reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

reklama
Po dwóch dawkach (obie w ciąży w II trymestrze) jedynym objawem był delikatny ból ręki w miejscu wkłucia. Poza tym zero innych niedogodności. Dzidziuch rośnie jakby drożdży dostawał przez pępowinę ;)
 
U mnie to samo + zdrętwienie ręki na kilkanaście godzin, zwłaszcza jak wstałam rano po szczepieniu :D
 
Dzieje się. Pfizer musiał udostępnić dokumenty które chciał zataić na kilkadziesiąt lat. Potwierdza się to co pisałam już dawno. Nie było skończonych badań klinicznych szczepionek dla kobiet w ciąży. Były badane na 44 szczurach.
 
Osobiście ja bym się w ciąży nie zaszczepiła.

Jestem zaszczepiona 2 dawkami ostatnia we wrześniu 2021.
Pfizer.
Odczekaliśmy z mężem 3 miesiące tak jak zalecała pani doktor.

Pierwsza dawkę nawet nie odczułam tak samo jak i mąż za to druga dala nam trochę w kość m.in temperatura dreszcze.
 
P.s nie planuje się więcej razy szczepić nie byłam przekonana do końca idąc na te szczepienia ale po konsultacji z panią doktor w poradni genetycznej zdecydowaliśmy się z mężem bardziej ze względu na to że możemy mieć problemy z dostępem do lekarza.

Za mną 3 poronienia oczywiście przed szczepieniem lekka obawa była właśnie ze względu na te poronienia czy szczepienie nie będzie miało negatywnego wpływu.

Teraz jestem w 4 ciąży ❤ i mam nadzieję że maleństwo z nami już zostanie na zawsze.
 
reklama
Witam. Jestem w 17 tygodniu ciąży i zastanawiam się nad zaszczepieniem przeciwko covid. Głównie z racji tego, że podobno kobiety ciężarne znacznie gorzej przechodzą zakażenie. Jest tu ktoś kto wziął szczepionkę w trakcie ciąży? ( jak tak to jaką ) i było wszystko dobrze? Niestety mam pewne obawy i chciałam się doradzić. Dziękuję za wszelkie i

Witam. Jestem w 17 tygodniu ciąży i zastanawiam się nad zaszczepieniem przeciwko covid. Głównie z racji tego, że podobno kobiety ciężarne znacznie gorzej przechodzą zakażenie. Jest tu ktoś kto wziął szczepionkę w trakcie ciąży? ( jak tak to jaką ) i było wszystko dobrze? Niestety mam pewne obawy i chciałam się doradzić. Dziękuję za wszelkie informacje.
Będąc w ciąży przyjęłam dwie dawki szczepionki przeciwko covid. Po szczepieniu nie odczuwałam żadnych objawów. Lekarz sam zalecił szczepienie :)
 
Do góry