reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na krztusiec w ciąży

reklama
Na ostatniej wizycie u ginekologa dostałam zalecenie aby zaszczepić się na krztusiec. Byłam szczepiona w dziecinstwie. Więc czy teraz też powinnam się zaszczepić? Bo przyznam szczerze, że w ciąży się boję.
Oczywiście, że tak. To dla dobra dziecka. Bolała mnie lekko na drugi dzień ręka i tyle 😉 poczytaj o krztuścu u noworodków i niemowląt...
 
Szczepiłam się w ciąży na grypę, krztusiec (na te 2 zalecenie lekarza) i covida. Mąż na to samo - tzw ochrona kokonowa. Żadnego złego samopoczucia. Niecałe 6 mies po porodzie wszyscy mieliśmy covida, dziecko bezobjawowo - lekarz twierdzi, że efekt przeciwciał, które do ok pół roku są.

Kiedyś tego zalecenia nie było. Link do: Na czym polega strategia kokonowa w profilaktyce krztuśca?
 
Ja jestem w 3 ciąży i prawdę mówiąc dopiero w tej dowiedziałam się, że to zalecane szczepienie i to przypadkiem. Prowadziłam ciąże poprzednie u różnych lekarzy i nikt się nie zająknął. Teraz dopytam lekarza na wizycie, ale mam pytanie czy wszystko jedno w którym tc się szczpić na krztusiec?
 
Ja jestem w 3 ciąży i prawdę mówiąc dopiero w tej dowiedziałam się, że to zalecane szczepienie i to przypadkiem. Prowadziłam ciąże poprzednie u różnych lekarzy i nikt się nie zająknął. Teraz dopytam lekarza na wizycie, ale mam pytanie czy wszystko jedno w którym tc się szczpić na krztusiec?
Między 28 a 36 tc
 
Ja jestem w 3 ciąży i prawdę mówiąc dopiero w tej dowiedziałam się, że to zalecane szczepienie i to przypadkiem. Prowadziłam ciąże poprzednie u różnych lekarzy i nikt się nie zająknął. Teraz dopytam lekarza na wizycie, ale mam pytanie czy wszystko jedno w którym tc się szczpić na krztusiec?
 
Ja jestem w 3 ciąży i prawdę mówiąc dopiero w tej dowiedziałam się, że to zalecane szczepienie i to przypadkiem. Prowadziłam ciąże poprzednie u różnych lekarzy i nikt się nie zająknął. Teraz dopytam lekarza na wizycie, ale mam pytanie czy wszystko jedno w którym tc się szczpić na krztusiec?
Jestem w 4 ciąży. Też nigdy nie słyszałam by się szczepić na krztusiec. Tak na prawdę to dzięki temu forum się o tym dowiedziałam i o wielu innych zalecanych badaniach w ciazy. Nie wiem czemu lekarze o tym nie mówią?! Rodzę latem więc niby ryzyko zachorowania jest bardzo niskie ale poważnie rozważam szczepienie. Muszę się dokształcić w tym temacie, i zapytać lekarza co on o tym sądzi.
 
Jestem w 4 ciąży. Też nigdy nie słyszałam by się szczepić na krztusiec. Tak na prawdę to dzięki temu forum się o tym dowiedziałam i o wielu innych zalecanych badaniach w ciazy. Nie wiem czemu lekarze o tym nie mówią?! Rodzę latem więc niby ryzyko zachorowania jest bardzo niskie ale poważnie rozważam szczepienie. Muszę się dokształcić w tym temacie, i zapytać lekarza co on o tym sądzi.
Ja tak samo, w poprzedniej żaden lekarz nie powiedział mi o tym szczepieniu. Teraz dowiedziałam się przypadkiem i chyba się zaszczepię po 28 tc.
 
reklama
Ja jestem w Anglii I tu akurat jest duzy nacisk na ta szczepjonke. Ja sie zaszczepilam, reka mnie bolala okolo tygodnia, ale nic poza tym. Ja I dziecko spoko. Ta szczepionka jest dla dobra Dziecka jak pozostale dziewczyny juz powiedzialy, niestety niechby krztusiec dziecko zlapalo to skutki moga byc tragiczne.
 
Do góry