reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

anet88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Lipiec 2018
Postów
867
Będziecie szczepily dzieci? Jak tak to jakim systemem? Próbuje się rozeznać w temacie (co do samego szczepienia jestem zdecydowana) i wiem, że można bezpłatnie na NFZ, 5w1 i 6w1. Oprócz względów finansowych wyczytałam, że po tych NFZ jest mniejsze ryzyko powikłań no ale więcej zastrzyków.
 
reklama
Będziecie szczepily dzieci? Jak tak to jakim systemem? Próbuje się rozeznać w temacie (co do samego szczepienia jestem zdecydowana) i wiem, że można bezpłatnie na NFZ, 5w1 i 6w1. Oprócz względów finansowych wyczytałam, że po tych NFZ jest mniejsze ryzyko powikłań no ale więcej zastrzyków.
Planuję szczepić normalnym systemem, na NFZ. Pierwszą córkę również tak szczepiłam.
 
Będziecie szczepily dzieci? Jak tak to jakim systemem? Próbuje się rozeznać w temacie (co do samego szczepienia jestem zdecydowana) i wiem, że można bezpłatnie na NFZ, 5w1 i 6w1. Oprócz względów finansowych wyczytałam, że po tych NFZ jest mniejsze ryzyko powikłań no ale więcej zastrzyków.
Zuzia i Antoś byli szczepieni tymi 5w1, poza tymi żadnych dodatkowych szczepień nie kupowaliśmy. Teraz jeszcze nie podjęliśmy decyzji jak Tomuś będzie szczepiony. Ale na pewno będzie[emoji16]
W szpitalu też zgadzamy się na wszystko co mają w standardzie.
 
Pneumokoki już chyba od 2 lat są szczepieniem obowiązkowym bezpłatnym.

U mnie dzieci szczepione schematem ze szczepionką 5w1 (na 6w1 starsza córka źle zareagowała).
 
Będziecie szczepily dzieci? Jak tak to jakim systemem? Próbuje się rozeznać w temacie (co do samego szczepienia jestem zdecydowana) i wiem, że można bezpłatnie na NFZ, 5w1 i 6w1. Oprócz względów finansowych wyczytałam, że po tych NFZ jest mniejsze ryzyko powikłań no ale więcej zastrzyków.
Ja szczepilam pojedynczo na nfz ;) mala w pierwszym miesiacu miala 4 uklucia,dala rade,choc serce mi pekalo jak plakala przy wkluciu, ale nie chcialam skojarzonych szczepionek.. ;) szczepienia przyjela jak narazie oki bez zadnych skutkow ubocznych ;) choc nie jestem zwolenniczka szczepien nie bede jej fimerow podkladac pod uboczne skutki szczepien ;) bo moga miec inne podloze ;)
 
reklama
A co do dodatkowych to jeszcze szczepilam mala na pneumokoki, z tym, ze nam sie nalezalo refundowane ze wzgledu na wade serca. Teraz to szczepienie jest juz w standardzie.
 
Do góry