reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepienie pneumo i meningokoki???

Diana_81

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Październik 2008
Postów
318
Miasto
Świętokrzyskie
Nie szczepiłam dziecka wcześniej na pneumo i meningokoki ponieważ nie chodził do żłobka ani nie miał kontaktu z wieloma dziećmi. Ale teraz przed przedszkolem się zastanawiam. Lekarka zaleca. Opinie rodziców są różne. Ja słyszałam o powikłaniach, ciężkim zapaleniu płuc po szczepionce na pneumokoki, niektórzy twierdzą że mozliwy jest autyzm po takich szczepieniach.
Czy szczepiłyście lub szczepicie swoje dzieci, czy macie jakieś doświadczenia bądz wiedzę??? Poradźcie, proszę!
 
reklama
Witaj!Ja szczepilam synka na te szczepionki przed ukonczeniem 1 roku zycia!Po zadnej z tych szczepionek nie bylo nic:-)Jestem spokojna o niego i polecam!A jakie szczepionki planujesz kupic?
 
Witaj,
jeszcze nie wiem, zaczynam dopiero szukać wiedzy na ten temat. wiem że dla 3 latka jest inna niż dla maluszka.
Boje się ewentualnych powikłań lub obnizenia odpwrności...
 
Witam cieplutko.Swoją córeczkę zaszczepiłam w wieku 2 lat szczepionką Prevenar,w tym okresie życia wystarczy jedna dawka(koszt ok.300 zł).Jeśli chodzi o skutki uboczne to zaobserwowałam u swojego dziecka nie najlepsze samopoczucie i wymioty w ciągu 24 godz od podania ,później wszystko ok.
 
moj byl szczepiony Prevenarem i nic 4 razy i ani razu nawet nie odczulam zeby byl inny!Na meningokoki byl szczepiony Neis Vac C i tez super to zniusl!Takze jak u mnie to ja sobie chwale ale kazdy bobas jest inny!:-);-)
 
reklama
Do góry