reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka przeciwko grypie

Lusia62

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Październik 2019
Postów
385
Chciałabym poznać Wasze opinie nt. Szczepionki przeciwko grypie.
Rozważam zaszczepić dzieci, tyle się słyszy o powikłaniach po grypie, że strach zaczyna mnie paraliżować.
 
reklama
Ja w następnym sezonie napewno zaszczepie wszystkich domowników. W tym roku trochę się obawiałam zaszczepić synka bo miał wtedy (w listopadzie) dopiero 7 miesięcy i nie zaszczepiłam, teraz żałuję ale czasu już nie cofnę.
 
Nie szczepię.
Panuje powszechne przekonanie, że szczepionki przeciwko grypie (zawsze na szczepy z poprzedniego sezonu) chronią przed cięższym zachorowaniem lub przed powikłaniami, a prawdą jest że szczepionki te MOGĄ ale NIE MUSZĄ przed tym chronić.
Ja osobiście stawiam na profilaktykę, zachowanie pełnej higieny w obcowaniu poza domem i dobre leczenie już podczas choroby tj. wygrzanie i wypoczynek w domu do pełnego wyzdrowienia.
 
A ja się zaszczepiłam w poniedziałek, oprócz obolałego miejsca po szczepieniu nie mam żadnych niepożądanych objawów. Jednak powikłania i ogólnie chorowanie na grype w ciąży jest większym obciążeniem dla organizmu niż szczepionka - o ile jest się zdrowym podczas szczepienia :)
 
Do góry