reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie przeciw covid w ciaży

Ale poziom (nieważne czy wysoki czy niski) daje jakiś obraz czy w ogóle wystąpiła odpowiedź immunologiczna. Takim sposobem to dojdziemy do dawki numer 152. A może się okazać,że odpowiedzi nie ma żadnej.
Napisałaś, że ten poziom ma służyć ocenie czy w ogóle trzecia dawka jest potrzebna. No nie da się tego ocenić w tej sposób, bazując na tym co wiadomo. Jeśli ktoś jest 6 miesięcy po szczepieniu to może nie mieć przeciwciał i nie będzie to równoznaczne z tym, że odpowiedzi nie było. Jeśli natomiast ma ich jakąś wartość to też nikt nie zadecyduje na tej podstawie o zasadności trzeciej dawki, bo za mało wiadomo. Raczej stosuje się teraz zasadę "im więcej tym lepiej", szczególnie jeśli chodzi o Omikrona, który się wymyka szczepionkom.
 
reklama
Napisałaś, że ten poziom ma służyć ocenie czy w ogóle trzecia dawka jest potrzebna. No nie da się tego ocenić w tej sposób, bazując na tym co wiadomo. Jeśli ktoś jest 6 miesięcy po szczepieniu to może nie mieć przeciwciał i nie będzie to równoznaczne z tym, że odpowiedzi nie było. Jeśli natomiast ma ich jakąś wartość to też nikt nie zadecyduje na tej podstawie o zasadności trzeciej dawki, bo za mało wiadomo. Raczej stosuje się teraz zasadę "im więcej tym lepiej", szczególnie jeśli chodzi o Omikrona, który się wymyka szczepionkom.
Tak jest szefowo. Ty zawsze wiesz wszystko lepiej. Amen
Mając wysoki poziom przeciwciał można wywnioskować,że jakaś tam ochrona jest i poczekać ze szczepieniem do porodu.
Skoro Omikron wymyka się szczepionkom to jak tu ufać zasadzie im więcej tym lepiej? 🙈
Uczepilas się mnie i moich wypowiedzi. Daj już spokój bo można to podpiąć pod nękanie.
 
Tak jest szefowo. Ty zawsze wiesz wszystko lepiej. Amen
Mając wysoki poziom przeciwciał można wywnioskować,że jakaś tam ochrona jest i poczekać ze szczepieniem do porodu.
Skoro Omikron wymyka się szczepionkom to jak tu ufać zasadzie im więcej tym lepiej? 🙈
Uczepilas się mnie i moich wypowiedzi. Daj już spokój bo można to podpiąć pod nękanie.

Jaki to jest "wysoki poziom"? Nie uczepiłam się, tylko udzieliłaś totalnie bez sensu rady w tym wątku, to odpowiedziałam.
 
Jaki to jest "wysoki poziom"? Nie uczepiłam się, tylko udzieliłaś totalnie bez sensu rady w tym wątku, to odpowiedziałam.
Dla Ciebie wszystko jest bez sensu co napisze. Ja będę ignorować Twoje wypowiedzi a Ty moje. I wtedy wszyscy będą zadowoleni. Naprawdę nie mam ochoty wchodzić z Tobą w polemiki. Kolejny raz zresztą. Widzę,że znowu się nudzisz szukając zaczepki. Naprawdę zajmij się cUms bardziej pożytecznym.
Nie napisałam,żeby w ogóle zrezygnować ze szczepienia tylko poczekać z nim do porodu bo wyraźnie autorka pytania ma jakieś obawy.
 
Ja się szczepiłam w ciąży w zeszłym roku. Szczepienie w 2 trymestrze wg zaleceń lekarza żeby poczekać aż minie pierwszy trymestr. Mam zdrowa prawie 3 miesięczna córeczkę. Mimo już 2 kontaktów z osobami zakażonymi udało nam się nie zachorować. I ja jestem dużo spokojniejsza wiedząc że mala jest chroniona.
 
Jasani ja jestem zdecydowana się zaszczepić. Pewnie jak każda dziewczyna w ciąży przed szczepieniem mam obawy, ale to nie wpłynie na moją decyzję.

Założyłam ten wątek dziewczyny, aby dowiedzieć się w którym tygodniu ciąży się szczepiłyście. Lekarz dał mi zielone światło już teraz w 11 tc., ale zdecydowałam, że bezpieczniej poczekać jeszcze 2 tygodnie, choć po kilku wypowiedziach już zastanawiam się czy nie poczekać do 16 tc. Z jednej strony chciałabym jak najszybciej, bo boje się zarażenia, a z drugiej może bezpieczniej poczekać jednak te kilka tygodni.
 
Ostatnia edycja:
Ja się szczepiłam w ciąży w zeszłym roku. Szczepienie w 2 trymestrze wg zaleceń lekarza żeby poczekać aż minie pierwszy trymestr. Mam zdrowa prawie 3 miesięczna córeczkę. Mimo już 2 kontaktów z osobami zakażonymi udało nam się nie zachorować. I ja jestem dużo spokojniejsza wiedząc że mala jest chroniona.
A w którym dokładnie tygodniu w drugim trymestrze się zaszczepiłaś?
 
reklama
Do góry