reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczoteczka elektryczna

reklama
kurczę te wszystkie kształty itd różnych szczoteczek nie mają w ogóle żadnego znaczenia, można kupić najtańszą za 20 zł i nie będzie żadnej różnicy, można też nauczyć się porządnie szczotkować zęby i będzie jeszcze lepszy efekt niż po elektrycznej, nie oszukujmy się - szczoteczki elektryczne są po prostu dla leniwych
 
Właśnie myślę o zakupie elektrycznej szczoteczki. Mój trzylatek zawsze bardzo ładnie dawał sobie "poprawiać" po czyszczeniu ząbków, a teraz nie da się tknąć. Sam oczywiście myje ząbki, ale nie oszukujmy się, nie robi tego zbyt dokładnie. Mam nadzieję, że elektryczna szczoteczka trochę poprawi sprawę. Tylko nie bardzo wiem jaką wybrać. Na większości modeli jest napisane "od 5 roku życia". Znacie jakieś modele dla młodszych dzieci? A może nie ma to znaczenia jeśli końcówka będzie miękka? Poradźcie coś, proszę!
 
Właśnie myślę o zakupie elektrycznej szczoteczki. Mój trzylatek zawsze bardzo ładnie dawał sobie "poprawiać" po czyszczeniu ząbków, a teraz nie da się tknąć. Sam oczywiście myje ząbki, ale nie oszukujmy się, nie robi tego zbyt dokładnie. Mam nadzieję, że elektryczna szczoteczka trochę poprawi sprawę. Tylko nie bardzo wiem jaką wybrać. Na większości modeli jest napisane "od 5 roku życia". Znacie jakieś modele dla młodszych dzieci? A może nie ma to znaczenia jeśli końcówka będzie miękka? Poradźcie coś, proszę!

Spokojnie możesz wybrać model dla starszego malucha z miękka szczoteczka, koniecznie jednak sprawdzaj, czy jest dorze doczyszczone bo nawet elektryczna 3 latek nie da rady doczyscic zebow na błysk.
 
Przecież ta pasta jest w koncentracie, a nie w żelu. Pasta w koncentracie musi być tak samo stosowana systematycznie.
Zęby myje się 3 razy dziennie. Jeśli będziecie robili to rzadziej to naprawdę trudno oczekiwać zadowalających efektów.
Dbajcie o siebie.
 
Przecież ta pasta jest w koncentracie, a nie w żelu. Pasta w koncentracie musi być tak samo stosowana systematycznie.
Zęby myje się 3 razy dziennie. Jeśli będziecie robili to rzadziej to naprawdę trudno oczekiwać zadowalających efektów.
Dbajcie o siebie.

Ja tylko powtórzę ze najważniejsza jest technika szczotkowania. A małym dzieciom muszą pomagać w myciu zebow rodzice. Wtedy będzie ok.
 
ogólnie chyba nie da się kupić dobrej szczoteczki elektrycznej bez wywalenia kasy, mnie akurat udało się ostatnio wygrać szczoteczkę dla malucha (od 4 lat) firmy Philips Sonicare, jest o tyle fajna że ma wbudowany timer odliczający czas (co 30 sek jest melodyjka a po 2 min szczoteczka sama się wyłącza) i są dwa tryby pracy, mocniejszy i słabszy dla maluchów, końcówki też są dwie, +4 i +7 no i podstawowa zaleta, że ta szczoteczka wykonuje ruchy góra dół (co pomaga w technice "wymiatania") a nie obrotowe ... musze przyznać że dzięki niej mój synek chętniej myje zęby a melodyjka jest dla niego czymś w rodzaju nagrody i miłego urozmaicenia mycia zębów :-) jestem mile zaskoczona i naprawdę polecam, chociaż nie mam pojęcia ile kosztuje ... niedługo jednak będę musiała przekonać się ile kosztują do niej końcówki i wtedy pewnie się załamię :-(
 
Unia Europejska uregulowała ten temat odgórnie i większość szczoteczek elektrycznych jest oznakowana jako przeznaczone powyżej 5 roku życia (do samodzielnego używania). Jednak w praktyce można myć ząbki młodszym dzieciom pod kontrolą. Chyba ważniejszą kwestią jest to by pilnować, żeby pasta której używa dziecko (jeśli połyka) NIE ZAWIERAŁA FLUORU!

A co do tych traktorów (głośnych szczotek, których dzieci się czasem boją to warto sprawdzić te soniczne philipsa są cichutkie i kolorowe)
 
reklama
Do góry