reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie w ciąży! Dylemat

reklama
Dziewczyny teraz ja mam dylemat... covid przeszłam rok temu w październiku - bardzo źle i do tego przez kolejne pół roku miałam poważny problem z sercem. Zaszczepiłam się w maju i w czerwcu 2 dawką (nie wiedziałam że jestem w ciazy). Obie szczepionki.przeszłam źle - druga dawkę gorzej od pierwszej. Gorączka ponad ok 39 stopni, dreszcze, bóle mięśni przez 2 dni. Teraz minęło pół roku, jestem w 27tc i przyszedł mi sms o 3 dawce. Moja liczba przeciwciał to 356 BAU/ml.
Jestem w kropce i nie wiem co robić 😪 Siedzę w domu ale syn chodzi do szkoły,mąż do pracy więc mogę się zarazić. Czy któraś z Was wie jaka liczba przeciwciał jest uważana za wysoka czy bezpieczną?
 
Dziewczyny teraz ja mam dylemat... covid przeszłam rok temu w październiku - bardzo źle i do tego przez kolejne pół roku miałam poważny problem z sercem. Zaszczepiłam się w maju i w czerwcu 2 dawką (nie wiedziałam że jestem w ciazy). Obie szczepionki.przeszłam źle - druga dawkę gorzej od pierwszej. Gorączka ponad ok 39 stopni, dreszcze, bóle mięśni przez 2 dni. Teraz minęło pół roku, jestem w 27tc i przyszedł mi sms o 3 dawce. Moja liczba przeciwciał to 356 BAU/ml.
Jestem w kropce i nie wiem co robić 😪 Siedzę w domu ale syn chodzi do szkoły,mąż do pracy więc mogę się zarazić. Czy któraś z Was wie jaka liczba przeciwciał jest uważana za wysoka czy bezpieczną?
Do dziś nie wiadomo niestety. Ja mam w tej chwili około 500 BAU/ml i w poniedziałek szczepię się trzecią dawką.
 
Dziewczyny teraz ja mam dylemat... covid przeszłam rok temu w październiku - bardzo źle i do tego przez kolejne pół roku miałam poważny problem z sercem. Zaszczepiłam się w maju i w czerwcu 2 dawką (nie wiedziałam że jestem w ciazy). Obie szczepionki.przeszłam źle - druga dawkę gorzej od pierwszej. Gorączka ponad ok 39 stopni, dreszcze, bóle mięśni przez 2 dni. Teraz minęło pół roku, jestem w 27tc i przyszedł mi sms o 3 dawce. Moja liczba przeciwciał to 356 BAU/ml.
Jestem w kropce i nie wiem co robić 😪 Siedzę w domu ale syn chodzi do szkoły,mąż do pracy więc mogę się zarazić. Czy któraś z Was wie jaka liczba przeciwciał jest uważana za wysoka czy bezpieczną?

Chyba ciężko stwierdzić. Zaszczepieni też chorują a przecież na pewno po kilku miesiącach mają jeszcze przeciwciała. (ja sobie po chorobie badałam kilka razy do pół roku i w ogóle nie spadały) Wirus mutuje i chyba przeciwciała już nie chronią tak bardzo jak na początku.
 
Pierwszą dawką zaszczepiłam się przed ciążą. Drugą juz nie zdążyłam. Tez miałam ten sam dylemat. Moje dwie ginekolog zalecały szczepienie, nawet niezależnie od t.c. szczepionkami mrna, które nie mają totalnie wpływu na dna, płód itp. Argumentowały to ciężkim przebiegiem covid u ciężarnych i dużym ryzykiem nawet śmierci. Mimo to chcialam zaszczepić się na spokojnie po pierwszym trymestrze, bez pośpiechu.
Ja szczepilam się przed ciążą jednodawkowym Johnsonem. Mam zamiar przyjąć dawkę przypominającą po 30 tc tak jak zaleca mój lekarz prowadzący
 
Do góry