reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie przeciw gruźlicy

Elle118

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Maj 2019
Postów
44
Dzień dobry, zaraz po urodzeniu bobas otrzymał szczepionkę bcg przeciw gruźlicy. Dzisiaj wyszedł ropień i zaczerwienienie. Wiem, jest to oznaka, że szczepionka sie '' przyjeła''. Ale od momentu kiedy pojawiło sie zaczerwienienie, syn zrobił się marudny. Czy możliwe, że po takim czasie reaguje na szczepienie?
 
reklama
Raczej nie jest to związane ze szczepieniem. Nie wiem kiedy rodziłaś, ale skoro teraz pokazał się ślad po tej szczepionce to zakładam, że minęło parę tygodni. Jeśli po szczepionce występuje gorszy humor, to raczej tego samego czy kolejnego dnia, a nie po takim okresie.
 
Czesc. Nie chce sie tutaj wymadrzac ale niepozadane odczyny poszczepienne moga pojawiac sie do 4 tygodni po podanej szczepionce a w przypadku szczepienia przeciwko gruzlicy ten okres jest duzo dluzszy. Nie sa to rzecz jasna moje wymysly czy domniemania ale zapisy rozporzadzenia ministra zdrowia odnosnie zglaszania NOP.


Warto poczytac bo to wyjasnia mnostwo niedopowiedzen i jest rzetelna informacja nad ktora pracowali fachowcy.

Takze odpowiadajac na twoje pytanie czy zle samopoczucie moze miec zwiazek z BCG to odpowiedz brzmi wedle ww informacji, ze moze, nie musi ale moze jak najbardziej.
 
Czy jest jakaś granica czasowa, w której ten bąbel po szczepieniu przeciw gruźlicy się pojawia? Mój synek ma 6 tygodni i oprócz małego śladu, który wygląda jak blizna, nic się więcej nie dzieje.
 
Do góry