reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienia

kakaw

Mama czerwcowa'06 Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
13 Styczeń 2006
Postów
1 551
Dziewczyny zakładam nowy wątek tyle ostatnio się słyszy o sepsie, że uważam że to ważne aby i u nas pojwiła sie taka dyskusja. Ja napewno zaszczepie dzieci przeciwko jednym i drugim, a co wy o tym sądzicie ????
:szok:
 
reklama
ja szczepięnia robię te refundowane tylko dodatkowo szczepięn na HIB.. mój zaufany lekarz powiedział ze pneumokoki były zawsze ale dopiero teraz tyle szumu narobili, on nie widzi sensu szczepienia.. szczególnie że szczepionki są drogie.
Tak samo tyczy się tych teraz reklamowanych dla kobiet przeciwko rakowi szyjki macicy .. kosztuja "jedyne" 1000 !!! SZOK

Przyznam kakaw że długo zastanawiałam się czym i jak szczepić i już zwariowałam, zdania są bardzo podzielone 50/50 za i przeciw.. chyba każda z nas musi podjąć decyzję i sądzę że też będzie układ 50 za 50 przeciw
 
Fusiku właśnie przed chwilą czytałam że
: lekarz pediatra polecił kobiecie szczepienie przeciwko HIB zaraz po narodzeniu dziecka i mówił że to w zupełności wystarczy a teraz ten sam lekarz po kilku miesiącach mówi że przydało by sie jeszcze jedno przeciwko meningokokom a najlepiej jak zrobi się i jedno i drugie zwłaszcza że za dwa miesiące oddaje dziecko do żłobka
ja też mam mieszane uczucia ale tyle ostatnio o tym mówią a ta reklama to już jest wogóle przeraźająca wiem że wiele ludzi nie ma na to pieniędzy a przez tą reklamę robi sobie wyrzuty ja mieszkam na śląsku a dużo przypadków sepsy zanotowano w opolskim a to nie tak daleko ode mnie Słyszałam też że od 25 lat nie było tyle przypadków zachorowań co teraz wczoraj jedna dziewczynka 14 letnia zmarła nie dało się jej uratować :no: ja raczej wole zapobiegać teraz w kwietniu mam dostać dosyć dużą premie więc napewno te pieniądze pójdą na szczepienia.Szczepionki przeciwko meningokokom czyli tej ważniejszej podobno w Polsce nie ma ale można już ją dostać w Czechach. W wielu krajach szczepionka to jest bezpłatna i obowiązkowa szkoda że u nas nie. Ja zaszczepię bo gdyby coś się kiedyś przytarfiło to będę miała świadomość że zrobiłam wszystko żeby uchronić dzicko a szczepionka może złagodzić przebieg tych chorób! Choć ponoć nie ma szczepionki przeciwko sepsie :no:
 
Ja też się nad tym zastanawiałam i muszę porozmawiać z naszą panią pediatrą. Na minus jest niestety cena na plus zapobieganie. Ale muszę jeszcze dokładnie zapoznać się z czego się to bierze i tak dalej. No ale szczerze zastanawiamy się nad tym.
 
Witajcie,
powiem szczerze ,że też się nad tym zastanawiam ,a możecie napisać ile kosztuje ta szczepionka .
 
mój zaufany lekarz powiedział ze pneumokoki były zawsze ale dopiero teraz tyle szumu narobili

Nasza pediatra mówiła tak samo, ale poleciła zaszczepic jednak nie taraz tylko pod sam koniec, czyli chyba przed 5 rokiem? (nie pamietam). Wtedy wystarczy jedna dawka.
 
Czesc dziewczyny. ja jestem z opolskiego. do Brzegu w ktorym bylo kilka przypadkow zachorowan mam rzut beretem... Mieszkam dokladnie w kedzierzynie-koźlu i u nas byly juz dwa przypadki sepsy... I co z tego? szczepionki beda sprowadzone za kilka dni i narazie dostana je dzieci szkolne w Brzegu. Nawet gdybym chciala to narazie moge tylko pomyslec skad wziac kase tylko ze tez nie wiem ile. narazie trzeba poprostu przestrzegac zasad chigieny, nie jesc ani nie pic po kims i pilnowac rodziny czy nie maja objawow grypy wraz z wybroczynami na skorze. no i co najwazniejsze to nie ulegac histerii i nie barykadowac sie w domu. co moge wiecej? moze te szczepionki sie kiedys pojawia i bede miala wybor.
 
Marzena - oby wszystko było w porządku...
Mnie też przeraża ta reklama w tv. Zastanawiamy się nad szczepionką, musimy porozmawiać z naszą lekarką, bo nawet nie wiem, kiedy to się podaje, ile dawek, jaka cena...:confused:
 
reklama
ja na pneumokoki nie bede Izy szczepić, za drogo.
na sepse u nas nie ma jeszcze szczepionek, w Czechach kosztuje ona ok.60zł u nas będzie ponoć dużo droższa, by kupić w czechach trzeba mieć receptę. Tyle usłyszałam w telewizji i nad tą szczepionką sie zastanawiam, bo były już przypadki że umierały malutkie dzieci.
 
Do góry