reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka MMR a skaza białkowa...

aguśka a jak robisz budyń i kisiel? Mój też lubi warzywa, ale dwa obiady dziennie to wystarczająco:) A może znasz jakiś dobry przepis na sos, bo ja w tej kwestii kuleje...potrafię zrobić tylko pomidorowy...
 
reklama
Ostatnia edycja:
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Muszę się w takim razie zorientować czy u nas podają PRIO. A jeśli nie to ile mniej więcej ta szczepionka kosztuje?
Jeśli chodzi o szczepienie w poradni szczepień to my szczepimy na bujwida w takiej poradni bo w korczaku nie mieli miejsc na nastepne 6 miesiecy czy więcej:/ Trafiliśmy tam przez to ze mała miała odczyn po tym szczepieniu przeciwko gruźlicy.
Ja też słyszałam że powikłania po szczepionkach to nie od razu tylko po kilku tygodniach nawet. Trzymam kciuki żeby twój maluch przeszedł wszystko bez powikłań. Te szczepienia mnie tak stresują....ale nie szczepić? to chyba tez nie jest najlepsze rozwiązanie :(
 
Takhisis jak tam synek?je więcej mleczka?i jak po szczepionce nie ma żadnych niepokojących objawów?
Bo u nas poprawa buzia jest tylko lekko polakierowana i szorstka a na ciałku ma tylko gdzie niegdzie suchości.Mały je już więcej mleka bo dziennie wypija około 400-450ml czyli jest poprawa ciesze się bo jesteśmy teraz na etapie ząbkowanie.
 
aguśka witaj:) fajnie, że u Ciebie już jasna sytuacja.
U nas zeszły zmiany,ale odstawiłam też stary proszek do prania, więc nie wiem...Myślę, że w naszym przypadku najlepiej będzie przy podawaniu Bebilonu Pepti spróbować podać kilka razy nabiał i zobaczyć czy coś się zmieni...
Mleko całe wypija tylko rano:(

Po szczepieniu przez tydzień nic się nie działo. Jednak uświadomiona, że większość objawów pojawia się od tygodnia do trzech, cierpliwie czekałam...8-go dnia dostał gorączki, która przeszła po dobie...a wczoraj dostał odry poszczepiennej....
 
Hej, mamuśki alergików, ja również mam uczuleniowca w domu.
Wrócę na chwilę do tematu brzydkich kupek. U nas powodem zielonych, mazistych i cuchnących kupek było właśnie białko i niewykluczone, że także gluten. Z tym, że białko jaja kurzego, bo produkty mleczne wyeliminowałam pare miesięcy wcześniej z powodu czerwonych krostek na policzkach dziecka. Dodam, że uczulające produkty jadła ja, a dziecko było na moim mleku. Dopiero jak się zaczęła jazda z nocnymi wymiotami po podaniu dziecku glutenu to całkowicie wyelimonowaliśmy go z naszej diety.
Na śniadanka mogę polecić kleik z brązowego ryżu (maluszkom mielimy ryż na mąkę i gotujemy na wodzie, starszym można rozdrobnić ziarna po ugotowaniu w całości). Do tego mleczko ryżowe lub jeśli można to sojowe, z czasem suszone owoce (np. śliwkę kalifornijską, rodzynki, morele, daktyle bez skórek) potem można dodać drzemy lub powidła najlepiej oczywiście własnej produkcji (jagodowy, jeżynowy i malinowy przecierany tzn bez pestek, powidła śliwkowe, mus jabłkowy ale bez cynamonu i goździka) Następnie przychodzi czas na orzechy (warto zainwestować w młynek do mielenia orzechów) najwcześniej migdały, bo najrzadziej uczulają, pamiętajmy o nerkowcach, brazylijskich. Ja raczej unikałam fistaszków, laskowych i włoskich. Nie pamiętam już kiedy wprowadzałam do diety mleko kokosowe (najczęściej jest to masło kokosowe).
W ten sposób można codziennie podawać dziecku kaszkę z innym składnikiem. Jeśli jest przypuszczenie, że nadmiar glutenu szkodzi to warto sięgnąć po orkisz (dostępny w postaci mąki, grysiku, kaszek średnio i grubo ziarnistych). Zawiera gluten ale jest to inny rodzaj, często nieuczulający.
Z bezglutenowych mogę wymienić: grykę, proso czyli jaglankę, kukurydzę, ryż, amarantus. Gryczaną lepiej na początek niepaloną.
Życzę zdrowia Waszym dzieciaczkom, a Wam cierpliwości w poszukiwaniach co uczula
 
reklama
Thasis jak tam u was?jakieś poprawy?mały więcej je?
U nas jest lepiej chociaż czasem bywa że mały ma zaczerwieniony policzek a od czego to chyba nikt nie wie.
dziś byliśmy u lekarza bo mały przechodzi właśnie trzydniówke i jakoś tak zagadałam moją pania doktor o szczepionki mój Bartek był szczepiony priorix wcześniej jakoś nie zwracałam na to uwagi bo mały nie byl alergikiem.
my na szczepienie kolejne idziemy 21 kwietnia i będziemy mieli już z głowy wszystko.
 
Do góry