reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

reklama
to mnie zainteresowalas bo ja swoje dziecko przeciw pneumokokom szczepie, czemu odradzasz?

To moja decyzja i nikomu ani nie polecam, ani nie odradzam tego szczepienia :)
Szczepionka ta jest w fazie wprowadzania, nie do końca sprawdzona i, podobnie jak przeciw grypie, budzi kontrowersje.
Jest to szczepionka na "najgroźniejsze" szczepy pneumokoków (od 7 do 13). Badania wykazały, że dzięki szczepieniom spadła ogólna populacyjna zachorowalność na te szczepy, ale z kolei dzieci zaszczepione stały się bardziej podatne na infekcje wywołane przez pozostałe szczepy pneumokoków (jest ich ok.80). A szczepy te z czasem nabierają większej zjadliwości (stąd od 2010 już jest wprowadzona szczepionka nie tylko na 7, a już na 13 szczepów).
Nie będziemy Emilki posyłać do żłobka (a tam najłatwiej o zakażenia wirusami i bakteriami) i jeśli nie zauważę u niej zwiększonej podatności na infekcje, nie będzie przyjmować antybiotyków, to nie widzę potrzeby dodatkowych szczepień.
 
Jaką szczepionką szczepicie na odrę-świnkę-różyczkę?
My mamy wyznaczone dopiero na 17sierpnia.
Trochę się boję bo ta skaza u Karoliny.
 
reklama
Do góry