reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka na raka szyjki macicy

Szczepienie na raka szyjki macicy

  • Już się zaszczepiłam

    Głosów: 1 3,3%
  • Zaszczepię się jeszcze w tym roku

    Głosów: 1 3,3%
  • Zaszczepię się w najbliższej przyszłości

    Głosów: 11 36,7%
  • Nie skorzystam ze szczepionki

    Głosów: 18 60,0%

  • Wszystkich głosujących
    30
reklama
I jeszcze 1 publikacja negujaca Twoja teorie
"Przy zastosowaniu czułych metod diagnostycznych nie stwierdza sie obecnie raka szyjki macicy negatywnego pod wzgledem DNA HPV. Podobnie, wszystkie stany prekursowe raka szyjki macicy sa HPV (+)"

www.termedia.pl/magazine.php?magazine_id=8&article_id=8852&magazine_subpage=FULL_TEXT
 
ja popieram wypowiedzi Irlandii i Misi - wg mnie jest to niepotrzebne napedzanie strachu kobietom. Wg tego co wiem - wirus może przyczynić się do wystąpienia nowotworu ale nie musi. NIe jest tak,że każda dziewczyna która ma tego wirusa zachoruje na nowotwór szyjki. Jak również kobiety, które nie mają tego wirusa nie mogą być pewne,że na nowotwór nie zachorują.
WG moich wiadomości najlepiej zaszczepić te dziewczyny, które jeszcze nie współżyły - a i tak szczepionka nie daje gwarancji na całe życie. To info od zaprzyjaźnionych lekarzy i farmaceutów.
Jak dla mnie podstawą są regularne badania i cytologia.
 
Priscilla z mojej knigi ze studiów:

"Ginekologia i położnictwo" pod redakcją Gerharda Martiusa, Meinerta Breckwoldta, Albrechta Pfleiderera, wyd. I polskie od redakcją Jacka Rzempołucha, wydawnictwo Medyczne Urban&Partner
a dokładniej rozdział 24.4 Nowotwory złośliwe, strona 525.
Priscilla to nie jest moja teoria :-) o ile mam wykształcenie medyczne, to jeszcze nie zaczęłam wymyślać różnych teorii z dziedziny onkologii ginekologicznej... :laugh2:
Przykro mi ale z podanych przez Ciebie cytatów ze strony HPV.pl nie wynika prosto, że jak się ma raka szyjki macicy to musi być on spowodowany tym wirusem.

Co się zaś tyczy tego artykułu z portalu termedii muszę go na spokojnie przeczytać ze zrozumieniem i wtedy się odniosę do niego w naszej dyskusji :blink:
 
Sluchajcie, nie pisze tego, zeby napedzac komukolwiek stracha. Po prostu NIGDZIE nie spotkalam sie z teza, ze mozna zachorowac na raka nie bedac nosicielem HPV. Nie wiem w ktorym roku byla wydana Twoja ksiazka (znalazlam taka z 1997r jesli Twoja tez jest z tego rocznika, to sama rozumiesz, ze te informacje nie sa juz zbyt aktualne), ale we wszystkich nowych publikacjach (2006-2007) jakie udalo mi sie znalezc jest wyraznie napisane, ze HPV jest czynnikiem NIEZBEDNYM do rozwoju raka.
Nie bede sie wiecej o to wyklucac. Jak ktos bedzie naprawde zainteresowany tematem to sam poszuka i poczyta i wyrobi sobie swoja zdanie na ten temat.
 
Priscilla bardzo możliwe że właśnie jest tak jak mówisz, dlatego przeanalizuje publikacje z lat 2006-2007 i odniosę się do nich. Ten temat jest zbyt poważny by wykłócać się o to, kto ma rację dla samej racji, uwierz mi, nie mam zamiaru wciskać komuś ciemnoty tylko dlatego że korzystam z przestarzałych książek - bo faktycznie moja ksiażka jest z roku 1997.

Pozdrawiam ciepło i liczę, że ten temat się wyjaśni ;-)
 
Kupilem zonie szczepionke na HPV firmy GSK- CERVARIX, ale ona sie juz zaszczepila, a ja o tym nie wiedzialem wiec moge sprzedac 2 opakowania (1 dawka i 2 po miesiacu) Zaplacilem w aptece 599 zl za jedno opakowanie, ale sprzedam za 520. Jezeli ktos jest chetny to zapraszam na maila toptom@interia.pl
 
reklama
Kupilem zonie szczepionke na HPV firmy GSK- CERVARIX, ale ona sie juz zaszczepila, a ja o tym nie wiedzialem wiec moge sprzedac 2 opakowania (1 dawka i 2 po miesiacu) Zaplacilem w aptece 599 zl za jedno opakowanie, ale sprzedam za 550. Jezeli ktos jest chetny to zapraszam na maila toptom@interia.pl
 
Do góry