reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka 6w1

Jarzynka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
395
Mój lekarz mi ją doradzał, natomiast inny mojej szwagierce odradzał...
Tetaz jestem skołowana. Na internecie niby piszą pozytywy ale w sumie te artykuly pewnie sa sponsorowane przez producentów.

Jakie są Wasze opinie? Co slyszalyscie? Co Wam doradzal lekarz?
 
reklama
Nam mówiła ze to wszystko jedno, chodzi o liczbę wkłuć, skuteczność i ew ryzyko skutków ubocznych jest takie samo.
My wybraliśmy 6w1, szczepiłam wg kalendarza i zawsze było wszystko ok, nigdy goraczki ani obrzęku.
Mój lekarz mi ją doradzał, natomiast inny mojej szwagierce odradzał...
Tetaz jestem skołowana. Na internecie niby piszą pozytywy ale w sumie te artykuly pewnie sa sponsorowane przez producentów.

Jakie są Wasze opinie? Co slyszalyscie? Co Wam doradzal lekarz?
 
Pierwsze dziecko zaszczepiłam 6w1 - dziecko po szczepionce było "dziwne" - miało oczy jakby się naćpało, było nieobecne. Przy kolejnym szczepieniu wspomniałam o tym lekarzowi i zalecił szczepić jednak 5w1 - i po tej szczepionce już takich atrakcji nie było. Drugie od początku szczepiłam 5w1 i też nic się nie działo.
Pamiętaj, że przy schemacie 6w1 dziecko dostaje dodatkową (niepotrzebną) dawkę szczepionki na WZW.

A teraz co osoba, to inna opinia. Nie sposób jest niestety przewidzieć jak dziecko zareaguje na szczepionkę. Jedni będą chwalić 6w1, a inni zdecydowanie odradzać.
 
Hmm chyba cos Ci sie pomyliło, przy 6w1 nie ma już tej szczepionki na WZW, a jest ona przy 5w1 i przy sanepidowskiej.
Pierwsze dziecko zaszczepiłam 6w1 - dziecko po szczepionce było "dziwne" - miało oczy jakby się naćpało, było nieobecne. Przy kolejnym szczepieniu wspomniałam o tym lekarzowi i zalecił szczepić jednak 5w1 - i po tej szczepionce już takich atrakcji nie było. Drugie od początku szczepiłam 5w1 i też nic się nie działo.
Pamiętaj, że przy schemacie 6w1 dziecko dostaje dodatkową (niepotrzebną) dawkę szczepionki na WZW.

A teraz co osoba, to inna opinia. Nie sposób jest niestety przewidzieć jak dziecko zareaguje na szczepionkę. Jedni będą chwalić 6w1, a inni zdecydowanie odradzać.
 
Tu jest to rozpisane czytelnie
Screenshot_20200227-153608_Photos.jpeg
 
reklama
My córkę szczepiliśmy 6w1. U nas nic się nie działo. Syna szczepię 5w1, ale to tylko dlatego, że z racji bycia wcześniakiem ma ją refundowaną. Gdyby nie to, to też dostawałby 6w1.
 
Do góry