reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie przeciw covid w ciaży

Dziewczyny czy szczepiłyście się przeciw covid w ciąży? Jeśli tak to w którym tygodniu? Ja miałam zaplanowane szczepienie trzecią dawką przypominającą na koniec grudnia, ale dzień wcześniej dowiedziałam się, że jestem w ciąży, zadzwoniłam do lekarza i lekarz powiedział, żeby przełożyć. Teraz jestem w 11 tc. i lekarz w tym tygodniu na wizycie powiedział, że mogę już się zaszczepić. Przyznam, że się boje, ale oczywiście się zaszczepię, co do tego nie mam wątpliwości, poczekam chyba jeszcze tylko na badanie Pappa, bo mam za niecałe dwa tygodnie i po nim się zaszczepię. Jak jest u Was? Szczepiłyście się i wszystko z dzidziusiem jest dobrze?
Hej ja tez tak jak ty jestem w 11 tygodniu i mój lekarz wyraźnie mi odradza szczepienia na tym etapie najwcześniej po 16 tygodniu .Podobnie jak ty jestem po dwóch dawkach i miałam się szczepić trzecia ale po dłuższym namyśle zrezygnowałam . 7 marca mam badania prenatalne mam nadzieje ze wyjdą dobrze . Co do szczepienia jest to oczywiście twoja decyzja ponieważ jest to moja czwarta ciąża wszystkie wcześniejsze poroniłam nie chce wiec ryzykować pozdrawiam dużo zdrówka życzę
 
reklama
A nie lepiej sprawdzić poziom przeciwciał u siebie a później podejmowac decyzję czy w ogóle 3 dawka jest potrzebna?
 
Dziewczyny czy szczepiłyście się przeciw covid w ciąży? Jeśli tak to w którym tygodniu? Ja miałam zaplanowane szczepienie trzecią dawką przypominającą na koniec grudnia, ale dzień wcześniej dowiedziałam się, że jestem w ciąży, zadzwoniłam do lekarza i lekarz powiedział, żeby przełożyć. Teraz jestem w 11 tc. i lekarz w tym tygodniu na wizycie powiedział, że mogę już się zaszczepić. Przyznam, że się boje, ale oczywiście się zaszczepię, co do tego nie mam wątpliwości, poczekam chyba jeszcze tylko na badanie Pappa, bo mam za niecałe dwa tygodnie i po nim się zaszczepię. Jak jest u Was? Szczepiłyście się i wszystko z dzidziusiem jest dobrze?
Tak ja się zaszczepiłam a tamtym roku będąc w ciąży ale podjęłam tą decyzję trochę później około 20 tyg no i koło 32 tyg . Urodziłam dziecko zdrowe . Pamiętam że na początku ciąży trzeba odczekać te pierwsze 3 miesiące później można się szczepić. Jak rozmawiałam z kimś z służby zdrowia zawsze mówili mi że podjęła dobrą decyzję jednak świadomość robi swoje i nie powiem , ale miałam cykora jednak strach przed covidem byl dla mnie większy.
 
To jak Dziewczyny mają ocenić czy potrzebna im trzecia dawka? To w zasadzie niemożliwe na podstawie poziomu przeciwciał :)
Ale poziom (nieważne czy wysoki czy niski) daje jakiś obraz czy w ogóle wystąpiła odpowiedź immunologiczna. Takim sposobem to dojdziemy do dawki numer 152. A może się okazać,że odpowiedzi nie ma żadnej.
 
Dziewczyny czy szczepiłyście się przeciw covid w ciąży? Jeśli tak to w którym tygodniu? Ja miałam zaplanowane szczepienie trzecią dawką przypominającą na koniec grudnia, ale dzień wcześniej dowiedziałam się, że jestem w ciąży, zadzwoniłam do lekarza i lekarz powiedział, żeby przełożyć. Teraz jestem w 11 tc. i lekarz w tym tygodniu na wizycie powiedział, że mogę już się zaszczepić. Przyznam, że się boje, ale oczywiście się zaszczepię, co do tego nie mam wątpliwości, poczekam chyba jeszcze tylko na badanie Pappa, bo mam za niecałe dwa tygodnie i po nim się zaszczepię. Jak jest u Was? Szczepiłyście się i wszystko z dzidziusiem jest dobrze?
Tak ja się zaszczepiłam a tamtym roku będąc w ciąży ale podjęłam tą decyzję trochę później około 20 tyg no i koło 32 tyg . Urodziłam dziecko zdrowe . Pamiętam że na początku ciąży trzeba odczekać te pierwsze 3 miesiące później można się szczepić. Jak rozmawiałam z kimś z służby zdrowia zawsze mówili mi że podjęła dobrą decyzję jednak świadomość robi swoje i nie powiem , ale miałam cykora jednak strach przed covidem byl dla mnie większy.
 
reklama
Do góry