reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

asieńkakk

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Sierpień 2015
Postów
3 155
Miasto
Wrocław/Porsgrunn Norwegia
Ostatnio na szkole rodzenia miałam temat szczepień i te pierwsze w szpitalu na wzw ok, ale na gruźlicę odmówię i zrobię później w przychodni bo to jest tzw żywa szczepionka i może przyczyniać się do zwiększonego ryzyka występowania alergii np. A w ogóle gdyby szczepić na wszystko tym programem 6 w 1 plus pneumokoki meningokoki i rotawirusy to na pierwszy rok 3500 trzeba mieć. .. aha no i coś jest w tym, że w innych państwach szczepi się już tylko skojarzonymi lepiej oczyszczonymi po których mniej powikłań jest... Tylko Polska dalej za murzynami... Dziewczyny, które już przez to przeszły, jakim "systemem" szczepilyscie?
 
reklama
Ja szczepilam Zuzke normalnie w szpitalu, potem skojarzonymi... teraz chyba będę szczepila szczepionkami z NFZ ale kupie rotawirusy....
 
Volka a ja słyszałam odwrotnie, że ponoć te na NFZ mniej oczyszczone są.

Ja szczepilam 5 w 1 plus rotawirus i po 7 miesiącu jeszcze pneumokoki.
 
Bo nic nie dają. Tyle jest szczepow tego dziadostwa. Tylko kasa wyrzucona,ale oczywoscie to tylko moje zdanie.
 
To zależy jak się na to patrzy. Jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży to byłam z Hanią w szpitalu, wymiotowala dużo i po wszystkim, nie był to rotawirus tylko coś innego, ale biedna się meczyla, a widziałam dzieci co na rota chorowaly i to była jakaś masakra.
 
Ja też słyszałam że lepiej te skojarzone ale będę gadać o tym że znajoma bo ona szczepi niemowlaki w tym szpitalu gdzie będę rodzic :)
 
reklama
Asienkakk ja szczepie tylko skojarzonymi. W Norwegii od wielu wielu lat nie ma innych. Kube na rotawirusy tez szczepilam. Wtedy kosztowalo mnie to tutaj ok 400zl. Teraz sa darmowe:) na pneumokoki tez szczepilismy, meningo nie.
Zadnych skutkow ubocznych nie bylo. Kuba rozwija sie nad wyraz dobrze i nie choruje:)

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry