reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sześciolatek-a ubikacja...

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Hey Mamuśki.
Ja się zwracam do was z taką sprawą...
Mój syna ma skończone 6 lat i teraz zaczął się drugi rok Jego uczęszczania,do przedszkola,ale jest mały problem.
Od momentu kiedy zaczęły się wakacje(mniej więcej od tego czasu),mój syn zaczął zapominać spuszczać wodę w ubikacji,zapomina myć ręce po wyjściu z toalety,a nawet potrafi nasikać na deskę,można to nazwać tak,że pół sika do ubikacji,a pół na deskę i podłogę,dwa razy złapaliśmy syna na tym,że koło sedesu na ziemi jest normalnie plama z jego sików,a deski oczywiście nie wyciera...
Nigdy tak się syn nie zachowywał,może wiecie czemu zaczął tak robić?
Przed wakacjami,nie było takie problemu..:no:
 
reklama
możliwe że podejrzał u jakiegoś kolegi lub innej osoby lub z jakiegoś powodu chce zwrócić na siebie uwagę (dla dziecka to bez znaczenia czy to uwaga pozytywna czy negatywna), zawsze warto przyjrzeć się sytuacji w domu i poza, czy nie było jakiś zmian w życiu dziecka itp. dobrym sposobem może być dobry przykład ze strony taty albo wymyślenie czegoś w formie bajki terapeutycznej (np. o dzielnym Stefku, który zawsze sprząta po sobie toaletę ;-))
 
może zobaczył takie zachowania własnie w przedszkolu. A może panie opiekunki nie zwracają na to uwagi? Myślę, że czas z nimi o tym porozmawiać. Zresztą, dlczego nie przypomnisz synkowi o dobrych manierach tylko obserwujesz?
 
Do góry