatre które odradziły mi cokolwiek wiecej.
Szczepimy jeszcze w grudniu-jedno wkłucie i potem dopiero powtórniak w 13/14 miesiącu życia.
Do tej pory po zadnym ze szczepień nic sie nie działo
 
reklama
Do góry