reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczęśliwe dzieciństwo maluszków - zabawki, piosenki, metody wychowawcze itp.

U nas na zaparcia działały suszone śliwki "Gerbera" Ale to dopiero od 4 miesiąca.

:rofl2: Nic nie rozumiem, kogo wnuczka???Twoja??


przegotowana woda także może być no lub masarze itp.ale hmm ja się nie znam dokładnie bo mój synek nigdy kolki nie miał ani tak zaparć bo ja karmiłam z cycusiaco tak myśle że może to pomóc:zawstydzona/y::tak:a jak starsze to tez dawałam suszone śliwki jabłuszka itp.ale także nie miał problemów z tym:tak:
a z tego co ja zrozumiałam to jej siostra ma córke która już urodziła:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
ten wózio jakos nie wpadł mi do gustu:sorry:powiem że za tą cene jest dużo ładniejszych wiele wózeczków:tak:
A co do używanego hmm nie wiem jak ze mna ale z moim M to by nieprzeszło bo jednak potrafią być zniszczone koła już takie przejechane a chcą za duża cene ale oglnie jak patrze na te koła to nie przemawia za bardzo domnie:sorry:ja po synku moim widze e jest super wózio niezniszczony ale ja też szybko zmieniłam na spacerówke a niektórzy ludzie to nie zmieniają tak co wtedy widac jak zniszczone a jak sa w super stanie to za dużo cenią i wole wtedy nowy:tak:ale czasami trafić można super:tak:ale jednak tak czy siak bym nieodkupiła:sorry:przecież dostaje się kase za urodzenie to ten 1000 zł śmiało można przeznaczyć na nowego a jak sie chce droższy to te 500 zł.także można dołożyć:tak:no spacerówek to wogóle bym nieodkupowała bo widze że te kółka nietety szybko się zdzierają co po synku to po synku ale opd kogoś kupowac szkoda na to kasy są tanie i nowe tak więc można poszuka i fajnie kupić:tak:no co innego jak się ma juz tyle dzieci co nie planuje się już kolejnego to jeszcze mona pomyśleć nad używanym itp.bo wiadomo jak sie tak kasy nie ma a wózio kupić trzeba to czasami nie ma wyjścia ale kurka jak jest pierwsze dzieciątko to warto dać wkład w nowy bo poodziedziczyć może drugie dzieciątko tak jak u mnie :tak:

Zależy od sytuacji. Mi się udało akurat kupić wózek chicco trio enjoy za 600 zł. Z tym, że spacerówka nigdy nie była używana. A gondola i fotelik to w zasadzie tylko co z samochodu na spacer ;-). Jest bardzo lekki 7,5 kg waży spacerówka. Spacerówka w zasadzie składa się jak parasolka. Gondolkę ma sztywną i mogę ją mocować za pomocą specjalnych pasów w samochodzie i tak przewozić noworodka. :-D A i jeszcze mam gwarancję, bo wózek kupili na początku tego roku :-D

no to fotelik-nosidelko juz posiadam byl w komplecie do wozka ale te lezaczko-bujaczki sa takie z melodyjkami i wibracjami z co niektore nawet same dzidzie bujaja wiec moze warto zainwestowac??

Ja stwierdziłam, że na razie nie ma co kupować. Bo jednak póki co nie wiadomo czy dzidzia w ogóle lubi bujanie. Najlepiej sprawdzić to razem z dzidzią, np. własnie na takim foteliku samochodowym z funkcją bujania, albo po prostu pożyczyć od znajomej taki leżaczek czy huśtawkę.
Z resztą po urodzeniu też od razu nie będzie potrzebna, bo takiego malucha to nie powinno się wkładać do tego typu fotelików, (ze względu na delikatny kręgosłup), o ile fotelik nie jest specjalnie przystosowany do noworodka, tzn. powinien być płaski. Czasami dostaje się takie wkładki specjalne dla noworodków, aby noworodek leżał płasko, a nie był zgięty w pół.
Po za tym.. też nie ma sensu kupować, bo jak będziesz mieć wszystko to potem nikt nie będzie wiedział co ci kupić ;-)

No to nie wiem. Mi wydawał sie strasznie niski, tzn gondola była umieszczona stosunkowo nisko.
Miałam pytać a kupujecie te poduszki???
Poduszka do karmienia ROGAL i kobiet w ciąży 3w1 (721305300) - Aukcje internetowe Allegro
Kurcze wydają się dość pomocne. Ja miałam problem z karmieniem bo mam b. duże piersi i nie mogłam sobie poradzić trzymając pierś i OLiwię.


Stwierdziłam, że nie kupuje. Po pierwsze to jest tak samo jak z laktatorem, nie wiadomo, czy będę w ogóle miała pokarm. Po drugie jest tyle możliwych pozycji do karmienia, że zawsze jest szansa na znalezienie tej bardziej dogodnej.
A po trzecie, co prawda to nie do końca pasuje, ale może...
W szkole rodzenia położna mówiła, że podczas karmienia piersią dziecko tak naprawdę wykonuję ciężką pracę fizyczną ;-)w związku z czym jest mu gorąco, więc powinno się karmić lekko ubranym, tzn normalnie. A już na pewno nie w tego typu wynalazkach jak w rożkach. Rożek jest do leżenia, czy noszenia. Więc nie wiem, czy jak się obłoży dzidzię tą poduszką, to czy nie będzie mu zwyczajnie za gorąco. A jak wiadomo przegrzewanie dziecka to jest tak samo niedobre dla niemowlaka jak marznięcie. Wg położnej jest to najczęstszy błąd popełniany przez świeżo upieczonych rodziców.
 
