reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczęśliwe dzieciństwo maluszków - zabawki, piosenki, metody wychowawcze itp.

reklama
Od ginekologa dostałam taką gazetkę happy baby - niezbędnik przyszłej mamy i mam tam taką listę co powinnam mieć do urodzenia. Oczywiście jeszcze nic nie kupuje, tylko zaczynam robić powoli kosztorys przyszłych wypadków i tak się zastanawiam nad kilkoma rzeczy. Niestety większość rzeczy będziemy musieli kompletować. Ciuszków pewnie dostaniemy sporo, ale na inne bardziej praktyczne rzeczy pewnie nie mam co liczyć. Chce zrobić od razu kompletną listę, aby nie zamawiać dziesięć razy z różnych sklepów, tylko w jednym kupić i nie płacić przesyłki.

1) Co myślicie na temat: tych wanienek:
Bobosklep.pl - sklep dla dzieci, zabawki, artykuły dla dzieci, wózki dziecięce, zabawki dla dzieci...
FISHER PRICE Wanienka kąpielowa J7813 PROMOCJA! (634778652) - Aukcje internetowe Allegro

Myślicie, że opłaca się wydać trochę więcej na taką wanienkę, czy jest to raczej zbędne i będzie bardziej denerwować... Ładnie to wygląda na zdjęciu, ale czy to będzie praktyczne?

2) Zastanawiałam się nad pościelą, taki jest duży wybór, że zaraz szału dostanę...
Wstępnie się zastanawiam nad tą firmą 2-el POŚCIEL 90x120 Z HAFTAMI OD MAMO-TATO (633726705) - Aukcje internetowe Allegro
Tylko jak patrzyłam na komentarze to parę osób narzekało (choć jest to tylko 37 osób na 56385)
Zastanawiam się czy te ochraniacze na szczebelki, faktycznie coś dają? Czy to taki sam zbieracz kurzu jak baldachim?

3) Uważacie, że krzesełka do karmienia lepiej tradycyjne - drewniane, czy nowoczesne - plastikowe

4) lepiej sztywny plastikowy, czy miękki poduszkowy. Nie będę miała miejsca na samodzielny przewijak, a łazienkę mam bardzo małą. Na upartego jeszcze jest pralka, ale wtedy z wanienką nigdzie nie wejdę... hihi.:-D

Jak oczywiście skompletuje koszty to się podzielę informacjami. Więcej wątpliwości póki co nie mam. O pewnych rzeczach sporo można poczytać. A to są w sumie takie trochę pierdoły.
 
Ja się obawiałam że nie mam po im dostać ubranek a mama mnie pocieszyła.
Mama zajmuje się 6 letnim Jaskiem i półroczną Krysią znajomych i podobno ich mama i babcia szykują mi wyprawkę. Babcia Jasia i Krysi to nawet szlafrok mi do szpitala już kupiła.
Będzie dobrze
 
Kubiaczka szczerze odradzam Ci tą wanienkę:tak: Miałam taką dla mojego młodego i prędko się jej pozbyłam, ten próg co służy do siedzenia dla starszego niemowlaczka wbija się w plecy noworodkowi, poza tym wanienka jest bardzo mała. Według mnie lepiej jest kupić zwykłą wanienkę, albo nawet wanienki nie kupować tylko kupić wkład do wanny.
 
Ja tez odradzam taką wanienke... najlepsza jest taka najzwyklejsza, tylko jakas wieksza... mielismy jedną malutką, ale sprawdziła sie tylko przez 3 miesiace... pozniej kupilismy wieksza w auchanie i bardzo sie sprawdziła:tak: Jak mała zaczeła siadac zaczelismy ja kąpac w brodziku pod prysznicem:tak:

Przewijak miałam najpierw taki co na ziemi sie stawia... dostalismy, ale to był koszmar, plecy połamane! Kupilismy uzywany taki na łozeczko i narazie super sie sprawdza:tak: wygodniej i miejsca nie zajmuje, bo lezy na łozeczku:tak:

Ochraniaczy ani zadnych baldachimów nie mielismy i nie mamy... Jakos nie było nam to potrzebne, mała czasem uderzy się w szczebelki, ale nawet nie zapłacze, a uwielbia łapać szczebelki jak spi więc u nas nie był ochraniacz potrzebny:tak:

A krzesełko mamy plastikowe... i dla mnie rewelacja!!! U tesciów stoi drewniany, ale boje sie tam małą wsadzic, jest szeroki, bez pasów... zadnych zabezpieczen, a mała nie nalezy do spokojnych dzieci:-p A nasz plastikowy przydał nam sie bodajrze juz po 5 miesiacu... ma oparcie rozkładane na pół leżąco wiec czasem mała tam lezała, ma 5 punktowe pasy z których dziecko nie ma szans sie wyplątac wiec bardzo bezpieczne, zabudowane..., bez problemu mozna sciągnąc pokrowiec do umycia, ma 2 blaty, które tez bardzo łatwo wyczyscic, a u nas po 1 karmieniu juz jest cały uwalony:-pwiec jak krzesełko to tylko plastikowe:tak:
 
Moja Paulina bardzo szybko rosła i mając te 3 miesiące uderzała głowką w wanienke leżac w niej:-D A od transportowania wanienki u nas był mąż wiec sobie radził:-p potem jak mała chciała sie juz kapac tylko na siedząco to sprawdziła sie wiekszą, bo mała uwielbiała pluskać wodą i miała wiecej miejsca:-D

A krzesełko musi byc tylko z pasami... !!! Ja planuje kupic osobno stolik i 2 krzesła, bo krzesełko odziedziczy braciszek lub siostrzyczka... wiec u nas tylko plastikowe, nie oddałabym go za nic!;)
 
Wiecie dziewczyny, że jeżeli liczycie na becikowe dla maluszków po urodzeniu , musicie być pod opieką gina przynajmniej od 10 tygodnia ciąży:tak::tak:
 
reklama
Jeśli chodzi o wanienke to odrazu kupiłam nieco większą czyli taką że spokojnie 2 latek sobie będzie mógł wygodnie siedzieć ba nawet 3 latek się w niej umyje ale wtedy to już będzie dla drugiej dzidzi ta wanienka a jeżeli chcecie o bezpieczeństwo dla maluszka to preferuje taką foczke na to się mówi to jest takie specjalne co się wkłada do wanienki taki plastikowy (nakłada się tetruwke lub coś podobnego na to)w kształcie hmm jak to powiedziec no takiej foczki że dziecko sobie leży a my sobie myjem,y jak zacznie samo siedzieć wyjmujecie i w samej wanience myje sie :tak:

A ochraniacze jak najbardziej mój synek jak zaczoł się obracać to nie raz główką był przy szczebelkach a że mam ochraniacze to nic się mu nie działo:-)


Mam drewniane i masakra do kitu jak dla małego dziecka lepiej kupić plastikowe i są pasy i siedzisko wyższe i wogóle lepsze dopiero tak od roczku się przydało mi to drewniane a teraz mam wyjęte i krzesełko jest i stolik co jest fajne ale teraz juz jest nawet tak zrobione z plastikowym co odrazu szukać plastikowego które później się rozkłada na krzesełko i stolik o duuuuuuuuuzo lepsze sama bym tak kupiła gdyby nie to że dostaliśmy już na chrzest to drewniane:tak:


A przewijak ja kupie taki co na łóżeczko się kładzie taki sztywniejszy:tak:
 
Do góry