reklama

Szczepionka na Meningokoki

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Kamiśka :), 15 Marzec 2012.

 1. Kamiśka :)

  Kamiśka :) Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  O ile moja córka dostanie się w tym roku do przedszkola chciałabym ją zaszczepić właśnie przeciwko meningokokom. I sąd moje pytanie, mamy które szczepiłyście. Ile kosztuje szczepionka wystarczy podać ją raz czy jest kilka dawek przypominających? jeśli tak to ile, po jakim czasie od szczepienia zaczyna "chronić" no i na koniec jaki jest jej koszt.
  Bedę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :-)
   
 2. Mysza84

  Mysza84 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kaammaa100 koszt szczepionki to coś ok 150-200zł.
  Wydaje mi się że po 1rż szczepi się już tylko 1 dawką.

  My jesteśmy umówieni na to szczepienie na 27.03 więc wtedy się dowiem dokładnie ile jest tych dawek po 1rż.
  Akurat u mnie w mieście jest możliwość zaszczepienia bezpłatnie przeciwko meningokokom.

  I uważam że warto zaszczepić na te dodatkowe zwłaszcza jak dziecko posyła się do jakiejś placówki typu żłobek czy przedszkole.
   
 3. reklama
 4. Kamiśka :)

  Kamiśka :) Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Madzia przeczytaj jeszcze raz mój post, zobaczysz że nie proszę o "dobre" :sorry: rady tylko o konkretne informacje nt. szczepionki, więc nie rób off topu.
  I to właśnie na pneumo nie warto szczepić :-D rodzai jest 90pare a szczepionka chroni przed chyba 7mioma wiec słaba rada kochana ;-) i tak na marginesie moja też była szczepiona tylko na podstawy.


  Mysza będę wdzięczna za informacje :tak:
   
 5. ZwariowanaSol

  ZwariowanaSol Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  kama - my szczepiliśmy starszą a młodsza jest zapisana. Ile kosztuje... nie wiem - u mnie miasto płaci i za meningokoki i pneumokoki. Ale dziewczyny pisały coś o koszcie 150-300 zł w zależności od miasta i szczepionki. Szczepi się raz na drugie urodziny i szczerze to jeszcze się nie interesowałam czy jest dawka przypominająca - jeśli jest to chyba dopiero w gimnazjum bo gimnazjaliści są szczepieni na meningo. jedyny minus że sporo maluchów czuje się po niej... otępiale. Karola mi po niej pół dnia przespała a potem wyglądała jak zoombie :sorry: A powinna zacząć działać w ciągu ok 2 tygodni.
  Mam nadzieję że w czymkolwiek pomogłam :sorry:
   
 6. Beniaminka

  Beniaminka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pani Kamaa, to o czym Pani pisze to szczepionka doustna przeciw rotawirusom. Istotnie zawiera 5 do 7 grup(gromad) wirusa rota.
  Natomiast szczepionka przeciw menigokokom zawiera jedynie jedną grupę osłabionych bakterii menigokoka- Neisseria meningitidis grupy C. I tylko taki wystepuję w tejże szczepionce. Nadmienic należy, że w Europie Środkowej, a więc także mówimy o Polsce, zakażenia meningokokowe grupy C praktycznie nie wsytępują , bywają przyczyna zakażeń jedynie w 10 %, pozostałe zakażenią to w 70 % zakażenia menigokokiem grupy B. Na dzisiaj w Polsce nie jest dostepna szczepionka przeciwko menigokokom grupy B, a jedynie C...... która może się sprawdzac w Ameryce Pn, gdzie zakażenie typu C jest częstsze niz u nas. Podsumowując: stosowanie szczepionki meningokokowej C u polskich dzieci jest bezcelowe. Uczciwy i dobrze poinformowany lekarz na pewno przekaże taką informację swoim pecjentom. Nasz pediatra taką wiedze posiada i dzieli się nią.
   
 7. Sebel

  Sebel Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W uzupełnieniu posta Beniaminki...
  Wg danych PZH w Polsce w 2001 mieliśmy 101 przypadków meningokowego zapalenia opon mózgowych, w 2002 było ich 85, 2009-190, 2010-146.
  Zważywszy, że najprawdopodobniej większość z tych przypadków została wywołana typem bakterii, przed którymi szczepionka nie chroni... to doprawdy, szansa na zachorowanie jest... no właśnie, sami oceńcie.

  A szczepionka... no cóż, może powodować bardzo poważne reakcje alergiczne. W 2000 r. w Anglii, po jej podaniu zmarło dwanaścioro dzieci.

  Czy aby na pewno warto?

  A poza tym... jak szczepionka ma chronić, skoro przebycie tej choroby nie uodparnia na nią?

  http://www.pzh.gov.pl/przeglad_epimed/58-1/581_09.pdf
  http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2010/Ch_2010.pdf
   

Poleć forum