reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczęśliwe dzieciństwo maluszków - zabawki, piosenki, metody wychowawcze itp.

U mnie Bartek tylko w skarpetkach anty lata bo miał takie skarpety z tą skórzana podeszwa to jakoś jemu nie pasowały zjeżdżały i zostaliśmy przy zwykłych antypoślizgach:-)Dodam że u mnie w domu jest ciepło:-)
mój mały wręcz już biega ale jak mu założe kozaczki to nawet nie potrafi w nich zrobić kroka:no:
 
reklama
i tu się mylisz ... dziecko ma tak plastyczną stopę że źle dobrane paputki w tym okresie mogą pokutować na lata.. a takie butki sa po to żeby pokuty nie było ... mój też w takich chodzi po konsultacji z ortopedą właśnie ..

nie sądze żebym sie mylila...właśnie dlatego ze dziecko ma plastyczną nózkę nie powinno chodzic w sztywnych butach
zareklamuje pewne buciaszki z aukcji opis.....
Zalety bucików
* Wykonane z najwyższej jakości skóry jagnięcej *
*Miękkie, zamszowe podeszwy antypoślizgowe *

Naturalna skóra zapewnia pełny komfort chodzenia stópkom Twojego dziecka
– oddycha, jest miękka i wytrzymała

* Dzięki elastycznemu zapięciu, butki łatwo założyć
i zdjąć z nóżki a jednocześnie dzięki temu są zawsze
dopasowane i nie spadają *


Buciki są idealne dla maluchów próbujących stawiać swoje pierwsze kroki, jak również dla tych, którzy niedawno posiedli umiejętność samodzielnego chodzenia. Experci medyczni na całym świecie uważają, że nauka chodzenia i chodzenie boso jest najzdrowszym rozwiązaniem dla naszego organizmu. Butki z elastyczną, zamszową podeszwą, wykonane z delikatnej jagnięcej skórki, są optymalnym sposobem dla realizacji tej koncepcji zdrowego chodzenia. Dziecięce stópki w takich butkach rozwijają się harmonijnie, bez ograniczeń sztywnych zapięć i twardych podeszw, otulone jedynie mięciutką, oddychającą skórą naturalną. Obuwie tego typu otrzymało prestiżowy " znak Stowarzyszenia Amerykańskich Lekarzy Pediatrów " dla produktu, który wspiera naturalną funkcję stopy.

Jakie błędy robią rodzice przy kupowaniu butów ?

" Słuchają starych prawd, że dobry but powinien być wysoki, mieć twardą podeszwę i sztywny zapiętek. A dla dziecka chodzenie w czymś takim przypomina marsz w butach narciarskich !
Rodzice robią tak, ponieważ chcą zabezpieczyć dziecko.
A lepiej dać maluchowi i jego stopom maksimum swobody - pozwolić mu poszaleć . "
Odpowiedź eksperta: dr med. Iwona Jańczewska, specjalista pediatra
( Mamopedia.pl - Największa encyklopedia dla mam ).
" Nie jest wskazane zakładanie dziecku sztywnych butów w domu, tak jak nie zakładamy sztywnych rękawic na ręce. Stopa nie potrzebuje wspomagania, lecz ruchomości i swobody. Dzieci uwielbiają biegać boso i chyba wiedzą co robią. Chodzenie bez bucików to doskonałe ćwiczenie dla małych nóżek, palce swobodnie się zginają, co pomaga w kształtowaniu się mięśni i sklepienia stóp.... "
 
Hmmm margolia, ciekawe rzeczy piszesz. Dla mnie brzmi to sensownie - sama uwielbiam chodzić na boso. ;) Chociaż ostatnio słyszałam opinie, że właśnie należy dziecku stale zakładać buciki, by stópka się "przyzwyczajała" - nawet jeśli jeszcze nie chodzi. Zastanawiam się, skąd takie rozbieżności. I wszyscy się podpierają niby naukowymi badaniami. :<

W sumie jak się zastanowię, to mój mąż jako dziecko chodził w markowych niemieckich butkach z twardą podeszwą, podobno najlepszych i zalecanych - a obecnie i tak ma płaskostopie.
 
Kiedy byłam u swojego ortopedy z Laurą - powiedział mi że dziecko powinno chodzić na bosaka tak by stópka nie była skrępowana butkami bo może to spowodować jakieś wady. Najlepiej jest gdy stópka pracuje naturalnie i swodobnie. jeśli chodzi o kapcie - jeśli ktoś chce / musi - to podeszwa powinna być miękka tak by nic nie ograniczało naturalnego sposobu chodzenia.
 
Ja też uważam, że najlepsze dla stóp dziecka jest chodzenie na bosaka.
Już kiedyś o tym pisałam. Julka wychowana na Bartkach od pierwszych kroków, dziś ma wykoślawione nogi.
Bartosz chodzi tylko w skarpetkach, czasem tylko zakładam mu na kilkanaście minut butki Lemigo, żeby nauczył się chodzić w butach.
Oczywiście na dwór mamy buty, ale z elastyczną podeszwą.
 
W tych Danielach zwanych ortopedycznymi, podeszwa jest kilka razy nacięta w miejscu zgięcia paluszków i w tym miejscu jest elastyczna-taka, jaką wszyscy zalecają właśnie:tak:
 
Ja też jestem zwolenniczką chodzenia na boso. Na podwórko wiadomo muszą być buciki. Na razie nie mam takiego problemu, bo Julka tylko przy meblach łazi. W domu w rajstopkach śmiga, a na podwórko kupiłam jej w H&M takie kapciowate buciki.
 
Uważam że jeśli dziecko jeszcze nie chodzi to nie ma potrzeby zakładania butów, i po co zakładać ortopedyczne skoro ze stópkami jest ok nie kumam.
 
reklama
Aha, no to nasze paputki mają mięciutką podeszwę skórzaną, tylko na śródstopiu i pięcie jakby łatki z tworzywa, ale też miękkiego, zgina się bez problemu. Więc myślę, że będzie się dobrze chodzić w nich.
Tak czy inaczej i tak póki co nie nosi ich stale, tylko na troszkę w ciągu dnia jej zakładam jak się bawimy.
A hmm dywan miękki zalicza się do jakiego podłoża?
 
Ostatnia edycja:
Do góry