reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczpienie na koklusz

Dołączył(a)
29 Wrzesień 2017
Postów
1
Drogie przyszłe mamy . Mieszkam w Anglii jestem w 18 tygodniu ciąży. Zaproponowano mi szczepienie na koklusz <ksztusiec> whooping-cough vaccine. I tu rodzi się pytanie czy któraś z Was miała ?? czy to bezpieczne dla dzidzi ?? W artykułach niby pisze ,że bezpieczne ,ale nie jestem tego taka pewna... Zwłaszcza ,że najlepiej wykonać takie szczepienie między 27 a 36 tyg ciąży ,a mnie zapisały w 21 tygodniu nie informując mnie kiedy takie szczepienie zrobić najlepiej ... To moja pierwsza ciąża a mam już 30 lat dlatego musze wszystko wiedzieć nie chce ryzykować... Z góry dziękuje za odpowiedź i niecierpliwie na nią czekam. Pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki z leicester i obrzeży :)
 
reklama
Ja się szczepiłam bo też nie widziałam co robić ale drugi raz już bym się nie dała. Pomyśl nie zaleca się leków kobiecie w ciąży a co dopiero szczepionki.
 
Ja sie zaszczepiłam :) Córka zaraziła sie krztuścem jak miała 8 lat, bardzo ciezko przechodziła, bałam sie ze w razie choroby synuś moze nie przeżyć ale Grypę sobie odpuściłam
 
Skonsultuj się z lekarzem i porozmawiaj, bo szczepienie rekomenduje się jeżeli sama nie chorowałaś lub nie byłaś szczepiona i kiedy jest wzrost zachorowań w okolicy. Akurat szczepionka dla ciężarnych przeciwko krztuścowi chroni bardziej dziecko w brzuszku niż mamę. W UK wprowadzono, bo zwiększyła się nie tylko zachorowalność noworodków, ale również liczba zgonów maleństw.

Szczepionkę rekomenduje się podać między 28. a 38. tygodniem ciąży - najlepiej do 32.tygodnia ciąży.
W międzyczasie zrobiono badania, z których wynika, że szczepionka nie ma negatywnego wpływu na organizm matki, ani na rozwijające się dziecko oraz, że znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na krztusiec (do 90%). Ważna informacja, że chroni ona dziecko przez 2. miesiące życia, czyli w okresie, kiedy jest najbardziej narażone na zachorowanie i ewentualne powikłania.

Tak, czy siak porozmawiaj z lekarzem lub położną i zadaj im pytania, które cię nurtują. Wtedy podejmij decyzję, bo na forum dostaniesz mnóstwo odpowiedzi na tak i równie dużo na nie:) A i tak decyzję podejmiesz samodzielnie:)
 
reklama
Ja zostalam zaszczepiona w ciazy na krztusiec i maz tez byl szczepiony z powodu narodzin dziecka. Z tego co wiem szczepionka ma chronic matke i ojca, a takze zmniejszyc znaczaco ryzyko zachorowania maluszka w okresie pologu, gdyz jest on szczepiony na krztusiec dopiero w 6 tyg.


U mnie odbywaja sie kampanie infromacyjne prowadzone przez matki, ktorych dzieci zmarly wlasnie przez zarazenie w okresie noworodkowym. Jesli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej o szczepieniu, polecam na FB: Light for Riley. Jest to profil fundacji otworzonej przez jedna z matek. Znajdziesz tam duzo infromacji.

Lekarz zalecal wykonanie szczepienia wszystkim osobom, ktore beda sie opiekowaly maluchem w pierwszych tygodniach zycia.

Zawsze warto dowiedziec sie czegos wiecej i podjac swiadoma decyzje :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry