reklama

Szczepionka na grypę przed planowaną ciążą

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez ewel87, 7 Styczeń 2015.

1. ewel87

ewel87 Moderator

Dziewczyny ze względu że czesto choruje i lekarz uznal ze przyczyna mojego poronienia mogla byc grypa na wczesnym etapie ciazy zaproponowal mi( moj internista) szczepionkę przeciwko grypie. Starania o dzidziusia zaczynam z koncem stycznia. Czy ktoras z Was szczepila sie w ciazy lub tuz przed na grype? Czytalam opinie rozne ze po szczepieniu zajcie nalezy odlozyc na 2 msc inne opinie ze mozna w ciazy nawet szczepic sie... glupieje sama. Pomocy:-)

2. ewa8188

ewa8188 Zaciekawiona BB

nigdy nie szczepiłam się na grypę , ale pozwolę sobie naskrobac kilka słów na temat , nie jestem za faszerowaniem naszych organizmów ani nie potrzebnymi na 100% lekami (mam na myśłi przede wszystkim antybiotyki ) ani szczepionkami chce zaznaczyc , że ja i moje maluchy są szczepione wg kalendarza , czy w Twoim przypadku grypa była przyczyną poronienia ? chyba internista na 100% wiedziec nie może , pewnie trzeba by zrobic szereg badań dzięki którym można by wykluczyc ewentualnie inne przeszkody mi własnie w ten sposób za drugim razem udało się donosic wspaniałego synka a za trzecim urodzic cudowną córeczkę ,
    wracając do szczepień chyba lepiej skonsultuj to ze swoim ginem , który zna historię ciąży on na pewno jest lepiej zorientowany jaki to ma wpływ na kolejne starania poza tym znam osoby które kilka lat temu kiedy szczepionka na grypę była bardziej w 'modzie 'zaszczepione i tak na grypę zachorowały więc kto nam da 100% pewności , że każdego przed grypą uchroni , a poza tym jaką mamy pewnośc , ze tylko grypa nas dopadnie hmm ..może lepiej jakieś witaminki
    życzę duuużo zdrówka i powodzenia :-)

Ostatnia edycja: 7 Styczeń 2015
  3. reklama
  4. elizabennett

elizabennett Fanka BB :)

Skoro prosisz o porade, to napisze Ci jak to wyglada w Stanach, gdzie obecnie mieszkam i gdzie urodzilam dwojke dzieci.
    Tutaj kazda kobieta w ciazy, o ile wczesniej sie w tym sezonie nie zaszczepila, jest namawiana do przyjecia szczepionki na grype. Troche czytalam na ten temat, oraz rozmawialam sporo z moimi dwoma lekarzami i tutaj jest to standardowa procedura.
    Szczepionka napewno nie spowoduje poronienia, natomiast zachorowanie na grype w ciazy moze miec katastrofalne skutki.

Ja w obu ciazach zostalam zaszczepiona, mimo ze moja druga byla ciaza zagrozona. Urodzilam duzego, zdrowego chlopczyka.

Teraz jest wlasnie najgorszy okres grypowy. Nie wiem jak w Polsce, ale w czesci Stanow, w ktorej mieszkam, wlasnie ogloszono epidemie grypy. Piatka dzieci w moim stanie zmarla z powodu powiklan na grype. Moj maz sie nie zaszczepil w tym sezonie i miesiac temu zachorowal na grype, wiec moglam sie przekonac na wlasne oczy, jak to cholerstwo wyglada. Maz byl prawie nieprzytomny przez trzy dni. Wygladal jakby byl umierajacy...

Mysle, ze warto posluchac wlasnego lekarza, ktory jest przeciez ekspertem w tych sprawach.
    Wszystkiego najlepszego i powodzenia!

Ostatnia edycja: 8 Styczeń 2015
  5. ewel87

ewel87 Moderator

Chyba faktycznie się zaszczepie...szczególnie że ja często choruje. A w pierwszych tyg ciąży warto byc zdrowym.. Strasznie ciężko przechodzilam grypę w pierwszych tygodniach ciąży...wysoka temp katar itp dziękuję Wam

Poleć forum