reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

reklama
Za dwa dni będę pytać lekarza, ale właśnie niedawno dostałam skierowanie na 3 dawkę i się zastanawiałam nad tym, że pewnie warto trochę poczekać z szczepieniem (obecnie prawie 8 tydzień).
Ja miałam mieć drugą dawkę dzisiaj (18tc), niestety mam pozytywny test. Na szczęście przechodzę bezobjawowo.
Mój facet jest niezaszczepiony i niestety tak lekko już nie ma.
 
To jakieś oficjalne stanowisko? Nie słyszałam, żeby szczepienia w drugim trymestrze były bardziej zalecane niż w trzecim

Nie, absolutnie, II i III tak samo dobre. To była odpowiedź na wątpliwości czy szczepić się w I, czy poczekać do II (jeśli dobrze pamiętam).
 
Powiem Wam, że ani chwili nie żałuję, że zaszczepiłam się pierwszą dawką w drugim trymestrze. Zanim poszłam na drugą okazało się, że złapaliśmy to cholerstwo razem z partnerem. Mi absolutnie nic nie było, zero objawów, natomiast mój niezaszczepiony przechodzi źle, mimo upływu dwóch tygodni dalej kaszle, aż rzęzi w płucach. Albo mam super organizm, albo ta pierwsza dawka już coś mi dała.
Czekam teraz miesiąc od pozytywnego testu, zbadam sobie przeciwciała i idę na drugą dawkę, która mi niestety teraz przepadła.
 
Hej, wczoraj zrobiłam test i wyszły mi słabe dwie kreski. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Termin pierwszego szczepienia na covid mam wyznaczony na 20.01. Wcześniej chorowałam i ciężko przeszłam.. Miałam odczekać 3 miesiące i się zaszczepić. A tutaj niespodzianka w postaci ciąży. Czy któraś z Was szczepiła się w I trymestrze.?
 
Hej, wczoraj zrobiłam test i wyszły mi słabe dwie kreski. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Termin pierwszego szczepienia na covid mam wyznaczony na 20.01. Wcześniej chorowałam i ciężko przeszłam.. Miałam odczekać 3 miesiące i się zaszczepić. A tutaj niespodzianka w postaci ciąży. Czy któraś z Was szczepiła się w I trymestrze.?
Mi wyszedł pozytywny test w dniu 3 szczepienia, nie poszłam; nie powinno się szczepić w 1 trymestrze.
 
Hej, wczoraj zrobiłam test i wyszły mi słabe dwie kreski. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Termin pierwszego szczepienia na covid mam wyznaczony na 20.01. Wcześniej chorowałam i ciężko przeszłam.. Miałam odczekać 3 miesiące i się zaszczepić. A tutaj niespodzianka w postaci ciąży. Czy któraś z Was szczepiła się w I trymestrze.?
W USA już szczepią bez patrzenia na try estr, ale w Polsce nadal zalecenia są takie, aby ciężarne szczepić dopiero w drugim trymestrze.
 
Hej, wczoraj zrobiłam test i wyszły mi słabe dwie kreski. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Termin pierwszego szczepienia na covid mam wyznaczony na 20.01. Wcześniej chorowałam i ciężko przeszłam.. Miałam odczekać 3 miesiące i się zaszczepić. A tutaj niespodzianka w postaci ciąży. Czy któraś z Was szczepiła się w I trymestrze.?
ja się szczepiłam II dawką pod koniec pierwszego trymestru. Teraz 36 tc. Młody wygląda normalnie. Trochę duży ;) w poniedziałek trzecia dawka. Ból ręki z objawów poszczepiennych.
 
reklama
Hej, wczoraj zrobiłam test i wyszły mi słabe dwie kreski. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Termin pierwszego szczepienia na covid mam wyznaczony na 20.01. Wcześniej chorowałam i ciężko przeszłam.. Miałam odczekać 3 miesiące i się zaszczepić. A tutaj niespodzianka w postaci ciąży. Czy któraś z Was szczepiła się w I trymestrze.?
Nie wiem jak inne dziewczyny ale z tego co kojarzę to lekarze zalecają szczepienie na Covid dopiero od 2 trymestru. Skoro chorowałaś 3 miesiące temu to uważam że masz przeciwciała i spokojnie starczą Ci do 2 trymestru ciąży, jeśli chcesz mieć pewność zbadaj sobie poziom przeciwciał
 
Do góry