reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie covid - 2 dawka I trymestr

Sojka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2021
Postów
1 235
Hej dziewczyny, potrzebuję porady. Nie wiem co mam zrobić. Byłam u 3 lekarzy każdy dał mi inną odpowiedź:
1 - szczepić
2 - nie szczepić
3 - jak się boję komplikacji typu poronienie/chore dziecko to nie szczepić, jeśli się tego nie boję i wezmę na klatę to szczepić.
Jestem w 5+2, szczepiona na Covid byłam 16.05 na samym początku cyklu. Czas na decyzję mam do końca tygodnia. Co byście zrobiły? Jest może ktoś kto szczepił się w tak wczesnej ciąży? Jakie macie zdanie?
 
reklama
Hej dziewczyny, potrzebuję porady. Nie wiem co mam zrobić. Byłam u 3 lekarzy każdy dał mi inną odpowiedź:
1 - szczepić
2 - nie szczepić
3 - jak się boję komplikacji typu poronienie/chore dziecko to nie szczepić, jeśli się tego nie boję i wezmę na klatę to szczepić.
Jestem w 5+2, szczepiona na Covid byłam 16.05 na samym początku cyklu. Czas na decyzję mam do końca tygodnia. Co byście zrobiły? Jest może ktoś kto szczepił się w tak wczesnej ciąży? Jakie macie zdanie?
Sojka poczytaj ten wątek, może ci się rozjaśni w głowie o będzie łatwiej podjąć decyzję
 
Moi (wydaje się ze mądrzy) lekarze kazali szczepic, ale w 2 trym. Nie możesz wydłużyć odstępu?
 
Moi (wydaje się ze mądrzy) lekarze kazali szczepic, ale w 2 trym. Nie możesz wydłużyć odstępu?
Teoretycznie jak dzwoniłam na infolinię to Pan powiedział że maksymalnie do 42 dni od pierwszej dawki należy przyjąć szczepienie. Ogólnie pytałam już 5 lekarzy tylko 1 powiedział, żeby się szczepić... I tak jak mówisz podobno ten drugi trymestr bezpieczniejszy na szczepienie. Trudne to wszystko ;-)
 
Ja (obca baba z internetu) na pewno bym się nie szczepiła w 1 trym. Ale w 2 z kolei na pewno tak, bo bałabym się o dziecko i o to, czy nie zejdę na COVID będąc w ciąży.
Aha, pan na infolinii ma taka wiedzę, jak Ty i ja, ma tylko wykute na pamięć zalecenia i wytyczne, które mu przekazano.
 
Ostatnia edycja:
Ja (obca baba z internetu) na pewno bym się nie szczepiła w 1 trym. Ale w 2 z kolei na pewno tak, bo bałabym się o dziecko i o to, czy nie zejdę na COVID będąc w ciąży.
Dzięki obca babo z internetu :-) nie chcę nikomu z otoczenia mówić o ciąży, więc nie mam się kogo poradzić, Twoje zdanie jest dla mnie bardzo pomocne i cenne. Dziękuję
 
Dzięki obca babo z internetu :-) nie chcę nikomu z otoczenia mówić o ciąży, więc nie mam się kogo poradzić, Twoje zdanie jest dla mnie bardzo pomocne i cenne. Dziękuję
To może napisze Ci jescze, czemu na pewno bym się szczepiła. Dowody anegdotyczne :) Moja koleżanka zachorowała na COVID w 3 trym, nie udało się utrzymać ciąży, ma wcześniaka. Ale mówi, ze to, co przeżyła i widziała w szpitalu było dla niej straszne. Z kolei córka mojej koleżanki jest pielęgniarka pracującą w na covidowym i zdarzało się jej wracac do domu z płaczem, bo stracili matkę. Ja bym się zwyczajnie bała.
Trzymam za Ciebie i maleństwo mocno kciuki! Zycze Wam dużo zdrowia, spokoju i szczęśliwego rozwiązania o czasie ❤️
 
To może napisze Ci jescze, czemu na pewno bym się szczepiła. Dowody anegdotyczne :) Moja koleżanka zachorowała na COVID w 3 trym, nie udało się utrzymać ciąży, ma wcześniaka. Ale mówi, ze to, co przeżyła i widziała w szpitalu było dla niej straszne. Z kolei córka mojej koleżanki jest pielęgniarka pracującą w na covidowym i zdarzało się jej wracac do domu z płaczem, bo stracili matkę. Ja bym się zwyczajnie bała.
Trzymam za Ciebie i maleństwo mocno kciuki! Zycze Wam dużo zdrowia, spokoju i szczęśliwego rozwiązania o czasie ❤️
Dowiadywałam się i jeśli przyjmę drugą dawkę za 3 miesiące to będę miała pełen pakiet szczepienia. Pójdę w drugim trymestrze. Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji! :-)
 
reklama
Jestem po pierwszym badaniu USG. Na pewno w ciąży nie pójdę na drugą dawkę. Ciąża nieprawidłowa z wieloma dziwnymi rzeczami. Jeśli ją utrzymam nie będę się szczepić.
 
Do góry