reklama

szczepionka na kleszcze

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez kora10, 23 Kwiecień 2008.

1. kora10

kora10 Zaciekawiona BB

:no: witam zbliżają się wakacje i urlop na mazurach .Chciałabym zaszczepić moje dzieci przeciw chorobie przenoszonej przez kleszcze .Powiedzcie mi czy jest taka szczepionka ,od kiedy można szczepić (w jakim wieku dzieci) i ile kosztuje POZDRAWIA;-)M

2. szalona mama

szalona mama Gość

niestety nie ma takiej szczepionki a w tym roku jest wysyp kleszczy, trzeba bardzo uważać :-(
    Choroby przenoszone przez kleszcze
    dla dzieci jest też w aptekach preparat chicco zanzano (podobno również chroni od leszczy)

3. reklama
  4. Oleńka28

Oleńka28 Lipcowa Mama

Witam. Z tego co słyszałam w aptece półki sie uginają od różnych środków ochronnych, np: off, i są one skuteczne, wystarczy regularnie smarować, noi nie zaszkodzi sprawdzać dzieci, bo nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam:-)

5. odynka

odynka Początkująca w BB

kleszcze powoduja dwie choroby grozne dla czlowieka bolerioze i odkleszczowe zapalenie opon mozgowy - na to drugie jest szczepionka...

6. mama_Aga

mama_Aga Fanka BB :)

Właśnie się zastanawiałam nad szczepionką. W gazecie wyczytałąm, że daje sie 3 dawki. Drugą po 1-3 miesiącach, trzecią po 9-12 od drugiej. Trzeba brać co 3 lata dawkę przypoinajacą. Koszt dawki dla dziecka to 50-60 zł. Dla dorosłego 60-70zł. Jest to szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych.

7. MariaOla

MariaOla Gość

Poleć forum