reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie covid podczas KP

reklama
Ja przyjęłam szczepionkę moderny karmiąc piersią. Po 4 miesiącach synek zachorował na covid ja natomiast przeszłam zakażenie prawie bezobjawowo.
 
Powiedzcie mi proszę czy przed przyjęciem szczepienia trzeba odczekać jakiś okres gdy mogło się mieć kontakt z osobą zarażoną?
 
Powiedzcie mi proszę czy przed przyjęciem szczepienia trzeba odczekać jakiś okres gdy mogło się mieć kontakt z osobą zarażoną?
To zależy, czy kontakt był bliski, bezpośredni i czy zakażenie tej osoby jest potwierdzone. Ewentualnie test po kilku dniach. Jednak zakażenie skutkuje odroczeniem.
Ja przed szczepieniem się usiłowałam mocno, ale może to moja nadgorliwość.
Najlepiej dopytać w punkcie szczepień.
 
Powiedzcie mi proszę czy przed przyjęciem szczepienia trzeba odczekać jakiś okres gdy mogło się mieć kontakt z osobą zarażoną?

Osoba zakażona potwierdzona? Jeśli potwierdzona i kontakt był dłuższy to ja bym min. po tygodniu zrobila test i dopiero szczepienie.
Miałam taki przypadek, że miałam kontakt z osobą ja już byłam zakażona (nieświadoma) i ta osoba po 4 dniach zrobiła test i był ujemny i się zaszczepiła a za dwa dni test pozytywny. Przebieg covid w połączeniu ze szczepionka dramatyczny i tak mówili lekarze, że bardzo źle że to się tak zbiegło.
 
Dla kobiet karmiących dedykowany jest tylko Pfizer. Ja pierwszą dawkę przyjmowałam jeszcze dokarmiając
Gdzie można potwierdzić to info? Podczas ciąży PTGiP rekomendowalo szczepienie Pfizer i Moderna. Co do kp nie jestem pewna. Wrzucisz jakiś link?

@Julia85 a w czasie kiedy przechodziłas covid nadal karmiłas piersią?
 
Gdzie można potwierdzić to info? Podczas ciąży PTGiP rekomendowalo szczepienie Pfizer i Moderna. Co do kp nie jestem pewna. Wrzucisz jakiś link?

@Julia85 a w czasie kiedy przechodziłas covid nadal karmiłas piersią?
Uzyskałam taką ingormację od lekarza kwalifikującego mnie do szczepienia, kiedy w ankiecie zaznaczyłam że karmię.
 
Dziewczyny, szczepiła się pfizerem jeszcze w ciąży 30 i 36 tc. Dziś byłam na dawcę przypominającej o godz 12:00, syn 7 miesięcy, KP. 1,5 godziny po szczepionce nakarmiłam syna a 10 min później zaczął wymiotować, zwrócił wszystko co miał w brzuszku, uspokoił się na chwile podałam mu pierś i w trakcie karmienia znów zaczął wymiotować. Czy któraś z was tak miała? Nie wiem czy to po szczepieniu czy po deserki który zjadł około 11:00
 
reklama
Po szczepieniu bez problemu karmilam i dziecku nic nie było. Obserwuj, podejrzewałabym, że zaszkodziło mu coś z jedzenia a nie twoje szczepienie.
 
Do góry