reklama

szczepionki

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 26 Maj 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Witam. Zastanawiam się nad zaszczepieniem dziecka ( 4 m ) przy najblizszej okazji na rotawirusy i pneumokoki, co wy na ten temat myślicie? szczepiłyście swoje dzieci od tego ? poradzcie cos

2. Zmartwionamama

Zmartwionamama <a href="http://www.suwac

Ja szczepilam, nic sie maluszkowi złego po nich nie działo :p

3. reklama
  4. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

A ile ta "przyjemność" kosztuje i ile kłuć jest?

5. marlena91

marlena91 Fanka BB :)

Ja tez szczepilam, ale tutaj gdzie mieszkam, sa one podawane obowiazkowo bez dodatkowej oplaty, i tez bez zadnych jakis dziwnych zachowan. A w PL zalezy slyszalam ze nawet 800zl ale nie wiem czy za jedna dawke czy za trzy, ale moge sie tez mylic co do ceny.
    A rota sa podawane doustnie, bynajmniej tutaj.
    Stwierdziam ze warto i to przed ukonczeniem roku, znam osobe ktora szczepila po 1-ych ur i z tego samego wyladowali w szpitalu..ale wiadomo zalezy jak to sie odbylo.

6. oolga

oolga Zaciekawiona BB

Ja szczepiłam i na pneumokoki i na rotawirusy. Cena zależy od tego gdzie kupujesz szczepionki. Najlepiej w aptekach sieciowych tam jest najtaniej. Z tego co kojarze jednorazowy koszt obu to około 500 zł (na rotawirusy szczepienia są chyba dwa, a na pneumokoki chyba cztery - z tym że ja zaczęłam dziecko szczepić jak miało 2 miesiące). Szczepionka na rotawirusy jest płynna do picia, a na pneumokoki jest wkłucie. Dziecko po szczepieniach czuło się dobrze. Wyszłam z założenia, że lepiej zaszczepić niż potem ewentualnie żałować.

7. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

PRZYNAJMNIEJ, nie "bynajmniej"...

Nie szczepiłam ani Córki, ani teraz syna szczepić nie będę.
    Szczepionka nie gwarantuje, że dziecko nie zachoruje.

8. marlena91

marlena91 Fanka BB :)

Z tego co sie orietuje to post nie dotyczyl wytykania bledow tylko pomocy przy szczepionce..

9. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Dlatego nie tylko wytknęłam błąd - udzieliłam też odpowiedzi na pytanie.

10. reklama
  11. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Ja też nie szczepiłam. Szczepionka jest mało skuteczna, a nie ma żadnych badań, dowodów, że dzieci dzięki niej lżej przechodzą powyższe choroby.

12. mamakaja

mamakaja Fanka BB :)

Również nie szczepię.

Poleć forum