reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
Ja pewnie będę szczepić wg kalendarza szczepień, jak leci, kwestia czy tymi na NFZ czy skojarzanymi. Starszego chyba 5w1 szczepiłam, wiem ze tez są 6w1, ale chyba te pierwsze bardziej polecane. Za pneumokoki płaciłam, wtedy ich nie było w kalendarzu. A zastanawiałam sie nad meningokokami i rotawirusami i pamietam, że pediatra polecała jak dziecko idzie do żłobka albo ma kontakt ze starszym rodzeństwem, które rożne paskudztwa z przedszkola czy szkoły przynosi. A ponieważ był pierworodny i miał być z babcia to zrezygnowaliśmy . Tym razem nad tym pomyślę[emoji848]
 
Ja pewnie będę szczepić wg kalendarza szczepień, jak leci, kwestia czy tymi na NFZ czy skojarzanymi. Starszego chyba 5w1 szczepiłam, wiem ze tez są 6w1, ale chyba te pierwsze bardziej polecane. Za pneumokoki płaciłam, wtedy ich nie było w kalendarzu. A zastanawiałam sie nad meningokokami i rotawirusami i pamietam, że pediatra polecała jak dziecko idzie do żłobka albo ma kontakt ze starszym rodzeństwem, które rożne paskudztwa z przedszkola czy szkoły przynosi. A ponieważ był pierworodny i miał być z babcia to zrezygnowaliśmy . Tym razem nad tym pomyślę[emoji848]
Żłobek... No właśnie... Nasz chyba od września pójdzie, żeby się trochę przyzwyczaić pomału. Ciężki temat te szczepionki... Kiedyś było prosciej:)
 
reklama
Ja szczepiłam 6 w 1 (zero reakcji chociażby gorączka) Prevenarem na pneumokoki, Boxero na meningokoki - ta była już z reakcją - lekka gorączka. Córka najgorzej zniosła tą bezpłatną na rok - odra, świnka, różyczka. 10 dni po szczepieniu spora gorączka. Nie zaszczepiłam na rotawirusy, bo działa na mało rodzajów a potem dzieci i tak mają te jelitówki z innych szczepów.
 
Do góry