reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

szczepienia

Ptyszul

Październikowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2006
Postów
104
Hej dziewczyny! dziś idziemy na pierwsze szczepienie po szpitalne i będziemy się dowiadywac o te dodatkowe szczepienia na rotawirusy i pneumokoki. A może Wy już coś wiecie?? Będziecie szczepic maluszki? Jaki jest koszt całkowity tych dwóch szczepień i w ilu dawkach są realizowane??
 
reklama

Mamuska

mama Maciaska i Meduzki!
Dołączył(a)
18 Październik 2005
Postów
2 261
Ptyszul mam prośbę, zanim założysz nowy wątek albo zanim zadasz pytanie to zerknij na wątki już istniejące i poruszane w nim tematy. Temat szczepień już omawiamy od dłuższego czasu, chyba w tematach: "pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami" i "pogaduchy o wszystkim i o niczym". W sumie sam temat jest na tyle ważny, że założenie odrębnego wątku jest dobrym pomysłem, ale bez sensu jest powtarzać wszystko to co już żeśmy na tem temat napisały, więc odsyłam Cię do wątków które podałam
 

Ptyszul

Październikowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2006
Postów
104
Słuchajcie Dziewczyny, sorrka jeśli już gdzieś o tym pisałyście, ale chciałabym abyście się wypowiedziały na temat szczepionek MMR2 i Priorix które już niebawem czekają na nasze maluszki. Ja się tyle naczytałam i teraz mam nie małego zonka...:confused2:
 

Mamuska

mama Maciaska i Meduzki!
Dołączył(a)
18 Październik 2005
Postów
2 261
wyraziłaś się niejasno - nie obie czekają na nasze maluszki tylko jedna z tych dwóch :tak: Rozumiem, że bojąc się masz na myśli autyzm? Czytałam kilka m-cy temu w "polityce" artykuł i oglądałam program chyba na discovery, w którym mówili, że nie ma żadnych badań potwierdzających zależność między szczepionką MMR2 (w ogóle szczepieniami) a autyzmem - tego się trzymam.
 

Ptyszul

Październikowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2006
Postów
104
Dokładnie tak - chodzi o jedną z dwóch. Autyzm to w zasadzie właśnie mały pikuś, bo nieudowodniony chodzi mi o wszystkie inne powikłania

Zdrowie dziecka - Forum - Gazeta.pl
Po przejrzeniu tego tematu na forum gazety, po prostu boję się zaszczepić dziecko. Termin wypada na jesień/zimę o osłabienie odporności jakie może nastąpić po zaszczepieniu tą szczepionką może oznaczać "wieczne" chorowanie:dull: i nieustanne infekcje.
 

iwona.c28

Mama Natali i Kuby
Dołączył(a)
1 Marzec 2007
Postów
5 618
Dziewczyny ja jednak wierze w to co powiedzial ten doktor w gazecie ze ta szczepionka nie powoduje autyzmu. Moja Natalka byla taka szczepiona i nie jest dzieckiem autystycznym:tak: to chyba mowi samo za siebie;-)
 

elisabeth

Październik '06 i '09
Dołączył(a)
7 Luty 2007
Postów
4 427
Ja wcześniej trochę czytałąm o tych szczepionkach i trochę się przestraszyłąm, ale potem wziełam kilka oddechów i już jest ok, jestm spokojna, na pewno zaszczepię Kubusia, w końcu po każdej szczepionce moga być jakieś powikłania, czy o tym pisza czy nie, chyba nie możeny dac się zwariować?
 
reklama

ika07

padziernikowa mama 06
Dołączył(a)
13 Lipiec 2007
Postów
1 289
Nie dajmy sie zwariować,zawsze jest ryzyko, to normalne.Jak wychodzimy z domu to też jest ryzyko.Co do autyzmu to oglądałam jeszcze w tamtym roku film na faktach podobno o rodzinie,w której chłopczyk zachorował po tej szczepionce na autyzm i matka walczyła,sądziła się i pisała do komisji lekarskich,które nie potwierdzały statystycznie związku mdzy szczepieniem a tą chorobą.Nie wygrała batalii.Statystyki nie potwierdzają a przypadki się zdarzają.Trudne to sprawy.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry