reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

    Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

    Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

szczepionka 6w1 pytania

drogba

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2009
Postów
49
ile wkłuć ogólnie ma szczepionka 6w1 ? Chodzi mi tylko o szczepienia obowiązkowe, zgodnie z tym co widzę na naszym kalendarzyku to 5 wkłuć i ostatnim byłaby szczepionka w 16-18 miesiącu, czy tak wlasnie jest? Pytam bo kalendarzyk podaje 8 wkłuć ale to chyba dlatego ze do tych 5 obowiązkowych zaliczają jeszcze 1 wkłucie na ospę wietrzną, pozniej drugie wkłucie na wzw A (wirusowe zapalenie watroby) i kolejne tez na wzw A - łącznie 8, czy dobrze kombinuje?

Kolejne pytanie to płatności za te szczepionki, my płacimy 180 zł ale przy czwartym wkłuciu (13-14 miesiac dziecka) babka powiedziała ze sie nie płaci, dopiero kolejne 180zł na piątym wkłuciu, tez tak u Was było?
 
reklama

Mama Helenki

i Aniki :D
Dołączył(a)
12 Styczeń 2009
Postów
5 362
Miasto
Wawa
No pytanie nieco zagmatwane :-D Zamień słowo wkłucie na dawka, to od razu będzie lepiej :sorry:

Szczepionki 6w1 są 4 dawki do tego jedna dawka 3w1, do tego 2 dawki na wzwA, co nam daje wynik 7 wizyt ze szczepieniem :-) ewentualna ospa będzie nr.8. Na karzdej wizycie dziecko dostaje jeden zastrzyk.

4 z rzędu szczepienie jest niepłatne, ponieważ to refundowana szczepionka 3w1

O to chodziło ?
 
Do góry