Ostatnia edycja:
A ja kupilam na allegro komplecik dla naszej coreczki
 

Załączniki

  • 719710997.jpg
    719710997.jpg
    11,4 KB · Wyświetleń: 16
No to nie wiem. Mi wydawał sie strasznie niski, tzn gondola była umieszczona stosunkowo nisko.

Miałam pytać a kupujecie te poduszki???


Poduszka do karmienia ROGAL i kobiet w ciąży 3w1 (721305300) - Aukcje internetowe Allegro

Kurcze wydają się dośc pomocne. Ja miałam problem z karmieniem bo mam b. duże piersi i nie mogłam sobie poradzić trzymając pierś i OLiwię.
Mam taką poduszkę i z nią śpię, super podpora dla brzuszka i zmęczonych nóg, pierwsze tygodnie na niej kładłam synka jak karmiłam, bo plecy mnie bolały przy pochylaniu w przód, a na tej poduszce był odpowiednio wysoko i pięknie jadł a ja się nie męczyłam, nawet jak długo karmiłam. Także polecam!
 
Obecnie mimo, iż jeszcze nie mam żadnych swoich dzieci to nabieram doświadczenie na wnuczce mojej siostry.Córka tak jej się pospieszyła,a że chodzi do klasy maturalnej( zaocznie) to dzidzią musimy się zajmować wszyscy wspólnie, kto akurat ma wolne.Mała właśnie skończyła 2-ce i kupiliśmy leżaczek na cienkich drutach z wibracjami. do tej pory mała miała straszne kolki i zaparcia. Wystarczy 10 min na leżaczku z wibracjami i pielucha pełna a niunia śmieje się aż gdacze. POLECAM
Dokładnie taki
USPOKAJAJĄCY LEŻACZEK Z ZABAWKAMI FISHER PRICE!! (724471837) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.

no ja wlasnie o czyms takim mysle i chyba zainwestuje tylko jeszcze w taki co sam buja;-):laugh2:
 
Monika12b - śliczny komplecik!! :))

a ja wczoraj dostałam pierwszą partię ciuszków po synku koleżanki:-D:-D
body, kaftaniki, pajacyki, śpiochy, zimowy kombinezon, czapeczki, skarpetki.... :-Dprzez cały weekend będę na nie patrzyła...:-D
 

Załączniki

  • P1000645cc.jpg
    P1000645cc.jpg
    31,1 KB · Wyświetleń: 36
  • P1000646cc.jpg
    P1000646cc.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 43
  • P1000647cc.jpg
    P1000647cc.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 47
Stwierdziłam, że nie kupuje. Po pierwsze to jest tak samo jak z laktatorem, nie wiadomo, czy będę w ogóle miała pokarm. Po drugie jest tyle możliwych pozycji do karmienia, że zawsze jest szansa na znalezienie tej bardziej dogodnej.
A po trzecie, co prawda to nie do końca pasuje, ale może...
W szkole rodzenia położna mówiła, że podczas karmienia piersią dziecko tak naprawdę wykonuję ciężką pracę fizyczną ;-)w związku z czym jest mu gorąco, więc powinno się karmić lekko ubranym, tzn normalnie. A już na pewno nie w tego typu wynalazkach jak w rożkach. Rożek jest do leżenia, czy noszenia. Więc nie wiem, czy jak się obłoży dzidzię tą poduszką, to czy nie będzie mu zwyczajnie za gorąco. A jak wiadomo przegrzewanie dziecka to jest tak samo niedobre dla niemowlaka jak marznięcie. Wg położnej jest to najczęstszy błąd popełniany przez świeżo upieczonych rodziców.

Taki rogal super sprawa dla ciezarowki...Fantastycznie sie na tym ( z tym) spi.Mnie bolal kregoslup,nie umialam znalezc pozycji do spania a z rogalem??Spie jak aniolek,nic nie boli.
Co do karmienia z rogalem.Super sprawa nie tylko dla mam karmiacych naturalnie,ulatwia ulozenie dziecka w wygodnej dla niego( i mamy) pozycji rowniez podczas karmienia butla..Moze tez byc rewelacyjnym zabezpieczeniem dla dziecka,ktore lezy np.na sofie.
 
Właśnie myślałam nad zakupem takowego, w pierwszej ciązy - zaawansowanej pod koniec obkładałam się poduszkami dla wygody więc pomyślałam, że taki rogal może nie jest taki głupi. :-) ale pojęcia nie mam :-D
 
reklama
Ten rogal to super sprawa - też się przymierzam do kupienia. Dziś na poprawienie humoru siedze od rana na allegro i szukam co mogę pokupować:-)
No i właśnie doszłam do wniosku, że kurcze fajnie tak poczytać sobie opinie innych, bo człowiek może zrewidowac swoje myślenie i opinie.
Tym narazem natchnęła mnie Patrysia i właśnie stwierdziłam, że zamiast używanej emmaljungi chyba kupimy nówke roan marita. Stelaż jest tez klasyczny z duzymi kołami, a to mi się najbardziej w emm podoba:tak:A za cene używanego będe miała nowy z fotelikiem,parasolka, pościelą do wózka, itp., więc w mojej sytuacji kiedy nie moge jeździć i oglądac używanych w jakim są stanie chyba najlepszym wyjściem będzie zakup nowej marity. Kurcze tak myślę, że chyba nie czuć aż takiej astronomicznej różnicy między wózkiem emm a roana żeby dopłacać ponad tysiąc zeta do tego? A jeszcze roan ma duży wybór kolorów i juz mi się dwa podobają;-)
 
Do góry