reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka MMR a skaza białkowa...

Aguśka u nas bez większych zmian. Mały nie za bardzo chce pić to mleko. Zjadał po 200, a teraz 100 i wypluwa smoczek. To co zjada idzie z trudem, nawet z kaszką. Mam jednak przeczucie, że zmiany skórne to nie efekt nabiału, bo przed wprowadzaniem Bebilonu Pepti zaczęły trochę ustępować, mimo że codziennie jadł jogurt, masło, jajka...więc logicznie myśląc ...gdyby miał skazę białkową to pogorszyłoby się. Po Bebilonie zauważyłam, że jest więcej gazów niestety.
Co do szczepienia...planuję koniec marca/ początek kwietnia...może szybciej...chyba chciałabym mieć to za sobą. Poczekam aż żołądek całkowicie przywyknie do mleka i zacznę podawać od nowa jajko, żeby zobaczyć czy wszystko ok. Na pewno będę chciała zaszczepić Priorixem. Dam znać jak będę się wybierać.

A jak u synka z kupkami na tym mleku? Jaki kolor? U nas niby ma przestać załatwiać się na zielono dzięki temu mleku. Jeśli nic się nie zmieni to będę dawać znowu Bebiko.

Dobrze, że chociaż u Twojego Maluszka są widoczne zmiany.
 
reklama
Takhisis u nas z kupkami dobrze wcześniej były zielone a teraz znowu kolorowe;-)Tylko też zauważyłam że przez to mleko ma więcej gazów.A mój podobnie zjadał wcześniej około 200ml a teraz 150 ml i to ledwo.Też nie bardzo mu smakuje to mleko ale ja widzę poprawę.
My nie będziemy dawac narazie nabiału przez kilka miesięcy a potem zobaczymy.

To widocznie twój synek ma na cos innego uczulenie obyś jak najszybciej dowiedziała sie na co.Powodzenia.

A miałam się zapytać czy twój synek też stracił apetyt?Bo ja nie wiem czy to może też od zębów ale od kiedy jest na Bebilonie pepti i nie je nabiału to mniej je i kaprysi strasznie a on nigdy nie należał do niejadków.Może to przez zęby ale coś czuje że też przez tą diete.
A ile dajesz mu dziennie mleka?Bo ja tylko 2 razy rano i wieczorem czasem tylko próbuje mu przemycić w ciągu dnia ale rzadko
 
Wiesz...u nas jest identycznie...nie dość, że mleka bardzo mało to jeszcze przy innych posiłkach grymasi...Też jesteśmy w trakcie ząbkowania...na miejscu czwórki zrobił się pęcherz z ropą,ale jakoś dziwne,że te problemy z jedzeniem u mnie i u Ciebie zaczęły się po wprowadzeniu tego mleka:( Najgorsze jest to,że nie ma go czym karmić...kanapek nie je, jogurtu nie można, serka nie można, jajecznicy też nie...porażka. Jak zje mało mleka to nie mam co dać. Pije mleko rano...do usypiania po kąpieli i raz je kaszkę na mleku na podwieczorek. Wcześniej zjadał 500ml (nie licząc okresu buntów na mleko), a teraz przez ten pepti o 200 mniej...troche za mało, bo przecież wapnia nie dostaje w innym nabiale. A ile może być wapnia w warzywach...Zjada do tego codziennie zupę, drugie danie i nie codziennie deserek owocowy. Ostatnio zrobiłam na próbę płatki owsiane z rodzynkami i suszonymi morelami...wcinał:)
 
Dziewczyny...trzymajcie kciuki...idę dzisiaj na szczepienie. Mam już dość tego zamartwiania się o szczepionkę. Dzisiaj na spacerze doszłam do wniosku, że teraz zaczyna się najgorszy sezon przeziębieniowy, bo pogoda co chwilę inna, więc jeśli teraz nie zaszczepię to na pewno przez najbliższy czas również. Zadzwoniłam więc i umówiłam nas na 16.30. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok..

Synek nie chce pepti pić przed snem...pije 50ml i zostawia:(
 
Kochana dopiero co przeczytałam twojego posta
I jak po szczepionce?
A co do picia mleczka to bardzo malutko pije mojemu 150ml wcisnę rano i wieczorem.
Z tym że u nas znowu wysypka jest ale nie taka jak wcześniej tylko drobna i w sumie to ja najbardziej ją widzę ale ja już chyba przesadzam.
Najgorsze jest u nas to że poprawe widać ale żeby Bartuś znowu miał swoja śliczną buźke to niestety tak nie jest.
 
