reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szef kuchni poleca - czyli nasze przepisy :)

Magda_z_uk

Po pierwsze MAMA ;)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2012
Postów
5 367
Miasto
Swansea,UK
Proponuję nowy wątek, gdzie będziemy zamieszczać tylko przepisy:happy: Wątek o odżywianiu pozostawmy sobie na rozmowy. Z czasem dorzucimy tam pogawędki o odżywianiu naszych maluszków. Dzięki temu będzie łatwiej odszukać przepis;-)
 
reklama
KREM DO TORTA WANILOWY
Ugotować waniliowy budyń wg.przepisu ,lecz do mleka dorzucić tabliczkę białej czekolady.Wystudzić mocno.
Śmietanę kremówkę ubić dodając fix.W osobnym naczyniu rozetrzeć masło,do roztartego dodawać po łyżce zimny budyń.Gdy masa jest zmieszana,dodawać po łyżce ubitą śmietanę.
Do kremu idealnie pasują: maliny,truskawki,brzoskwinie,wiórki kokosowe,mirabelki.
Krem jest wyjątkowo puszysty i delikatny.

KREM DO TORTA CZEKOLADOWY
2budynie czekoladowe +łyżka kakao ugotować w 0,5l mleka z 6łyżkami cukru.Osobno rozpuścić tabliczkę mlecznej czekolady. Gdy budyń przestygnie dodać 1 masło i miksować na jednolitą masę. Gdy masa zwarta wlać rozpuszczona czekoladę (nie gorącą). Na koniec dodać ubitą kremówkę z fixem.
Do kremu pasują: wiśnie,orzechy,porzeczka.

KREM TO TORTA TOFFI

500ml śmietany 30%
1 kajmak w puszcze (krówka)
5 łyżeczek żelatyny
2łyżeczki cukru pudru
250g serka mascarpone
Serek wymieszać z 3/4 puszki krówki ( pozostała resztę krówki na biszkopt do wysmarowania). Do masy serowej dodać ubitą na sztywno śmietanę z żelatyną (żelatynę rozpuścić w 2łyżkach gorącej wody i dokładnie wymieszać,poczekać aż wystygnie) i wymieszać ręcznie.
Idealnie pasują gruszki,wiśnie.

SMACZNEGO:-)
 
Ostatnia edycja:
Ponieważ sezon na owoce się zaczął ja proponuję dziś bułeczki drożdżowe z jagodami:-) U mnie w wersji z borówką amerykańską, bowiem jagód zwyczajnych nie ma, ale borówki za to pyszne. Myślę,że te bułeczki są idealne do każdych owoców, czy twarogu, albo budyniu. Mięciutkie, pachnące, puszyste i jak dla mnie bardzo proste:tak:

Składniki na 25 bułek:
1 kg mąki pszennej
500ml mleka
40g świeżych drożdży
2 jajka
125ml oleju
220g cukru
cukier waniliowy
szczypta soli

Do miski w której wyrabiamy ciasto wlewamy letnie mleko, kruszymy drożdże, wsypujemy 2 łyżki cukru i czubatą łyżkę mąki. Mieszamy krótko rózgą, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na ok 15 minut w ciepłe miejsce (u mnie na kuchence przy najmniejszym włączonym palniku, ale nie za blisko,żeby się ciasto nie zaparzyło). Kiedy rozczyn się spieni i urośnie górka wsypujemy resztę mąki, cukru, cukier waniliowy, sól, dodajemy jajka i olej i wyrabiamy ciasto. U mnie ugniatanie trwało 15 minut. Ciasto odeszło od ręki i pojawiły się bąble, więc przykryłam miskę i znowu w ciepłe meijsce, tym razem na godzinę. Po tym czasie mi podwoiło objętość, więc na wysypany mąką blat wyrzuciłam ciasto z michy. Lekko zagniotłam,żeby pozbyć się drożdżowych bąbli i zaczęłam formować bułeczki. Odkrajałam po kawałku ciasta, rozpłaszczyłam, na środek borówki (spora łyżeczka do herbaty), zakleiłam każdą jak pieroga i "szwem" do dołu układałam na blaszce (blaszkę wyłożyłam papierem do pieczenia, wysmarowanym masłem i wysypanym lekko mąką). Tak ułożone bułeczki odstawiłam do wyrośnięcia na 40 minut ponownie.

