reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienie dzieci

No niby obecnie standaryzacja jest.. Tylko bardzo bzdurna i nakręcana komercyjnie przez firmy farmaceutyczne które mają w tym świetny biznes. I to mnie wkurza. Dlatego niestety trzeba się samemu zorientować, i to niestety w każdym temacie niemal tak jest..
 
reklama
Bardzo dobrze, że powstał tan temat.Nie myślałam o tym. Ja już się zorientowałam..u nas szczepią euvaxem, ale jak przywiezie się swoją szczepionkę to nie robia problemu. Nie chce żeby pakowali w moje dziecko ten syf przez który sa ciągłe afery...euvax wycofywali juz wielokrotnie i nic z tego. Do tego engerix jest lepszej firmy, a euvax to koreański syf. Jutro biegnę do rodzinnego po receptę na engerix
 
mb89 - to się cieszę że Cie zmotywowałam do zorientowania się w temacie :D Ja wczoraj rozmawiałam z rodzenstwem ktore ma po dwojece dzieci i wszyscy szczepili euvaxem i w ogole sie tematem nie interesowali.. Ale mama mi powiedziała że bez problemu załatwi mi recepte na engerix bo nas nim szczepiła (jest pielegniarka), wiec tylko musze sie we wtorek zorientowac u gina jak to jest ze szczepieniem swoją szczepionką.. No i wczoraj słuchałam kolejnego wykładu nt szczepień, i w sumei podobne wnioski: - duża dawka rtęci na małą masę ciała (w przypadku euvax) - nie ma wykształconej bariery krew-mózg wiec cały ten syf podaje sie w gruncie rzeczy bezposrednio do mózgu dziecka, w przypadku zakażenia zawsze wirus czy bakteria idzie jeszcze przez układ pokarmowy - nie ma pewnosci że szczepionka uchroni dziecko przed chorobą - lekarze nei mówią o skutkach ubocznych albo powikłaniach szczepień, bo jak mówili to sie okazywało że dużo dzieci ma jakies skutki uboczne a nie chcą miec tego w statystykach - już o d dawna nei było epidemii chorób zakaźnych, i trudno powiedziec czy to dzieki szczepionkom czy lepszej higienie, bo epidemie zawsze są w miejscach gdzie ciezko dbać o higiene To tyle pamietam tak na szybko :)
 
czytam Was, oglądałam wykład prof, który kiedyś ktoś wrzucał (chyba Ty lucere) i głupieje...
u mnie w szpitalu szczepią hepavax em... Nie mogę znaleźć nigdzie składu. Może spotkałyście się już z tą szczepionką ?
 
energix
1. antygen powierzchniiowy wirusa zapalenia wątroby typu B, adsorbowany na wodorotlenku glinu, uwodnionym, uzyskany z hodowli drożdży Sacharomyces cerevisae
2.chlorek sodu,
3. disodu fosforan dwuwodny,
4. sodu diwodorofosforan dwuwodny
5. woda do wstrzykiwań


hepavax
1. antygen powierzchniiowy wirusa zapalenia wątroby typu B, adsorbowany na wodorotlenku glinu,otrzymywany na drodze rekobninacji drożdży Hansenula polumorpha
2.chlorek sodu
3.potasu diwodorofosforan
4. disodu wodorofosforan dwunastowodny
5. woda do wstrzykiwań


euvax
1. antygen powierzchniiowy wirusa zapalenia wątroby typu B, adsorbowany na wodorotlenku glinu, uwodnionym, uzyskany z hodowli drożdży Sacharomyces cerevisae
2.chlorek sodu
3.potasu diwodorofosforan
4.di sodu wodorofosforan

Mój humanistyczny mózg tego nie ogarnia... Tj jak dla mnie skład wszystkich 3 jest bardzo podobny...
 
reklama
Do góry