Takhisis właśnie trafiłam na ten wątek szukając informacji o szczepionkach. Moja mała ma dopiero 9 miesięcy i jeszcze trochę mamy czasu do szczepienia ale już się martwię. Kasia też jest alergikiem,podobno ma skazę ale jak to bywa u takich maluchów nie potwierdzoną na 100%. Pije bebilon pepti + karmie ją jeszcze w nocy piersią. Zauważyłam że na jajko ma dosyć duże reakcje alergiczne - jak ja zjem jajko to następnego dnia jest wysypka. Boję się tej szczepionki jak nie wiem! Ty szczepiłaś w końcu priorixem czy tą zwykłą szczepionką? Jeśli priorixem to jak to trzeba załatwić? wykupić samemu czy jak? czy może to w jakiejś specjalnej poradni się szczepi? Też jestem z Wrocławia więc chętnie się dowiem co i jak.
A twój maluszek jak się czuje po tym szczepieniu?

ps. to że lekarze twierdzą że dzieci nie mają żadnych powikłań to norma. Moja mała miała powikłanie po szczepieniu na gruźlicę - dopiero jak usunięto węzły chłonne i zrobiono hispat to lekarz przyznał że to po szczepieniu, gdzie ja cały czas to sugerowałam...
 
to moja pediatra powiedziaa że da mi skierowanie na testy jak mały skończy 2 lata.A i pytałam o szczepionke czy być może to przez nią ta alergia sie uaktywniła u Bartka to pani doktor powiedziała że wątpie poprostu zbieg okoliczności.No i mam alergika w domu

można zrobić wcześniej testy alergiczne z surowicy krwi
Michalince robiłam kiedy jeszcze nie miała roczku
pobierają krew i czeka się ok dwóch lub trzech tygodni
 
aguśka a co Twój synek je w ciągu dnia ? Nadal jest ta drobna wysypka?

madziu szczepiłam Priorixem. Jeśli dana przychodni ma MMR to prosisz pediatrę o receptę na Priorix i wtedy sama płacisz, bo wykupujesz receptę. Jeśli natomiast przychodnia szczepi Priorixem to wtedy bezpłatnie. Ja po prostu zadzwoniłam wcześniej i zapytałam, którą szczepionką dysponują. A Ty masz od alergologa informację o tym skazie białkowej u dziecka? Jeśli Twoje dziecko wykazuje reakcje alergiczne na jajko to pediatra musi Ci wystawić skierowanie na szczepienie do specjalnej poradni, gdzie szczepią dziecko pod osłoną i z próbą. W takiej poradni mają większe doświadczenie i wiedzą jak reagować jeśli dziecku coś będzie się działo natychmiast po szczepieniu,bo wystąpi np. reakcja alergiczna. We Wrocławiu taka poradnia jest przy szpitalu Korczaka na Kasprowicza, Poradnia pediatryczna szczepień dla dzieci z grup wysokiego ryzyka
Poradnia pediatryczna szczepień z grup wysokiego ryzyka - adres: ul. Kasprowicza 64/66 51-137 Wrocław

Ja zaszczepiłam Priorixem i powiem Wam, że tak Patryka zagadaliśmy, że nawet nie zapłakał przez chwilę. Szczepienie zniósł bardzo dzielnie, żadnej gorączki ani niczego podobnego nie było. Z tym, że w przypadku tej szczepionki jakieś odczyny poszczepienne mogą pojawiać się w ciągu 3 tygodni od szczepienia. Póki co muszę na niego uważać i izolować go raczej od dużych skupisk ludzi, dzieci, aby się nie przeziębił w tak krótkim okresie czasu od szczepienia.

Mi bardzo ulżyło, że już mam to za sobą.

Pozdrawiam
 
reklama
A mój synuś je różnie zupki obiadki mięsko pieczone bydyń bądź kisielek chlebek niestety suchy uwielbia :-)owoce-głównie jabłka i banana czasem .Staram się mu jak najbardziej urozmaicać menu ale wiadomo dużego pola do popisu to nie ma choć znalazłam kilka fajnych przepisów zamiennych specjalnych dla alergików.Tylko mój maluch robi się wybredny:-(jednak lubi warzywa więc nie jest tak źle.
Wysypka jest z tym że taka podskórna nie swędzi go i nie ma jakiś dużych wyprysków.A na buzi też jest teraz duża poprawa tylko czasem nagle wyskoczy mu większa czerwona plama która za jakiś krótki czas znika.on może też to mieś trochę z powietrza tak słyszałam.Wczoraj np. wieczorem miał czerwoną brodę i na policzku plamkę więc dałam małemu łyżeczke wapna dla dzieci i zeszło.
 
Do góry