reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie a alergia??

asiorek82

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2010
Postów
302
Drogie mamy alergików mam takie pytanie czy przypadkiem u Waszych dzieci nie pojawiła się alergia po podaniu szczepionki,nie twierdze że w naszym przypadku tak było ale moja córcia po podaniu szczepionki w 2mcu życia dostała jakiegoś wstrząsu,płakała pół dnia brrr to było straszne przy wizycie u lekarza powiedziałam o tym i zalecił jakąś inną szczepionkę,ale pamiętam że od tej pory żadna noc nie była przespana dziecko płakało i wieczne wysypki.Być może to nie to ale czy moglo tak być?
 
reklama
tak mogło tak być, to się nazywa powikłania poszczepienne.... niestety patrzę,że u Twojej córeczki był nieutulony płacz- jedno z powikłań właśnie i pewnie temu dostałaś receptę na szczepionkę acecularną - niezywokomórkową....poczytaj sobie o szczepieniach i powikłaniach- są dobre fora na ten temat.
 
Też wydaje mi się,że to był nieutulony płacz...szczepienia mają okropne powikłania...ja mojemu synkowi odwlekam już dwa miesiące trzecią dawkę...

A tak z ciekawości...ile czasu trwały te nocne płacze?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia...takim g...em za przeproszeniem musimy szczepić dzieci...
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/2097.htm
 
Ostatnia edycja:
ja tak myślę sobie,że skoro już był ten nieutulony płacz i takie powikłania tzn alergie to bym się głęboko zastanowiła nad kolejnymi szczepieniami, nawet tą szczepionką acecularną.....
aaaaa! to bardzo ważne!przypomniałam sobie dzięki Lauranie zobacz czy w książecce zdrowia małej masz wpisane,że nastąpiły powikłania poszczepienne po ostanim szczepieniu ( nieutulony płacz w szczególności) bo jeżeli nie to koniecznie każ lekarzowi wpisać!!! widzisz, niestety tak jest ,że lekarze olewają w większości tą sprawę i nic nie wpisują a potem jak coś się dzieje to nie masz nic na swoją obronę,bo przecież nic nienapisane....a tak wogole nawet nieutulony płacz jest podstawą do dalszego odroczenia szczepień.
 
Też wydaje mi się,że to był nieutulony płacz...szczepienia mają okropne powikłania...ja mojemu synkowi odwlekam już dwa miesiące trzecią dawkę...

A tak z ciekawości...ile czasu trwały te nocne płacze?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia...takim g...em za przeproszeniem musimy szczepić dzieci...
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/2097.htm

właśnie masz rację - niestety, nikogo nie obchodzi czym szczepione są nasze maluchy a potem cały problem pozostaje nam-rodzicom i najgorsze jest to,że nawet jak coś się dziejeto i lekarze i cała reszta olewa.........
 
większość lekarzy nawet nie zapisuje tych skutków poszczepiennych...a później mówią,że szczepionki są bezpieczne...pewnie,że są "bezpieczne" skoro każdy reakcja poszczepienna jest ignorowana...szkoda słów..ważne,że koncerny farmaceutyczne zbijają kasę...Ja już dwa miesiące odwlekam trzecią dawkę 5 w 1,bo ostatnio coraz częściej docierają do mnie informacje od znajomych o skutkach ubocznych. W środę chyba zmuszę się do tego szczepienia...skoro dwa poprzednie synek zniósł dobrze (za wyjątkiem niezwykłej senności) to mam nadzieję,że po trzeciej nic się nie będzie działo...Na pewno nie zaszczepię synka w 13 miesiącu...
 
mi pediatra odradzala 5w1, czy 6w1 no ale do niej chodzę prywatnie i nie mam kontaktu ze szczepionkami to ma inne podejcie, pewnie :))) ja na mmr też nie idę i mąłej nie dam :)
 
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi a juz myślałam że może ja przesadzam,tak jak napisałaś aniamacek kolejną dawke szczepionki dostała już tą acecularną,teraz dostałam kolejne wezwanie na szczepienie w tej chwili ma już 5lat ale też odwlekam jak mogę ;/
 
kiedys na tym forum znalazlam link do ciekawej strony, mysle ze warto ta informacje odswiezyc,
tak wiec dla wszystkich zainteresowanych, tych pragnacych sie dowiedziec wiecej, dla tych co maja watpliwosci itp, itd:
nie szczepimy :: Zaloguj
to jest forum rodzicow, informacje z pierwszej reki
 
reklama
Do góry