reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

Katerina1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2017
Postów
722
Witam mamusie, szczepiłyście w pierwszej dobie dziecko? A potem jak? 5w1, 6w1 czy refundowane. Tylko obowiązkowe czy dodatkowe też?
 
reklama
Ja 6w1.
Dodatkowymi w ogóle.
Ponoć teraz pneumokoki są obowiązkowe.

Edit. W pierwszej dobie też.
 
Szczepiłam zgodnie z kalendarzem szczepień rozciągając szczepienia w czasie, gdyż nie dopuszczałam do szczepienia dziecka nawet lekko przeziębionego.

Rozpoczęłam szczepienia zgodnie z harmonogramem 6w1, jednak dziecko źle zareagowało (dziwnie osowiałe i "nieobecne") i kolejne szczepienia przyjmowało zgodnie z harmonogramem 5w1 (i było ok). Drugie dziecko od razu szczepiłam 5w1.

Z dodatkowych szczepień - pneumokoki jak jeszcze nie były obowiązkowe - ale dzieci były starsze (3lata i 5lat).
 
Witam mamusie, szczepiłyście w pierwszej dobie dziecko? A potem jak? 5w1, 6w1 czy refundowane. Tylko obowiązkowe czy dodatkowe też?
Tak szczepiłam w pierwszej dobie.
Córa 5w1 + pneumokoki, mieliśmy refundowane.
Na rota nie szczepiłam.

Syna w 2009 szczepiłam 3w1.
 
Szczepiłam zgodnie z kalendarzem szczepień rozciągając szczepienia w czasie, gdyż nie dopuszczałam do szczepienia dziecka nawet lekko przeziębionego.

Rozpoczęłam szczepienia zgodnie z harmonogramem 6w1, jednak dziecko źle zareagowało (dziwnie osowiałe i "nieobecne") i kolejne szczepienia przyjmowało zgodnie z harmonogramem 5w1 (i było ok). Drugie dziecko od razu szczepiłam 5w1.

Z dodatkowych szczepień - pneumokoki jak jeszcze nie były obowiązkowe - ale dzieci były starsze (3lata i 5lat).
A jaka Jest różnica miedzy 5w1 a 6w1?
 
Moje dzieci szczepiłam zgodnie z harmonogramem, podstawowe szczepionki, Janek ma dodatkowo tylko pneumokoki, bo refundowane mógł mieć.
 
reklama
Chyba potrzeba kilka dawek w określonych odstępach czasu.
W pierwszej dobie życia szczepi się na WZW i gruźlicę. A następne po pierwszym miesiącu życia.
Szczepienie na WZW typu B musi mieć 3 dawki. Właśnie w pierwszej dobie, po 4-6 tygodniach i po 6 miesiącach od pierwszej.
Łącznie z drugą dawką na WZW powinna być podana także szczepionka na błonicę, tężec i krztusiec.
 
Do góry