reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie

reklama
Bez problemu.
Z tymże ja zawsze czekałam aż dziecko będzie całkowicie zdrowe (bez kataru i stanu podgorączkowego). Więc albo się wcale nie umawiałam do pediatry albo w danym momencie nie wyrażałam zgody (nawet jeśli lekarz twierdził, że można szczepić). Kalendarz szczepień przesunął nam się o jakieś pół roku (z hakiem).
Na pneumokoki zaszczepiłam jak młody miał ponad 2 lata - ale wówczas jeszcze ta szczepionka nie należała do obowiązkowych. Nie szczepiłam ani na rotawirusa, ani na meningokoki ani na ospę.
 
Urodziłam w 35 tc. Jeszcze będąc w ciąży chciałam szczepić właśnie 5 w 1. Szczepimy córkę zgodnie z kalendarzem, a po każdej wizycie szczepiennej podawałam jej zapobiegawczo Pedicetamol, by nie męczyć Małej ewentualną gorączką. Żadnych nopów nie było.
Nie szczepiłam na meningokoki, bo nie uważam by było to niezbędne, oraz na rotawirusy. Rota chciałam, ale córka urodziła się z pewną wadą dotyczącą brzuszka, a w przypadku tej szczepionki brzuszek dziecka musi być zdrowy.
 
Ja zaszczepiłam 6w1 pierwszy i ostatni raz. Akurat moja córka (urodzona w terminie) źle zniosła to szczepienie. Ja bym nie łączyła, tylko odczekała ze 3 tygodnie.
 
reklama
Do góry