reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
Wklejam informacje od koleżanki, która jest lekarzem internista i specjalista chorób zakaźnych, a w zeszłym roku została mama:) może komuś się przyda:
'Jeżeli chodzi o szczepienia NFZ to jeżeli możecie sobie pozwolić na płatne to o funduszowych zapomnijcie.
5w1 czy 6w1 różnią się w zasadzie tylko dwoma dodatkowymi wkłuciami p/wzw b jeżeli wybierzecie "5" ale wychodzi to trochę taniej. Proponuje takie rozwiązanie żeby zaoszczędzić na szczepionki p/w rotawirusom które bardzo polecam( niestety są drogie ), trzeba je zacząć podawać już od pierwszej wizyty szczepiennej! Później już będzie za późno bo maja ograniczenia czasowe do 24 t życia.
Poza tym macie już teraz darmowe pneumokoki obowiązkowe.

Co do meningokoków to rzadka choroba, bardzo rzadko dochodzi do inwazyjnej choroby meningokokowej . Ale jeżeli już dojdzie to 1) niezwykle trudno ja na początku rozpoznać
2) postępuje do ciężkiego stanu z reguły w ciągu jednej doby 3) bardzo często kończy się śmiercią (30-50%) plus ciężkie powikłania.
Ja swoje dziecko zaczęłam szczepić na meningokoki jak miał 9 miesięcy czyli po tym największym zagęszczeniu szczepień. Z reguły ta szczepionka daje gorączkę i ból mięśni dlatego poczekałam.
Decyzja należy do was '
 
koleżanka teraz miała z synkiem pierwsze szczepienie. Zdecydowała się na 5 w 1 - koszt takiej szczepionki to u nas 160,00 zł. Pewnie ceny zależne są od aptek, więc warto szukać i pytać.
 
Ja wcześniaka musiałam szczepić skojarzonym. Wybrałam 6w1. ze względu na wcześniactwo obowiązkowe pneumokoki i dodatkowo kupiliśmy Rota- 4 lata temu płaciłam 600zl. Rota zaszczepie również teraz. Kilka razy przechorowalismy z mezem, córka albo w ogóle, albo 1/4 tego, co my. Jedynie mmr dała skutki uboczne w postaci wysypki i wysokiej gorączki. Co do meningokoków, nie szczepilam u starszej i nie zdecydowalam co z młodsza. Ospy nie szczepie.
 
My już chwilę jesteśmy po pierwszej serii 6w1, rotawirusowej i pneumokokowej tej 13-walentnej. Maluch zniósł wszystkie szczepienia dobrze, po pierwszej wizycie, gdzie podawane miał 6w1 i rota następnego dnia był tylko mocno śpiący, potem wszystko wróciło do normy. Po żadnej szczepionce nie było gorączki ani innych przebojów. Zależy to też od organizmu na pewno. Dobrze jest słuchać się swojego pediatry, o ile się mu ufa [emoji6] co do dylematu między wyborem szczepionki skojarzonej i tych na NFZ to powiem tylko tyle, że w tych skojarzonych nie ma wirusów żywych jako takich, tylko ich fragmenty - białka, wszelkie jakieś problemy po szczepieniu powinny być więc mniejsze, niż po tych szczepionkach na nfz. Tak nam pediatra to mniej więcej przedstawił [emoji846]
 
Będziecie szczepily dzieci? Jak tak to jakim systemem? Próbuje się rozeznać w temacie (co do samego szczepienia jestem zdecydowana) i wiem, że można bezpłatnie na NFZ, 5w1 i 6w1. Oprócz względów finansowych wyczytałam, że po tych NFZ jest mniejsze ryzyko powikłań no ale więcej zastrzyków.

Oczywiście, że trzeba szczepić dzieciaki. My z żoną szczepimy naszą córkę w systemie 6w1. To co się ostatnio dzieje w Polsce w kwestii nieszczepienia dzieci, to coś strasznego. Coraz więcej zachorować na odrę. Czy grozi nam epidemia? Ja rozumiem, że szczepionki są dosyć drogie. Jednak zdrowie jest najważniejsze.
 
W czwartek szczepimy sie p. pneumokokom szczepionką synflorix. Mamuśki powiedzcie jak Wasze dzieci zareagowaly na tą szczepionkę. W sobote i niedziele mamy uroczystosci rodzinne i chciałabym żeby z Małym było wszystko ok..
 
W czwartek szczepimy sie p. pneumokokom szczepionką synflorix. Mamuśki powiedzcie jak Wasze dzieci zareagowaly na tą szczepionkę. W sobote i niedziele mamy uroczystosci rodzinne i chciałabym żeby z Małym było wszystko ok..
U nas zarówno Leo teraz jak i córka byli synflorixem szczepień i wszystko było ok. Żadnej gorączki ani innych skutków ubocznych.
 
reklama
W czwartek szczepimy sie p. pneumokokom szczepionką synflorix. Mamuśki powiedzcie jak Wasze dzieci zareagowaly na tą szczepionkę. W sobote i niedziele mamy uroczystosci rodzinne i chciałabym żeby z Małym było wszystko ok..
W poniedziałek miał Tomuś podaną tą szczepionkę. Był troszkę marudny tego dnia, ale bez tragedii. Gorączki nie było. W miejscu wkłucia też nic się nie działo
 
reklama
Do góry