Podczas gdy one rosły, nagrzałam piekarnik do 210 stopni i zrobiłam kruszonkę.

Kruszonka:


180g maki pszennej
100g cukru
cukier waniliowy
125g masła


Składniki suche dałam do miski, masło stopiłam i gorącym zalałam mąkę z cukrem. Szybko wymieszałam i odstawiłam na chwilę do lodówki.
Gdy bułeczki podrosły, każdą posmarowałam surowym, roztrzepanym jajkiem i posypałam kruszonką. Piekły się 15 minut:-)

DSC_0470.jpgDSC_0474.jpg
DSC_0480.jpgDSC_0478.jpg
 

Załączniki

  • DSC_0470.jpg
    DSC_0470.jpg
    18,8 KB · Wyświetleń: 250
  • DSC_0474.jpg
    DSC_0474.jpg
    22,6 KB · Wyświetleń: 260
  • DSC_0480.jpg
    DSC_0480.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 254
  • DSC_0478.jpg
    DSC_0478.jpg
    30,8 KB · Wyświetleń: 249
Kurczak curry punjabi style wedlug przepisu mojej najukochanszej tesciowej.
(Przepis na zyczenie Ulci)

1kg piersi z kurczaka ( ja rowniez robie tak calego kurczaka podzielonego na mniejsze kawalki)
7 lyzek jogurtu naturalnego lub smietany 18% (osobiscie wole smietane)
2 lyzeczki przyprawy garam masala (potem podam przepis jak samemu w domu zdrobic garam masala)
2 lyzeczki swiezego imbiru drobno posiekanego (my kochamy imbir i ja dodaje 4 lyzeczki)
2 lyzeczki swiezego czosnku zmiazdzonego ( ja dodaje 3/4 glowki)
1 1/2 lyzeczki chili w proszku
1 1/2 lyzeczki soli
3 cebule pokrojone w piorka
4 ziarna kardamonu zielonego
2 listki laurowe
400 g pomidorow z puszki posiekanych
Swieza kolendra posiekana
300 ml wody

1. Mieso pokroic na niewielkie rowne kawalki
2. W duzej misce polaczyc jogurt, garam masala,imbir, czosnek, chilli i sol
3. Na patelni rozgrzac olej i podsmazyc cebule na zloty kolor wraz z kardamonem i listkami laurowymi
4. Dodac mieso, uprzednio wymieszane przyprawy z jogurtem i smazyc 5 min ciagle mieszajac
5. Dodac pomidory z puszki i smazyc wszystko ok 5 min ciagle mieszajac
6. Dolac wody, wymieszac, przykryc i dusic calosc na wolnym ogniu 30 min.

Jesli sos bedzie zbyt wodnisty zdjac pokrywke i zwiekszyc ogien.

Garam Masala wedlug przepisu mojej tesciowej

2 łyżki kminku
2 łyżki nasion kolendry
2 łyżki nasion kardamonu
2 łyżki ziaren czarnego pieprzu
1 średna, pokruszona laska cynamonu
1 łyżeczka goździków
1 łyżeczka startej gałki muszkatałowej

Wszystko mozna dostac w sklepie odrazu sproszkowane. Tylko kardamon trzeba zmielic. Czasami kolendra jest w ziarnach wiec rowniez trzeba zmielic.
 
Ostatnia edycja:
Hej! Dziś obiad od bidy: kiełbasa smażona z cebulą i chlebek :-) Jutro chciałabym się zrechabilitować i chyba zrobię faszerowane udka (tylko te górne części). W necie pełno opcji, nic nie pasuje ciężarnej! Może Wy macie jakieś sprawdzone nadzienia?!
 
A moze któraś z was ma pomysł na... buraki?:)
CHcę mi się buraków, kupiłam dziś sporo, ale co dalej...?:) Barszcz czerwony, a co jeszcze?
 
Moja mam robi takie wekowane sałatki na zimę. Burak, cebula i papryka. To chyba jest w oleju trochę. Pyszota! A ja to tylko jadam z barszczu lub smażone do obiadu ;-)
 
reklama
Do góry