Drogie przyszłe mamy . Mieszkam w Anglii jestem w 18 tygodniu ciąży. Zaproponowano mi szczepienie na koklusz <ksztusiec> whooping-cough vaccine. I tu rodzi się pytanie czy któraś z Was miała ?? czy to bezpieczne dla dzidzi ?? W artykułach niby pisze ,że bezpieczne ,ale nie jestem tego taka pewna... Zwłaszcza ,że najlepiej wykonać takie szczepienie między 27 a 36 tyg ciąży ,a mnie zapisały w 21 tygodniu nie informując mnie kiedy takie szczepienie zrobić najlepiej ... To moja pierwsza ciąża a mam już 30 lat dlatego musze wszystko wiedzieć nie chce ryzykować... Z góry dziękuje za odpowiedź i niecierpliwie na nią czekam. Pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki z leicester i obrzeży 