reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka MMR

reklama
A ja dopiero dzisiaj przeczytalam watek i jestem przerazona :-(
troche na ten temat poczytalam i sama nie wiem co o tym wszystkim sadzic
W przyszlym tygodniu jedziemy do naszego lekarza i porozmawiam z nim .

jak juz wczesniej pisalam szczepimy Selinke u lekarza z polecenia a nie w przychodni, po tym jak sie nasluchalam jak to lekarze badaja dziecko na odczepnego i podaja szczepionki :wściekła/y: a pozniej pojawiaja sie powazne powikladnia :wściekła/y:
 
dziewczyny przeczytalam watek podany przez Iwosz i rozumiem z niego tyle min ze ta priorix ma rtec a mmr II nie tak??
kurcze ja mam w paiatek to szczepienie i mam coraz wiecej obaw :szok: :no: :confused: :baffled: :szok: :szok: :szok:

podobno kare 5000 tys zlotych wprowadzili za odmowe szczepienia obowiazkowego :szok: :szok: :szok:

juz nie wiem co robic??

a jak dokladnie nazywa ise ta szczepionka MMR II czy ktoras z was wie??
bo jak mi wyciagnie lekarka fiolke to zebym wiedziala czy mi jakiegos swinstwa nie wciskaja z rtecia !!!!!
 
ani MMRII ani Priorix nie mają rtęci - w wątku głównym wstawiłam linka i dane o Priorixie

niebezpieczne sa dlatego (jak każda ogólnie rzecz biorac szczepionka) że wprowadzają do organizmu na raz trzy szczepy bakterii

a ile jest tych powikłań?
- badania pokazują ze powikłań po szczepionkach jest mniej niz powikłań po chorobach - tu i tu ryzykujemy - ale biorac jakikolwiek lek ryzykujemy działania uboczne - to w takim trazie powinnyśmy w ogóle nie chodzić do lekarza i sie nie leczyć, nie badać - bo i tak wszystko co robimy (leki, badania) mogą doprowadzić go groźnych powikłań.

nie dajmy sie zwariować, jest we mnie lęk przed podaniem każdego antybiotyku, każdego syropu, nie mówiąc o sterydach, które biora moi chłopcy...

my biorąc np tabletki antykoncepcyjne tez nie wiemy jakie robimy spustoszenie w naszym organiźmie...

to samo szczepienie, czy na grypę, czy koki, czy odrę, czy żółtaczkę - jest to wprowadzenie (pod kontrolą) do organizmu szczepów bakterii - z którymi organizm musi sobie poradzić

o ile jest to lepsze niz choroba - o tyle że jesteśmy pod ścisłą opieką lekarza i nalezy się spytać o to jakie sa najczęstsze objawy poszczepienne i które sa patologioczne.

Moja pediatra równiez nie miałą u siebie pacjenta z patologicznymi powikłaniami po jakiejkolwiek szczepionce, a też pracuje kilkadzieisąt lat.


cywilizacja ma dwie strony medalu, niestety
 
tego w wątku głownym nie pisałam by straszyć -tylko by uspokoić Kasiulla - coś mi nie wyszło :baffled:

po prostu jak dziecko jest zdrowe (tu i teraz - a Ty najlepiej będziesz wiedziała czy zachjowuje sie normalnie, a lekarz zbada) to wszsytko będzie OK

np moje dziecie wylkucza sie na razie ze szczepień:-(
 
Zgadzam się z Azik, że nie możemy dac się zwariować....
Nie zawsze wiemy kto sponsorował to co jest napisane i jaki miał w tym swój cel (czytaj: pieniądze!):wściekła/y:
Ja szczepię. Daria też była zaszczepiona i wszystko było ok.
 
A mnie lekarka mówiła że to priorix jest niebezpieczny a ta generacja mmr jest spoko.....choc jakiś czas temu w tvn w uwadze był program na temat tego że mmr wywołuje autyzm u niektórych dzieci oczywiście........nie wiadomo co tak naprawdę się dzieje....Kuby siostry synek był szczepiony to mmrII i po tym szczepieniu miał tylko jeden dzień 38-39 stopni..ale to po każdej szczepionce tak może być.:-) :-)

I zgadzam sie z Mokkate i Azik ...nie można się dać zwariować.:no: :no:
 
My dzis po mmr. NIe czytalam wczesniej tego wątku dopiero dzis i dobrze bo sie nie stresowalam. Jakby byly takie niezbezpieczne to by przeciez tym dzieci nie szczepili.
 
reklama
Właśnie wypisałam długi post odnośnie zdania mojej pediatryczki na temat bezpieczeństwa szczepionki MMR, ale strona się wysypała :baffled:

Nie mam siły pisać go raz jeszcze, więc napiszę tylko:

Wg mojej lekarki ta szczepionka jest bezpieczna.

Poza tym ona zaleca szczepienie przeciwko ospie wietrznej. Koszt: 180zł
 
Do góry